Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váci kórház szülészet, mesélné...

Váci kórház szülészet, mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, pozitív-negatív, orvosaitok, mit kell vinni, milyenek a tapasztalatok... szóval minden! Köszönöm!
2011. aug. 28. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Én tavaly októberben szültem ott.

Nem volt választott dokim, szülésznőm, UH-ra a kórházba jártam, vizsgálatokra meg Dunakeszire SZTK-ba.

Velem mindenki kedves volt, de tényleg.Kaptam képet is 2x UH-n,pedig semmit sem fizettem:)

A szüléskor Ferenczi doktor úr volt az ügyeletes, rendes volt, még poénkodott is férjemmel.

Kérdezte kérek-e oxitocint, mondtam, hogy nem tudom, így adott.hát onnantól nagyon fájt, na de én nem tudtam mit akarok:)

A szülésznők is rendesek voltak, mondták mit csináljak.

A burokrepesztés után is engedték, hogy labdázzak, mondták, hogy úgy még gyorsabban tágulok.

Amúgy a szülészet nagyon szép, felújított!És azóta mióta szültem van egy új szülőszoba káddal, TV-vel, extrákkal, állítólag ha nem foglalt mikor beérkezel, akkor mehetsz oda:)

A gyermekágyas rész már nem ilyen jó sajnos:/

Mármint ott is nagyon kedvesek a csecsemősök, legalábbis nekem mindig készségesen segítettek, de nagyon durván le van pukkanva az a rész.

A zuhanyzó katasztrófa, a szobák se a legmodernebbek,a kaja se jó...de túl lehet élni:)fini teát adnak reggelente:)

Sajnos vinni kell mindent a babaruhán kívül(pelus,popsitörlő,neked WC papír,stb),mert szűkös a költségvetés, nem tudnak adni.

Ja szülés után egyből rád teszik a picit, és egy csecsemős ott van, segít neki megkeresni a cicidet.Elvileg már ott megtörténik az 1. szoptatás, mondjuk nekem nem jött össze, mert fiacskám nem tudta bekapni a mellbimbóm, védőt kellett használnom eleinte.

Hétköznapokon(nem mindegyiken) be szokott menni egy ember az önkormányzattól, felveszi az adataitokat, így a születési anyakönyviért nem kell rohangálni, csak majd vissza kell menni a kórházba.

A babád végig veled van.

Mondják, hogy 3 óránként tedd rá a cicidre, hogy beinduljon a tejtermelés, nem adnak se tápszert, se cukros vizet.


Hát kb most ennyi jutott eszembe, de kérdezz bátran:)

Tényleg örülök, hogy kedves dokikkal, szülésznőkkel futottam össze, hallottam rosszakat is a kórházról, de nekem tényleg nem igazán volt negatív tapasztalatom.Csak hát a körülmények, na de melyik magyar kórház tökéletes??:)

2011. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem Dubecz Dani volt a fogadott orvosom, róla csak jót tudok írni...A szülésről csak annyit, hogy programozott császár volt, szóval...A dolgozók (mindenkit beleértve) nagyon kedvesek és nagyon ügyesek...DE attól a pillanatól kezdve, hogy rádrakják a gyereket az első szoptatáskor háát...egy kávéra sem tudsz lemenni(húzzák a szájukat), mert a vágással a hasadon MINDENT magad kell csinálnod a gyerek körül.("ÉDES DRÁGA ROMING")na erről a"rendszerrről" az a véleményem, hogy a dolgozók nagy része nem akar dolgozni, úgyhogy ők szeretik a Roming-rendszert, Te ott NEM:).

Lássuk mi volt régen: anyuka 3 óránként szoptatott, DE pihent amennyit akart, mert ha hazamész úgyis a beled fog lógni az első hónapban(aki azt mondja, hogy nem ne hidd el neki).Az reg. eb. vacsi elmegy.(de a rokonok tömnek úgyis).Szokásos putyerka összekészítve (dokimami.hu).

Vinni kell:pelenka, popsitörlő, popsikrém.

Ja szopipárnát vigyél, mert a nagy romingban meg a szoptassunk igény "szerintbe" az ágyad mellet egy műanyag kertiszék van.Lehet, hogy csak arra lesz jó hogy a babát rárakd amíg benne ülsz a "csodaszékben".

Kitartást, otthon jobb lesz (mert mindenki azt mondja és várja).

2011. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én most márciusban szültem, szintén a Dubecznél. Szuper jó és kedves doki, mellette volt fogadott szülésznőm is. A szülészet szép és modern, 1 emelettel feljebb az osztály nekem azért volt szimpatikus, mert 2 ágyas szobák vannak és a baba veled lehet. Ha fáradt vagy, akkor nyugodtam betolhatod őt a csecsemősöknek.

Az én babám pici súllyal született, így ő kapott cukros vizet is és tápszert is! Örök hálám érte!!

