Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek nekem a szolnoki...

Mesélnétek nekem a szolnoki szülészetről?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kiváncsi, hogy ott hogy viselkednek a fiatal kismamákkal. 18éves vagyok. Aki viszonylag fiatalon ott szült elmesélné, hogy hogyan bántak vele?


Gondolkoztam azon is, hogy nem Szolnokon fogok szülni. Rossz emlékeim vannak a kórházzal kapcsolatban. Melyik kórházat ajánlanátok ami Szolnok közelében van és barátságosak ott az emberek?


2011. jún. 6. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Először is olvasd át :)


Amúgy nekem Ceglédet ajánlották, de most már csak pár hetünk van hátra, így nem változtatok. plusz én az orvosunk miatt 'viselem' el a Hetényit.


Tapasztalatom annyi, hogy 27 hetesen fektettek be, mert beindult a szülés, amit visszatartottak. De maga a körülmény és 1-2 ápoló+orvos viselkedése ... nálam kiverte a biztosítékot.

Oké, nem a Hiltonba szülök, de azért vannak elvárásaim.

pl. 1 órán keresztül kereste éjszaka közepén a gyakornok ápolónő a gyermekem szívhangját. Nem találta ugyanis a kb. 1920as években gyártott géppel (Nst). Akár hányszor szólt bárkinek is, hogy segítsenek neki, az volt a válasz, hogy ezt is meg kell tanulnia. Oké, ezzel nincs gond. Csak nem majdnem szülés közben, nem éjszaka fél 12kor és nem egy sz@rrá aggodó kismamán, aki bement a kórházba panaszokkal az intenzíven. Gondolhatod, hogy miken mentem át. Gyakoroljanak nappal a megőrzőben. Ez a véleményem.


Mikor bementünk éjszaka a párommal, szabály szerint lebasztak, hogy miért nem telefonáltam oda, hogy jövünk.. eszembe se volt, hogy be kell jelentkezni .. kész vicc. Ha most beindul a szülés, most se fogok oda telefonálni .. ez nem egy szálloda! Kötelessége ellátni, még akkor is, ha éppen a kedvenc sorozata megy a tévében.


Hajnalban 3 szülést hallgattam végig (természetes), császárt éjszaka nem csinálnak, csak reggel 6 órától. Úgyhogy addig 'szenvedsz'.

Az orvosomnak nem szóltak, én hívtam fel másnap délután, mikor átvittek a megőrzőbe.

Kb. 1× néztek ránk az éjszaka folyamán, egyik leányzó hívta a nővért, mert elfolyt a magzatvize (ő szült 3.-nak). Nem jött a nővért, így az egyik csajszi topogott ki a nővér szobába, hogy jöjjenek már..

A nappalis nővérek pedig ... konkrétan lebaszott, hogy miért nem pakoltam össze a cuccom?! Senki nem szólt. Rá 5 percre összepakoltam mindent, másfél órát vártam, hogy vki közölje, merre is megyünk. Meguntam és kimentem a nővér szobába, ott meg néztek rám, mint borjú az új kapura, hogy miért vagyok még ott.


A megőrző részen sokan voltunk, 2 szobában vetélősök. Na ők pocsékul néztek ki, alig jöttek ki a szobából. Napközbeni ellenőrzés nem volt, pedig közölték, hogy napi 3× van vizit ... úgy hogy, ha felöltöztél volna és kisétáltál volna a kórházból, az sem tűnt volna fel nekik.


Volt egy cigány lány. 16-17 éves lehetett, haza ment saját felelősségre. Másnap visszahozta a mentő, mert beindult a szülés. Másfél napig vajúdott, nem kapott semmi csillapítót, úgy szóltak a nővéreknek meg az ápolóknak, hogy beindult a szülés és a gyerek feje félig kint van.

Nem nagyon szeretik, ha haza mennek a kismamák saját felelősségükre, ezt meg is értem .. de ez nálam kiverte a biztosítékot!


A kosztról nem mondok semmit, én nem kértem ill. ha lerakták az asztalra egyből visszaraktam a kocsira.

Ezt felírták a kórlapomra, az orvos rákérdezett. Annyit mondtam, hogy nem eszem meg ezt a moslékot. A hús magától sétált, kb. 3 napos száraz zsömle és társai ... na ezt nem nekem találták ki!


Jó pár kismama 5 percenként járt le dohányozni, ez egyrészt zavart, mert állandóan a cigiszagot kellett szagolnom .. de nem tudtam ellene mit tenni.


Reggel volt csak vizit. Nekem pl. elfelejtett az egyik doki szólni, hogy egy jelentős gyógyszerből napi 3at vegyek be, ne pedig 1et. 2 nappal később az esti nővér gyógyszer osztásnál mondta, hogy ez van felírva.


