Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülőszobai "horror"?

Szülőszobai "horror"?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, de van pár kérdésem, ami nem teljesen világos.

Kb egy év jön el az én időm. Kb.akkor kezdünk majd el próbálkozni a párommal, tehát bőven van időm.

De van pár félelmem:


- gátmetszés. Ezt mindenkinél meg kell csinálniuk aki rendesen szül? Ez nagyon fájdalmas? (mármint szülés után 1-2 héttel is?)


-Szülés után mennyi idő tellik el kb amíg visszaállsz "normálisra"? (értem ezalatt: mikor újra együtt lehet a pároddal, mikor a hüvelyed már nincs kitágulva, mikor már nem fáj semmid)


- beöntés? Ha nem kapok beöntést (tegyük fel nincs már idő) akkor teljesen természetes, hogy a nagy erőlködés miatt odaürítek a szülőszobába?



Tudom, furcsa kérdések, de tényleg... kicsit elbátortalanodtam őszintén megmondva. Nagyon szeretem a gyerekeket meg minden, de a szüléstől nagyon félek. :) De leginkább attól, hogy szülés után "nem állok vissza eredetire" esetleg romlana a szex minősége, ilyesmik.

Ettől függetlenül persze már most elkezdtem felkészíteni a szervezetem. Egészséges táplálkozás, tisztítókúrák....


2011. jún. 17. 12:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ezek most még kardinális problémák akkor ha ott leszel már nem fog túlzottan se érdekelni se zavarni . Horrornak meg egyáltalán nem nevezhető.


kérdéseidre a válaszaim:


nem de elsőszülőknél ált. könnyíti a szülést. a baba méretétől és a szülés dinamikájától + a te szöveteidtől függ hogy alkalmazzák -e és attól hol szülsz.



hat nyolc hét.


nem volt és nem zavart senkit se.



ne félj a szüléstől.

2011. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt ezek normális kérdések, normális, hogy félsz tőlük.

De amikor már pocakos leszel, biztos, hogy más érzések fognak keringeni benned.

A szüléskor már a gátmetszés a "legkevesebb". Bár van, akinek lassabb a felépülés, de helyre lehet hamar állni.

Én szexuális téren lassan tértem magamhoz, de a türelem és kitartás meghozz gyümölcsét.

beöntést nem is adtak, ahol én szültem, de nem is baj. Szintén azt mondom, hogy ez nem szempont szüléskor...a szülésznők, orvosok láttak már cifrábbat is, mint egy kis kaki.

Szerintem jó, hogy már most felkészíted a szervezetedet, lelkedet a dologra. Csak ne olvasgass túl sokat a szülésről, mert az csak árt.

Állj hozzá pozitívan, és gondolj arra, hogy milyen jó, hogy nő vagy és átélheted ezt a csodát!

2011. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

hát... tegnap olvasgattam itt olyan kérdéseket, hogy kink milyen maradandó/nagyon lassan gyógyuló károsodása lett szülés alatt.... jesszusom. Még ha vágnak is repedhet tovább, nem egy helyen hüvelyplasztikáról olvastam.


Tudom, normális kérdések ezek... hónapokig tartó gyógyulás... a férjek hogy viselik ezt? Perzse, türeles, megértés stb. Na de hónapokig?:)

2011. jún. 17. 12:33
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem az erőlködéstől ürítesz oda, hanem amiatt, hogy a baba kifele jövet végigpasszírozza a végbeledet. Egyébként mindennapos jelenség, senki nem lepődik meg rajta csak a kismamák és az apukák.

A gátmetszés gyakran egy szükséges rossz, mert ugye egy nyílt sebet okoznak, de nagyon fontos, hogy megadják az irányt. Nem lehet sajnos előre tudni, hogy a kismama fog-e repedni szülés alatt és ha igen, akkor a repedés melyik irányba húzódik. Lehet repedni a végbél és a csikló irányába is. Mindkettő maradandó, visszafordíthatatlan károsodást okoz. A gátmetszés ezt hivatott elkerülni. Gondolj inkább így rá, hogy csak a te érdekedben végzik el ha szükség van rá.

2011. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Gátmetszés: az, hogy szükség van-e rá, függ a baba méretétől és attól, hogy mennyire rugalmasak a szöveteid. Vannak, akik repednek még kis méretű baba esetén is, mások pedig nagy babát is apró repedés nélkül tudnak megszülni. Ezen felül sokat számít, hogy milyen beállítottságú a szülésznőd és a dokid. Ha segítenek, akkor nagy eséllyel nem lesz gátmetszés és repedés se.

Ha mégis van gátmetszés, annak az érzékenysége szintén egyrészt egyéni sajátosság, másrészt pedgi a doki ügyességén múlik nagyon sok. Vannak orvosok, akik sorozatban produkálják a később fájdalmas sebeket, másoknál pedig ez szinte soha nem fordul elő (vágási és varrási technika). Magát a gátmetszést vagy a repedést nem érzed, amikor történik.


