Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lehet az, amibe gátmasszázs...

Mi lehet az, amibe gátmasszázs közben beleütköztem?

Figyelt kérdés
37+3 hetes kismami vagyok, most már két hete lelkesen gátat masszírozok, ahogy a szülésznőm javasolta...eddig minden nyugodtan ment is a maga módján, viszont most hogy próbáltam volna benyúlni a hüvelybe, beleütköztem valamibe, ami eddig nem volt ott...és meg is akadályozott abban, hgoy folytassam a műveletet..Felhívtam a szülésznőm, azt mondta, hogy látatlanban nem tudja megmondani, de lehet, hogy leszállt a méhszáj...ha így van, akkor ez most mit jelent? Közeledik a szülés? Már szombat óta jóslózom, a baba elég nagy (3170 grammra becsülték május 30-án), és a méhlepény is harmadfokban érett...
2011. jún. 7. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, válaszolni nem tudok... :(

De a válaszok érdekelnek, illetve megkérdezhetem hogyan kell csinálni a gátmasszázst? Elősegíti a tágulást?


Köszi

2011. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gátmasszázshoz kell egy speckó olaj, nekem a dm-s van. A szülésznőm azt mondta, hogy 1-1,5 cm-re kell a hüvelybe benyúlni, és a gát felöli oldalt U alakban kenegetni, jó sok olajjal! Majd széthúzkodni a hüvelyt, illetve lefele nyomni a gátat...

Ez elvileg segíti, hogy felpuhuljon a gát, és gátvédelmes szülést eredményezhet..

2011. jún. 7. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Erdekes, az en orvosom epp ma azt mondta, hogy a huvelybe nem szabad belekenni az olajat, nem tesz jot. Csak kivul kell masszirozni a gatat.
2011. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát gondolom ez attól függ, hogy milyen olyajról van szó...nekem ezt a szülésznőm mondta, de amúgy az olaj leírásában is így van..meg a neten is megnézegettem, biztos, ami biztos:D
2011. jún. 7. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nagyon köszi a választ! :)

Hát nem tudom bele kezdjek-e. Az első császár volt, de elvileg most lehet sima is. Viszont itt nálunk szerintem reflexből csinálnak vágást... De erre ma rákérdezek. Itt még kőkori körülmények vannak... Nincs szülésznő, meg orvos fogadás...

2011. jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!