Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik Debrecenben szültek...

Akik Debrecenben szültek várom a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Akik konkrétan a Kenézy kórházban szültek azok válaszát várom.Minden érdekel.pl:Bárki ott lehet veled a szülésnél,hány ágyas szobák vannak, meddig kell bent maradni,beöntést csinálnak,a baba milyen időközönként lehet velem és hogy tényleg korlátozva van a látogatások száma?? És akinek Dr.Demeter Miklós volt a fogadott dokija mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?
2011. júl. 23. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy ember lehet veled, aki eljárt a felkészítésre, 4 ágyas szobák voltak, a babás szobákban reggeltől estig van veled a kicsi, éjszakára elviszik. Látogatni bármikor mehetnek, de a kórterembe nem mehet be látogató. Beöntés volt, de nagyon szakszerűen csinálták, adnak EDA-t, ha kérsz, szájpenészt nem kaptak a babák (akkor legalábbis nem, amikor mi voltunk benn). Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2011. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2008-ban szültem a Kenézyben,lehet azóta változtak a dolgok.Nekem nem volt fogadott orvosom,dr.Kiss Ferencnél szültem ügyeletben,de nagyon jó orvos volt!Demeterről nem sokat tudok,viziten volt benn,rendesnek tűnt.

Velem nem volt bent senki a szülésnél,csak én a doki és a szülésznő.De van mód apás szülésre is,csak sajnos az én párom erre nem volt hajlandó.:(

Én akkor egy 6 ágyas szobában voltam,de ha jól tudom van 4 ágyas és babás szoba is,amely 2 ágyas.

Ha minden rendben zajlik spontán szülés után 3 napig kell bent maradni,császárnál +1 nap.Ha besárgul a baba,akkor az is plussz nap.

Beöntést csinálnak,amitől tartottam,de nem kell megijedni tőle.:)

3 óránként hozták a babákat szoptatásra,a babás szobában egész nap veled lehet,de ha jól tudom estére elviszik,hogy tudjál pihenni.

Arról viszont nem tudok,hogy le lenne korlátozva a látogatások száma.Akkoriban nem volt!

Remélem tudtam segíteni!Ha valami eszedbe jut még kérdezz,hátha tudok válaszolni.:)


37 km

2011. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én egy hónapja szültem Demeternél, mert az én orvosom Szilvási pont elment egy kongresszusra. Nagyon rendes volt velem. Kérdezz, ha érdekel valami.
2011. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Neked hogy zajlott a szülés? Demeter doki rendes volt? Foglalkozott veletek? Mennyit adtatok neki? Nem pénz éhes? Én eddig kétszer voltam nála még nem adtam neki semmit , szülés után ráér vagy most is adjak pár ezret neki? Mindig alaposan megvizsgál? Hány ágyad szobába raktak vagy lehet kérni? És szerinted előre mondjam neki hogy én mit hogy szeretnék majd szüléskor? Most vagyok 29hetes és majd 3 hét mulva megyek hozzá.
2011. júl. 23. 15:22
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még hogy szülésfelkészítő tanfolyamra mikor lehet menni? Mert mi már másfél hónapja felhívtuk a korházat és azt mondták kiküldik hogy mikor mehetek de azóta semmi még. Vagy mikor érdemes oda jelentkezni?? 29hkm
2011. júl. 23. 15:28
 6/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Én június 16-ra voltam kiírva, de sajnos túlvittem így az orvosom Szilvási pont nem volt ott. 20-án reggel 8-ra mentem nst-re s mivel teljesen zárt voltam még, Demeter hazaküldött. Aznap délután kezdődtek a fájások s este 9-kor mentünk be. Lent az ügyeleten felvettek, majd szóltak Demeternek, aki épp szülőszobán volt. 2 perc múlva lent volt s megvizsgált. Emlékezett rám, pedig csak egyszer találkoztunk.Fent a szülőszobán is rendes volt, többször jött megnézni hogy haladok s még elnézést is kért, hogy nem tud jobban rám figyelni, de pont szültek nála. Közben nekem elfolyt a magzatvizem, ami nagyon zöld volt s már 2 perces fájásaim voltak.Sajnos minden fájásnál nagyon leesett a kisfiam szívhangja,s én pedig nem tágultam semmit így hajnali egykor már vittek is a műtőbe császározni. Nekem ez már a második császárom volt, az első kisfiam is ugyanezek miatt lett császár. Rendes volt Demeter, nem kockáztatott az előzmények miatt. A megfigyelőbe is lejött hozzám megnézni s nagyon kedves volt. Utánna az osztályon is mindennap meglátogatott s volt egy pár kedves szava hozzám. Pénteken reggel kiadták a kisfiamat s ő jött szólni, hogy hazaenged s majd vasárnap jöjjek hozzá vissza varratszedésre, mert mégiscsak jobb otthon, mint a kórházban. :) Én amikor hazaengedett akkor adtam neki 30 ezret. Megköszönte s a varratszedéskor is nagyon kedves volt. Szerintem jól jársz vele, rendes orvos, pedig én mondom csak egyszer találkoztam vele. Egyik barátnőm is nála szült januárban, ő soha nem adott neki semmit, csak szülés után 30-at, mint én. Vele is rendes volt s mikor ment hozzá vissza 6 hetes kontrollra, előre hívta. :)Szerintem nem muszáj adnod előre neki pénzt, de ha megteheted adj neki s kedvesebb lesz biztosan. Én mikor szültem, nagyon sokan szültünk egyszerre így nem kerültem babás szobába, mert nem volt üres hely. Nekünk így 3 óránként hozták a babákat szoptatni.A szülésfelkészítőről meg majd küldik a levelet, nyugodt legyél s várd. Akkor indítják a tanfolyamot, ha összejön a megfelelő létszám. :)
2011. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszodat és gratulálok a kisfiadhoz! :) Nekem is kisfiam lesz és remélem nem lesz semmi baj:) Mert én igazából jobban félek a korháztól és az orvosoktól mint maga szüléstől. :)
2011. júl. 23. 16:06
 8/17 A kérdező kommentje:
Várom még szívesen a további tapasztalatokat! :)
2011. júl. 23. 16:07
 9/17 anonim ***** válasza:
szia. én is Dr. Demeternél fogok szülni. Én már 36. hetes vagyok, és eddigi véleményem nagyon jó erről az orvosról. Minden pontosan el magyaráz, megvizsgál mindig pontosan, csak jókat hallok róla. Nagyon türelmes, kedves orvos. Most szabin van, remélem nem szülök meg két héten belül, még van hátra két hete a dokinak a szabadságból. Mi eddig 10 ezret adtunk neki. Egyszer 5-öt amikor először mentem, és megfogadtam az orvosomnak, másik 5-öt 2 hete adtam oda. Ja, és mindig elsőnek hiv be. Szülés után mi 20-30-ra gondoltunk. Mi is apás szülést tervezünk. Nekünk is sokára küldték ki a meghivót Légy türelmes, küldeni fogják, csak időbe telik.
2011. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! És nem tudod hogy a szülésfelkészítőre bárki eljöhet velem? Engem a doki sose hív be elsőnek mindig kell várni órákat pedig előtte mindig mondja hogy hívjuk fel és mégse hív be. Lehet azért mert még nem adtunk neki semmit? És még annyit hogy te megbeszélted vele hogy hogyan akarsz majd szülni mármint a részleteket? Mert nekem még nem mondott nem is kérdezett semmit hogy mi hogy lesz majd szülésnél. Vagy nekem kell rákérdezni vagy ő majd magától mondja?
2011. júl. 26. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!