Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az baj, hogy nem voltam...

Az baj, hogy nem voltam szülésfelkészítő tanfolyamon? Így is tudni fogom mit kell csinálnom és mikor?

Figyelt kérdés
A szülésnél biztos segítenek majd.Csak tartok a tapasztalatlanságom véget,nincs fogadott orvosom sem.
2011. jún. 2. 19:00
1 2
 1/13 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nem maradtál le semmiről, ami érdekel nézz utána vagy kérdezd meg a védőnőt.
2011. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én se jártam, ami érdekelt, net... amúgy segítettek, és jött magától minden (ösztönösen) :)
2011. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat, én jártam, de ez nem segített semmin. Hiába tudtam előre, hogy hogyan kell nyomni, ráadásul a szülés közben is mondta a szülésznő, én elég nehezen éreztem rá.

Szóval nem veszítettél semmit, nyugi.

2011. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy aki volt szülésfelkészítőn, az mindent tud. Azért van a doki meg a szülésznő, hogy ők segítsenek. Majd ők mondják, m it és mikor tegyél, éppúgy, mint ahogy annak, aki volt szüklésfelkészítőn, mert ős em tudja, mit mikor kell. Ezt az adott helyzet/doki/dszülésznő dönti el. Nem vesztettél semmit.
2011. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze,hogy tudni fogod! Olvasgass sokat,szüléstörténeteket,a folyamatot magát,tájékozódj a kórházról. Egy a lényeg. Hogy amikor eljön a nagy nap,ne pánikolj be,ne ijedj meg,csak engedd,hogy minden menjen a maga útján.Ne félj a fájásoktól,gondolj a babádra. De ne akarj hős lenni sem,nem leszel kevesebb,ha kérsz fájdalomcsillapítót.
2011. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És ne csak a jóra meg a szépre készítsd fel magad.. Nem olyan,mint a cukormázas filmekben.
2011. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem jártam,és fogadott orvosom sem volt,ne aggódj,jön minden ösztönösen!
2011. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy az emberiség hány évig szült úgy, hogy nem mondott neki senki semmit, nem volt kórház, se szülészorvos. A természet kialakította, hogy a nő meg tudja szülni a babát, ő pedig meg tud születni, csak segíteni kell neki, hogy az ember nyomja ki. A méhösszehúzódások (nem fájások...) olyan jelleggel működnek, mint ahogy a szíved is összehúzódik, mikor kilöki a testedbe a vért. Nem is érzed. Amikor szüléskor a méhed összehúzódik, a tested csupán jelez neked. Félelmet az ember azért érez, mert elvész a kontrollja, mások mondják meg neki, hogy kellene szülnie. Pedig meg az a saját ritmusában is, és a ritmusunk nem egyforma. Te vagy a főnök, a te szülésed. Figyelj befelé, a babára. A sok gép, a kórház azért van, hogy neked segítsen, és a lehető legnagyobb biztonságban szülessen a babád. Csak arra figyelj, amit neked mondanak, az orvosok, nővérek egymás közt mondanak mindnenféle "rutin kifejezést", de ez téged ne zavarjon. Minden rendben lesz :) Az a dolgod, hogy világra segítsd a babádat, engedd ki őt, hadd szülessen meg :) A fájdalom sokszor amiatt van, amit leírtam: félelem, kontrollvesztés,elvárások - azt várják tőled, te is magadtól, hogy fájjon. Pedig azok csak méhösszehúzódások, ahogy feljebb írtam.


(a "cukormázas-filmes" kommentírónak melegen ajánlom, hogy nézzen utána, mi az, hogy negatív szuggesztió)

2011. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki írt!

Utolsónak pedig a legjobban köszönöm!Lelkesítő volta mit írtál.Köszönöm!

Reméljük rendben megy majd minden.

2011. jún. 3. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:
nagyon szivesen :)
2011. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!