Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időnk van nevet választ...

Mennyi időnk van nevet választani a picinek a születés után?

Figyelt kérdés
Van lehetőségünk "haladékot" kérni? Hogy kicsit megismerjük a babát, és úgy válasszuk ki a hozzá illő nevet.
2011. jún. 20. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk másnap jöttek a kórterembe intézni a hivatalos papírokat.Ott már biztosra tudnunk kellett a nevet.Az alapján állították ki a születési anyakönyvi kivonatot stb.Máshol nem tudom,h. van .(Miskolc)
2011. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kedden szültem, első baba, Apuka ment a picivel fürdetni, öltöztetni, mérni és így Apától kérdezték a nevét. Annyira izgult, hogy végre itt van a kicsi és nincs semmi baja, meg, hogy Én is jól vagyok, simán ment minden, hogy csak az egyik nevet mondta meg. Másnap kérdeztem, hogy csak a kórházi kocsijában lévő papíron van egy név vagy apa elfelejtette bediktálni? Mondták, hogy csak egy név lett beírva a kicsinek. Pénteken jött egy nő intézni a papírokat, ott is csak egy név szerepelt, jeleztem, hogy 2 nevet terveztünk a kicsinek. Mondta a nő, hogy semmi akadálya, így beírta a második nevet is. Vasárnap mehettünk haza, szerdán kellett mennünk intézni a kerületi hivatalba intézni a kicsi lakcímkártyáját, anyakönyvijét. Ott ismét megkérdezték, hogy marad-e ez a név a kicsinek, vagy szeretnénk változtatni rajta? Maradt a 2 név!!


Szóval kedden szültem és a következő hét szerdáig volt időnk jól átgondolni! :D


(2010. április Uzsoki)

2011. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Miskolc, és Megyei kórház. Nekünk már a szülőszobára menet kellett mondani egy fiú és egy lány nevet, fel is vezették a kartonra, amit rögtön rá is írtak a karszalagra, mikor megszületett, nem is kérdezték akkor, hogy mi lesz a neve. Mivel péntek este született, így az anyakönyvvezető csak hétfőn reggel jött, akkor töltötte ki a hivatalos papírokat.
2011. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megszületett a picim, apa már diktálta is a nevet, másnap jött a kórházi védőnő egyeztetett, a harmadik napon a kezembe volt a pici lakcímkártyája!
2011. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülőszobában kérdezték a nevet,fiú,lánynevet is. Nálunk csak fiú név volt,mert tudtuk,hogy fiú lesz.De nemtudom mi lett volna ha lány!
2011. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd van, péntek este szülsz, és akkor csak hétfőn intézik a papírokat :) addig tanakodhatsz

De ha nincs szerencséd, akkor még aznap viszik a papírokat, amikor szültél.

EGyébként meg lehet velük beszélni, hogy te még nem tudod a nevet, nem fognak siettetni titeket. A lényeg, hogy amíg a kórházban vagytok, legyen neve a picinek.

2011. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk szülés után 1 perccel kb kérdezték mi a neve a picinek?....ráírják a karszalagra, meg a kis névlapra amit a kocsijára raknak. aztán hogy ez menniyre variábilis utána....ha jól emlékszem másnap jött is a nőci a papírokkal, amik a tajhoz stb kellenek. de én kedden szültem, nem pénteken. :)
2011. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után apától kérdezték a nevét,és másnap reggel jöttek "papírozni",gondolom akkor még változtathattunk volna.
2011. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után szinte azonnal kérdezték a nevét Apától. Rákerült a karszalagra. Aztán rá másfél napra jött a papírozás. :) (Budapest-Bajcsy) Gondolom azért alternatívákkal már készültök... Nem lett volna erőm ott a neveken agyalni, elkapkodni sem szerettük volna.


31/N

2011. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ez két hete és egy napja történt.. :))


31/N

2011. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!