Normálisra visszatérés: a 6 hetes kontrollra nálunk mindkétszer már minden rendben volt, pedig kellett varrni mindkétszer.


Beöntés: igen, teljesen normális, emiatt ne is parázz. Egyszerűen nem lehet úgy nyomni, hogy csak a gyereket nyomod, ha ilyen módon szeretnél nyomni, akkor semmit nem fogsz előrehaladni a szülésben, csak nagyon kifáradsz. Sokaknál egyébként már napokkal előtte hasmenés van, így mire odakerülsz, nem nagyon van már minek kijönnie.

2011. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az én férjem jól viselte, szerencsére értelmes férfi, aki pontosan tudta, hogy amin keresztül mentem, azt ketten csináltuk. :)
2011. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

gátmetszés:Nem kötelező,van gátvédelem.Akkor vágnak,ha nagy az esélye a repedésnek,vagy túl régóta tart a kitolás.ez nálam is így volt.a baba mindíg visszacsúszott.nem vészes,amikor vágtak kis égő érzést éreztem.Az első egy két hétben kicsit fáj,de napról napra jobb lesz.A hüvelyed már másnap sem lesz tág... :)


Beöntés.Ez sem kötelező már mindenhol.Én nem kaptam.Az esetek 99 %-ban mire a szülőszobába kerülsz,otthon legalább 5 ször elmész wc-re.Persze előfordult,hogy nem csak a gyerek jött ki,ezt én is megkérdeztem annó a szülésznőtől,de nem fognak patáriát csapni miatta.Amúgy ha adnak beöntést,akkor nem feltétlenül a csövet feldugunk módszert használják.Van ahol kúpot kapsz.A kitolásnál úgy érzed,hogy kakilni kell,pedig nem.


szex:Nekem az első egy évben fájt,mert nem nedvesedtem úgy ahogy kell,de ezt sikosítóval orvosoltuk.A hat hét lejárta után voltunk együtt először.Az első pár alkalom biztos nem lesz kellemes,de ez is visszaáll ne aggódj.


A kilók meg rajtad múlnak.Van akinek hamar lemegy,van akinek kicsit hosszabb idő.Ha egészségesen táplálkozol,akkor nem megy fel sok,csak ami kell.Nővérem 6 kilót szedett fel,és a szoptatás alatt még pluszba is fogyott.


Szülés után a nagyobb fájdalmak az első 2-3 hétben elmúlnak,legalább is nekem így volt.

2011. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ne feltételezzétek azt, hogy egyszerűen csak félős vagyok. Nem mondanám ezt magamra. Kipróbáltam rengeteg extrém sportot, sziklamászás, vadvizi evezés... ezek talán a legenyhébbek. Nagyon sok veszélyes helyzetben voltam... de ez... hihetetlen, hogy a szülés ilyen hatással van rám.
2011. jún. 17. 12:37
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne olvasgas ilyen storykat!!
2011. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

1.

kérdés h mekkora vágás lesz? ha lesz mert nem kötelező lehet gátvédelemmel is szülni kérdés h lesz e egyáltalán idő rá :-) amugy kapsz lidokaint és fájás alatt vágnak szal ált nem is érzik :-)

nekem kicsit vágtak egészen a varratszedésig nem is zavart simán ültem rajta utána fájt inkább lassan múlik el pát hét kell rá, van akinek 1-2 hónapig is érzékeny még van akinek nem


2.

hüvelyi szülés után kb 6-8 hét és elvileg lehet szexuális életet élni igaz lehet h az első pár alkalom nem lesz olyan mint régen :-) kicsit fájhat még elvégre ott ment ki a baba lehet síkosodási probléma is ugyan ez ok miatt

de hormonálisan sokkal több idő kell kb annyi mint maga a terhesség illetve ha szoptatsz akkor a befejezése után még fél éve minimum

kérdés még h egyáltalán lesz e energiád a sexre :-)))

pár hónap kell h belerázódj a babás korszakba és apának is kell h szokja nem csak asszonyka de már baba is van aki persze mindig "jókor" ébred :-)


3.

ha nem kapsz mert nincs idő rá akkor sincsen semmi baj a szülésznőknek nem az első szülés leszel .-))) megoldják majd


a szülés meg : felesleges előre aggódnod meg stresszelned magad nem tudod milyen lesz és h fogsz reagálni és mi fog történni mivel az első lesz így természetes h tartasz tőle de nem kell akkor persze nem jó érzés de ha kibujt a bab akkor már nem az lesz a fontos és hidd el nem is fogsz emlékezni rá h fájt

fogd fel úgy h ez kell ahhoz h gyereked lehessen vele jár tenni nem tudsz ellene igazán ( jó van fájdalomcsillapítás stb...)

3 gyerekem van de mindegyik szülés más volt erre még a 3iknál sem lehet készülni mindegyik egyedi és megismételhetetlen volt :-)


szóval ne aggod magad túl feleslegesen inkább élvezd ki a terhességed és a szülét majd na és persze a babázást :-)

2011. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!