Szerda éjszaka mentem be, vasárnap délelőtt engedtek haza (akkor jött be az orvosom is). Egyből megvizsgált és zárt ajtók mögött beszélgettünk.

Közöltem vele, hogy nekem ez kész katasztrófa volt, én totál kikészültem. Megnyugtatott, hogyha nem fontos, akkor nem fektet be!

Remélem ez így is lesz.



Ha van még kérdésed, akkor írj.

2011. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly ilyenkor készülödtem a szülésre, júli 8-án szültem végülis a Hetényiben.

De előtte pár héttel jósló fájásaim voltak és keményedett nagyon a hasam, felhívtam az orvosomat (Dr. Tóth Zoltán) aki azt mondta h menjek be a szülészetre és majd ott megvizsgálnak, ha kell akkor ő is bejön. Na én is nayon megijedtem, mert az éjszaka 2szülést és vajúdást hallgattam végig. Na, azt mondtam h én ezt tuti h nem birom ki és totál megijedtem. Aztán végülis hazaengedtek mert nem indult be rendesen a szülés.

Júli 8-án pedig bementem egy vizsgálatra (NST) a kórházba és a dokim is bent volt és meg is vizsgált és egyből kérdezte h cuccot hoztam e?! Mondtam h nem csak vizsgálatra jöttem. Mondta h kerítsem elő apát és hozza a cuccot is, mert 2ujjnyira ki vagyok tágulva és innen már sehova csak a szülészetre. Na, elkapott a pánik, de az az érdekes h mikor felértem és már a párom is odaért a cuccal, minden aggodalmam elszállt. A szülésznők aranyosak voltak, lemérték a hasam, megcsinálták a papírmunkát. Aztán beöntést kaptam (egyáltalán nem gáz)megborotváltak rendesen és befeküdtem a szülőágyra (még semmilyen fájásom nem volt). Jött a doki is és burkot repesztett (semmit nem éreztem csak, a vízet ami folyt az ágyra és alám). DE még 1óra múlva se volt fájásom, így kaptam oxitocit, na azt meghozta a kínokat, de így is 3,5óra alatt meglett a kislányom, úgy h fájások között nevetgéltem a dokival, mert mesélte a hülye szülészeten történt dolgokat. Aztán mikor meglett a lányom kaptam egy öltést, mert kaptam egy kis vágást is. Aztán megkértek a szülésznők h pisiljek ott az ágyon egy kis tálba fekve úgy h ők ott néztek. Mondtam h én így tuti nem fogok pisilni. Na, az lett a vége h megkatétereztek és leengedték a pist egy tálba. :) Aztán megebédeltem a szülőágyon majd letoltak a többi anya közé. Nekem szép emlékeim vonnak és szívesen végig csinálnám még egyszer. :) Jó és könnyű szülést és jó babázást. :)

2011. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Januárban szültem Karcagon, a szülészetről csak jókat tudok mondani. Tiszta, rendes, ha akarod, veled van a baba, de ha kéred, a csecsemős nővérek elviszik. Csak jó tapasztalatom volt ott.
2011. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Karcagról nekem is van jócskán tapasztalatom. A babás szobában a jó! Ha sima szobába kerülsz,akkor van amelyik csecsemős letépi a ciciről a babát,ha letelt az általuk kiszabott szopi idő. Mind a 2 féle szobában volt részem.

Az orvosokkal amúgy nincs gond,és bár van mogorvának tűnő csecsemős is,de ő is elmagyarázza,pl hogy kezeld a köldökét a babádnak,vagy hogyan tornáztasd a csípőjét,talpát...

2 éve mikor ott szültem,akkor egy alternatív szülőszobát terveztek oda. Nem tudom,elkészült e már-szeptemberben kiderül :)

Ha dohányos vagy,akkor nem fognak jó szemmel Rád nézni! -rajtam kívül csak dohányos kismamák,illetve újdon sült anyukák voltak bent. Hát,voltak megjegyzések az irányukba!


Részemről nem tudok rosszat írni,azon kívül,amit leírtam.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:24 éves,2gyermekes,26h.km.

2011. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Szolnokon szültem Novemberben. Nem a legtisztább és nem a legkedvesebb a személyzet. De én nem panszkodom, a híresztelésekkel szemben abszolút kellemesn csalódtam. Bár hozzátartozik,hogy hamar beindult nálam a tejbelövellés, a lányom nem fogyott(bár besárgult), hamar rájöttünk,hogy kell szopizni, és így nem csesztettek minket. Nekem inkább a szobatársakkal volt bajom:(:(
2011. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsi a szülés rész lemaradt. Fogadott dokim volt, azzal nem is volt gond, viszont ha legközelebb szülök, csak úgy teszem,hogy van fogadott szülésznőm is. Anélkül nem nagyon figyelnek az emberrre.
2011. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!