A nővérek nagyon aranyosak és segítőkészek, de csak akkor, ha kérdezel!!!! (nekem rengeteget segítettek)

Intim törlőkendőt, vécére rakható védő papírt vigyél magaddal!

A zuhanyzó tényleg gáz, a kaja nekem kevésnek tűnt.


Amúgy van lehetőséged megnézni az osztályt és a szülőszobát. Engem a szülésznőm elég korán körbevezetett mindenhol, és mindent elmondott. Ill., ha majd jársz CTG-re - akkor is bátran kérdezhetsz!


Üdv: 5,5 hónapos kisfiú anyukája :)


Ui: Az SZTK-ba - ha teheted - be ne tedd a lábad!!

2011. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az első tökéletesen felvázolt mindent!!!

Én 2009 ben szültem ott, azóta sokminden változott, holnap terminus ismét így most a napokban megint ott szülök


a szülészet tényleg hiperszuper, a dolgozók is, a csecsemősök kevésbé...nekem anno sem segítettek semmit, de most nem tom mire számítsak, hoyg már mindent nekünk is kell vinni :(


Amúgy a kaja moslék, én sosem kértem el, mindig azt ettem amit hoztak a zuhanyzó wc, hát imádkozz, hogy 1 nap 1x kelljen zuhanyoznod..én amennyire lehet lekorlátoztam minden ilyet...undorító...sokszor semmi nincs feltakarítva, így vigyél minden higiéniás cuccot magaddal amit csak lehet.

Ha ráér, reményeim szerint jövőhéten már itthon babázok és ha lesz pár szabad percem elmesélem most milyen volt :)

2011. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Dubecz doki-Balogh Ica páros nagyon toppon van:)
2011. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Egy hónapja szültem a kislányomat a váci kórházban, és mindennel nagyon elégedett voltam. Lehet, hogy a 7.-en már nem a legidillibbek a körülmények, de szerintem teljesen ki lehet bírni... az a pár nap, amit ott töltesz, úgyis inkább a pihenésről, a babára hangolódásból áll, és szerintem nagyon kedves szakembergárda az, akivel találkozhatsz! Nagyon jó a bababarát kórházi ellátás, én pl. ennek köszönhetem, hogy nem adtam fel a szoptatást... hallottam barátnőimtől, más kórházban mennyire tápszerezik, cumiztatják a babákat, ami őket persze megnyugtatja, de aztán Te otthon szenvedhetsz, hogy ne legyen cumizavaros a gyerek. Szóval emiatt is nagyon elégedett voltam a kórházzal, ez a veszély nem állt fenn... Mindenki segítőkész és kedves, és én nem tapasztaltam azt, hogy ne lehetne a látogatókkal kis időt eltölteni, sosem szóltak, hogy baj lenne, ha elmentem valahová...
2011. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, első vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy volt dokid vagy szülésznőd?Próbáltad azt az új szülőszobát?
2011. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Utolsó vagyok újra :) Igen, Dubecz Dánielnél és Zsirosné Balogh Icusnál szültem és maximálisan meg voltam velük elégedve mind szakmailag, mind emberileg :) De én más szülésznőkről is nagyon jókat hallottam, pl. van valamilyen Csilla,(talán Bodgár), illetve Herczeg Bernadett is nagyon aranyos+ Farkas Anita, Csubák Katalin. Egyébként ezek szerint babát vársz? Mikorra? Én nagyon ajánlom a szülésznő-választást, szerintem még a dokinál is többet tud tenni :) Orvosok közül Ferencziről, Kondérról, Szaniszlóról és persze Dubeczről hallani jókat, de most pl. van egy fiatal doktornő (azt hiszem, még szakvizsga előtt áll) Burg Anita, ő is nagyon kedves, még igazán lelkes és emberi a hozzáállása. Az én szülésem végére is bejött, szerintem ez neki amolyan gyakorlat, de tudom, hogy akinek nem volt fogadott orvosa (pl. unokatesóm, és két hölgy, akikkel majdnem egyszerre szültünk) nála szültek.
2011. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
újra én vagyok (az utsó), arra elfelejtettem válaszolni, hogy szerintem is vigyél mindent, ami a higiéniához szükséges+ legyen Nálad sok innivaló majd (ezt mondjuk a rokonok hozzák úgyis), mert hiába van csap a szobában, nem jött belőle hideg víz...
2011. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, köszi, hogy írtál.Még nem vagyok terhes, de jövőre mindenképp szeretnék szülni:)

örülök, hogy ilyen jó élmény volt neked a kórház.

És köszi a szülésznő tippeket.fiamat Ferenczinél szültem, de ügyeleten, nem volt fogadott.Nagyon jófej volt!

Következőnél szülésznőt szeretnék majd felfogadni, csak nem tudom ez hogy működik...hiszen velük azért nem találkozok.Hogy lehet őket megismerni?Tudsz ebben segíteni?

2011. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!