Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik 36-37-38-dik héten...

Akik 36-37-38-dik héten szültek milyen értékekkel, spontán, méhszáj, baba súlya?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 07:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Lányom a 38.héten született,2480g és 46 cm volt.Első fájás este 10kor volt,1:58kor megszületett.Éjjel 1re mentem be,akkor 2 ujjnyira voltam nyitva.Magától indult meg a szülés természetesen.

Kisfiam 37.hétre született,2500g és 44cm volt.Éjjel elfolyt a magzatvíz,azonnal kórház,2 ujjnyira voltam kinyílva.A szülészeti osztályra való felvétel a kisfiam születése között 1 óra telt el.

Mindketten gyorsan megszülettek,könnyű szülésem volt.Mindkét alkalommal a méhlepény rossz keringése miatt születtek kis méretekkel,de nem volt szükség szülésmegindításra.

2011. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Külföldön élek. Itt soha nem mérnek méhszájat (szerintem jobb is, csak idegesítene), megjegyzem nem elmaradott országban élek, Angliában. Itt mikor bemész szülni, akkor megnézik, hány ujjnyira vagy kitágulva, hogy ver a baba szíve, de csak síma szívhang hallgatóva, amivel a terhesség alatt.

38. hetet betöltve (pont azon a napon) szültem. Teljesen természetes lefolyású volt, amit már túlzásnak is tartottam kicsit, mert aggódtam, de fölöslegesen. Reggel elkezdett szivárogni a magzatvíz (6-kor), 15 órakor elkezdődtek a fájások (közben bementünk reggel a kórházba, de hazaküldtek), 22órakor mentünk be, hogy most már erősödnek. Nem kaptam semmilyen tágító infúziót vagy ilyesmit. Reggel majdnem 7-re lett meg a baba. Gátvédelemmel akarták megcsinálni, de miután fél órán keresztül csak azon voltam, hogy kinyomjam a fejecskéjét, de nem tágultam eléggé (erőm volt még bőven), így vágtak. (Következő nyomásra egybe kicuppant a gyerek...olyan erővel, hogy majdnem a földön landolt...na jó ez túlzás:D)

2011. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok, kifelejtettem a baba adatait: 3460g, fej 35.5cm, 54cm hosszú. egészséges lány:D
2011. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38. héten született a kisfiam, indított szülés volt ( meg kellett indítani, mert elszivárgott a magzatvizem, és valószínűleg másnapra meg is halt volna). 2690 gr és 49 centi. 15. héttől 1 ujjnyira voltam nyitva. Most 26-án lesz 1 éves 9600 gr és 80 centi. Egészséges ördögfióka.
2011. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38.héten szültem.fájásaim voltak,1.5ujjnyira nyitva.burkot repesztettek és gátvédelemmel szültem.3500g,53cm. Második szülésem volt.Az első baba 39.hétre született
2011. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kislányom 38. hét 3160g 51cm, elment a magzatvíz, meg kellett indítani 6 óra múlva megszületett de a medencém nem tágult vákummal született. Kisfiam 38. hét 3240g 53cm, ua mint a lányomnál csak vele 7 órát vajúdtam és spontán született viszont 3x a nyakán volt a köldökzsinór. Kapott oxigént és kutya baja.
2011. jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy mindkétszer volt gátmetszés is.
2011. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kisfiam a 37.héten született 3810g és 51cm. Ctg-re mentem és mondták, hogy szülünk, mert teljesen nyitott a méhszáj és kölönben is vajudok...hiába mondtam, hogy semmi fájdalmat nem érzek (se görcs, se magzatvíz, se semmi). Aztán császár lett belőle, mert farfekvéses első baba és a köldökzsinórral is voltak gondok. De 10/10 apgár értékkel született és gyönyörű :)
2011. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

38+2 héten, reggel derékfájással indult, itthon pihengettem, délután 15-kor elfolyt a magzatvíz (már csak az autóba kellett volna beszállnom, készültünk a kórházba ctg-re).

20 perc alatt beértünk, 3 ujjnyira nyitva volt a méhszáj.

Sürgősségi császárral 18:40-kor kiemelték a kisfiam. A vállán és a mellkasán keresztültekeredett a köldökzsinór, nem tudott lemenni a kismedencébe.

3140 g-mal és 53 cm-el született.

2011. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

37 hetesen elfolyt a magzatviz éjjel 12-kor, bementem a klinikára,és vajudgattam reggel 8-ig amikor császárral megszületett a kislányunk. Tudtuk, hogy császár lessz mert farfekvéses volt és a köldökzsinor is a nyakacskáján volt.

48-cm 2700g volt ügyes formás kisbaba 10-est kaptunk.

2011. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!