Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvossal meg lehet...

Fogadott orvossal meg lehet beszélni, hogy a kiírt időpontra indítsa meg a szülést?

Figyelt kérdés
Voltatok már így?
2011. máj. 18. 22:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Jó pénzért igen. Ismerek olyan nőt, akiazért fizetett, h őt császározza meg a doki. Nem volt semmi baja, csak félt. A pénz ellenébe a doki kitalálta a javallatot, így megcsinálta a császárt.
2011. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

én a császármetszésre kérdeztem rá, mert nagyon nagy babát vártam, és beijedtem, de azt mondta ez nem kívánságműsor :) (pedig jóban vagyok a dokival, tegező viszonyban, mert a párom is kórházi dolgozó)

én úgy tudom, hogy a babának az a jó, ha megvárjátok, amíg magától megindul a szülés, ezért van az hogy esetleg akiről tudják előre hogy császár lesz, akkor is megvárják, hogy magától meginduljon a szülés

a másik, hogy nálunk nem sokat várnak ha a kiírt napon nem jön a gyerek, én vasárnapra voltam kiírva, és kedden reggel be kellett volna feküdnöm ha nem jön (hétfőn jött) és pénteken indítottak volna

de lehet hogy van olyan doki aki megteszi, esetleg egy kis borítékért cserébe, nem tudom

miért szeretnéd?

2011. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Rendes szülést szeretnék,hüvelyi úton,de arra a napra amire ki vagyok írva.Én nem szeretném túlhordani a gyermekemet.Még nem beszéltem erről a dokimmal,mert nem tudom,hogy vállalnak-e ilyet a dokik??
2011. máj. 18. 22:56
 4/31 anonim ***** válasza:

Programozott császár van, de amit te akarsz olyan normális esetben nem szabad csinálni.


Ne erőltesd időre a normál szülést, mert az senkinek nem tesz jót.


Azt tudnod kell, hogy a magzat kor megállapítás a mai napig elég pontatlan, hiszen az utolsó menzesz kimaradást veszik alapul, de akkor már lehet simán 1-2 hetes a magzat.

Később méret alapján se lehet napra pontosan behatárolni, mert ilyen kis különbség esetén (1-2 hét) nagy az egyéni méret szórás.

Szóval ha 1 hetet késik az elméleti időponthoz képest akkor még lehet, hogy bőven időben van és pont te sietetted egy héttel előre, mint kellene.

2011. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

2. vagyok

az utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek, de téged kedves Kérdező nem igazán értelek.

a babák nem beprogramozott gépek, akiknek pontosan 266 nap után kell kibújni, a babának az a jó, ha magától indul a szülés

a fogantatás időpontja valószínűleg nem tudható pontosan, a doki az utolsó menzitől számolja a 280 napot, pár nap eltérés simán belefér, ha jól tudom a babák 5 % születik a kiírt napon

és ha esetleg előbb jön? akkor mit csinálsz?

2011. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
úgy látom a kérdésemre nem nagyon kapok választ
2011. máj. 18. 23:49
 7/31 anonim ***** válasza:

Választ kaptál, max nem azt amit hallani szerettél volna.


Gyakorlatiasabb válasz:

Ha vajúdási szakaszban vagy, akkor meg lehet indítani a szülést (akkor már amúgy 12 órán belül meglenne), de azon kívül nem csak hogy veszélyes hanem kétes is az eredmény.

Elrettentésül itt egy másik téma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

OFF

ó te atyaisten, elolvastam a linkelt kérdést, szerencsétlen csaj, ilyet még soha nem hallottam, remélem azóta már megszült és jól vannak

2011. máj. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

nem vállalnak be ilyet általában az orvosok ugyanis veszélyes!!!

én nem linkelek de olvass utána az indításnak, az egy természet ellenes folyamat és sajnos be is van bizonyítva, hogy magasabb a komplikációk száma az indított szüléseknél. 1-2 hét túlhordást szoktak maximum várni, annyit igazán kibírsz a kisbabádért :)


amúgy meg nem tudhatod mikor szeretne kibújni, lehet előbb, nem? nem szoríthatod össze a lábad, hogy márpedig azon a napon kell kibújnia amit Te megálmodtál :)

2011. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nem teljesen így van. A májusi anyák lapjában, vagy baba magazinban van erről egy cikk, olvasd el!
2011. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!