Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debrecenben aki a klinikán...

Debrecenben aki a klinikán vagy a kenéziben szült várom a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
És kinek volt fogadott szülésznője? Mindenkinek a válasza érdekel.
2011. máj. 17. 09:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


a leírtak alapján több a voks a Kenézyre

2011. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A kórház.Írj privát üzit,szivesen mesélek róla.1 éve szültem.


E.

2011. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszi. látom nagyon rosszak a tapasztalatok a klinikáról. ezt nem hittem volna hogy ilyen felelőtlenek ott. ugyhogy én biztos már hogy a kenézyben fogok szülni. de érdemes szerintetek szülésznőt fogadni vagy dokit??? kit ajánlotok?? várom a válaszokat
2011. máj. 17. 15:10
 4/22 anonim ***** válasza:
Szia. Én a Kenézyben szültem s meg voltam elégedve. Nekem a Klinika sosem tetszett, amiért egy átjáróház. Augusztusban lesz három éve, hogy a Kenézyben szültem s hamarosan ismét ott fogok. Most vagyok 36 hetes. Nekem volt/van fogadott orvosom. Dr. Szilvási Ferenc. Az előző szülésnél a szülőszobán nagyon kedves szülésznőt fogtam ki, bár sokat nem tudott segíteni, mert császár lett a vége. Utánna őrzőbe kerültem, majd ott 8 óra múlva fel kellett állnom s levittek sz osztályra.Akkor épp nem volt szabad babás szoba, így egy három ágyasba kerültem. Ide 3 óránként hozták a babákat szoptatni. Nekem jó volt így, ugyanis szörnyű volt az első 1-2 nap, örültem, hogy éltem. Én vasárnap 13-kor szültem s már szerdán reggel haza is engedtek. Tehát kibírtam azt a 3 napot. A csecsemős nővérek nem a legszimpatikusabbak, bár akad köztük normális s segítőkész is. Ami az egyetlen negatív élmény, az a mosdó állapota. De mint írtam, azt a pár napot ki lehet bírni.Ha van kérdésed írj s válaszolok szívesen. Most semmi rossz érzés s félelem nincs bennem, hogy újra mennem kell majd. :)
2011. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És a Kenézyben irtad hogy az nem átjáró ház akkor szülésnél nem lehet mellettem senki? Mert én azt szeretném hogy Anyum mindenképpen mellettem legyen.
2011. máj. 17. 16:24
 6/22 anonim ***** válasza:

Majd 1,5 éve szültem Kenézyben. Nincsen rossz tapasztalatom, bár olyan jó sem.

Nem volt fogadott szülésznőm és orvosom sem, de pont annál szültem akihez jártam. A szülésznő nagyon kedves volt, sajnos a nevét nem tudom. Nekem is császár lett a vége. Egy hétig voltunk bent, a kislányom belázasodott és antibiotikumot kapott. Nagyon lassan teltek a napok.

A közös fürdő és a WC szörnyű, erre készülj fel, vigyél fertőtlenítő kendőt és WC-re papírülőkét. De ha a szobátokban van zuhanyzó az jobb állapotú, ez csak ha jól tudom a babás szobában van, én is abban voltam, de a lányom a szoptatáson kívül nem volt ott velem. Így nem tudom, hogyha napközben ott van veled a baba mindent adnak, vagy valami vinni kell-e, éjszakára elviszik, így tudsz pihenni. De a babának semmi nem kell vinni, ha nincs veled napközben, majd csak a hazamenő ruháját. A hálóing az kórházi, így nem a sajátodat kened össze. Pár darab betéted adnak, sok folyadékot kell inni. A kaja elmegy, nem a legjobb, de nem is olyan rossz. Amíg nem lesz széklet addig tea és keksz a kaja, ha nem sikerül kapsz hashajtót. Sima szülésnél 3 nap, császárnál 4 nap a bent töltött, ha nincs semmi baj a babával, vagy veled. Nem sárgult be, vagy nem kap antibiotikumot, de akkor minden 2. baba vagy sárgaságos volt vagy antibiotikumot kapott sajnos. Arra is készülj fel, hogy szájpenésze is lesz, ha nem szopizik eleget, teát adnak neki vagy tápszert, így volt olyan, hogy a lányomat alig tudtam felkelteni, sőt fel sem, de ők meg eléggé drasztikusan keltegetik őket. :(


A klinikáról nem sok jót hallottam, átjáróház az egész, mivel oktató kórház a szülésednél akár 15-en is lehetnek, na ebből nem kértem volna.


Ha van még kérdésed szívesen válaszolok akár itt vagy írhatsz priviben is!

2011. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy én válaszolok. Lehet melletted akár az apa, akár az anyukád akit szeretnél. Szülésfelkészítőre kell járni, bár mi nem jártunk, de ott volt a férjem végig velem, csak sajnos császár lett a vége. :( Amúgy a szülőszoba jó állapotú, ezerszer jobb, mint az újszülött osztály.
2011. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja és van nagyon arrogáns csecsemős nővér, meg van nagyon rendes is. Ha fejsz neki tejet akkor azt kapja meg a tea helyett.
2011. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szülésfelkészítő? Az hogy működik?
2011. máj. 17. 16:43
 10/22 anonim ***** válasza:
A kórházban adnak tájékoztatót, mert mi nem voltunk.
2011. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!