Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szült a veszprémi kórházba?...

Ki szült a veszprémi kórházba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mit kell magammal vinni a kórházba,mert ugyebár kórháza válogatja ki mit kér.

Apás szülést tervezünk,mire számíthatok?Külön kell e kérnem a fájdalomcsillapítást,vagy hogy zajlik egy szülés?


2009. márc. 25. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én 6.5hónapja szültem a Veszprémi kórházban.Rossz tapasztalatom nem volt,mindenki nagyon normális volt.Igaz én végig magán dokihoz jártam,de sajna nála itt nem szülhettem és szerncsém sem volt,mert nem ő volt az ügyeletes.Nálunk is apás szülés volt,hát ne képzelj el semmi luxust,mert van egy rozoga szék meg egy pici kis helység.Apukát kb.7-8cm-es tágulásnál hívják be,addig te a vajúdóban kinlódsz egyedül(sajna),addig apuka kint a folyosón izgul.Bent a szülőszobán nincs külön érzéstelenítés,csak gázt lehet szívni ami nem sokat ér.Van még egy nagy labda,arra is rá lehet ülni.Csak egy apás van,ha foglalt akkor sajna lecsúszott az apuka a szülésről:(.Vigyél magaddal mindent amire szükséged lehet,betét,mellszívó,pelenka,popsitörlő,tisztálkodó szerek.Hálóinget adnak,meg a babának is mindent,de azért jó ha van potlás.Evőeszköz,pohár,törülköző,papucs,köntös,iratok,kiskönyv+leletek,apasági nyilatkozat.Most ennyi jutott az eszembe,ha kérdésed van írj.Könnyű szülést.
2009. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm válaszod.Én is így tudom,legalábbis már szó volt róla,hogy mi kell.

Szóval akkor tulajdonképp hálóinget adnak,meg a babarucit?Úgy tudom a pelus is jár,de viszünk mindent inkább.Én nem vagyok oda a hálóingért,1 db van belőle.Ha nem muszáj azt nem vennék,de ha ajánlatos mert itthon könnyebb a szopiztatás ,akkor inkább hordok.

Kár hogy a férj nem lehet benn amíg szenvedek,de talán neki is jobb,ha nem látja mennyit szenved egy nő,mire a pici kibújik.

Eléggé félek,de túlkel esni rajta ígyís - úgyis.

Pár napja görcsölgetek,nem mondanám hogy fáj de valahogy mégis.Ingerült vagyok,és a hátam is fájdogál.Menni ma például alig bírok,pedig előttem áll még egy ultrahang.

Az éjszakáim sem valami jók mostanába.

Lehet előbb fogok szülni?Én úgy érzem igen.

Lennél olyan kedves és leírnád Te mit éreztél a szülés előtti napokba??

köszönöm

2009. márc. 26. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia.Igen adnak hálóinget,és érdemes azt összevérezni mint a sajátodat.Én is vittem magammal sajátot,de nem használtam.A babára adnak rucit,csak azt kell vinni majd amiben hazahozzátok.Pelust is adnak,meg popsikrémet,meg mindent ami kell,csak popsitörlőt kell vinni,bár nem árt ha van nálad pótlás,mert vannak balesetek és nem mindig elég a 4db pelus.Otthon én nem hordtam hálóinget(én is utálom),pizsiben voltam meg szoptatós melltartó.Azért ne vegyél,a kórházban meg kibírod azt a 3napot:D.Én szülés előtt semmit nem éreztem,még jóslóim sem voltak soha.Szombaton du.elfolyt a magzatvíz(fájások nélkül),bementünk a kórházba és vasárnap(10.25) lett meg a kisfiam 21óra vajúdás után.Remélem neked gyorsabb és könnyebb szülésed lesz.Pihizz sokat,és aludj amennyit tudsz:DAzt nem írtad,hogy hány hetes vagy,de a vége felé ezek a tünetek teljesen normálisak.Vigyázz magadra és szorítok.
2009. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod,sokat segítettél.

36 hétben vagyok,és bízom benne,az én Kicsi fiam gyorsabb lesz,amikor kiakar majd bújni.

Már nagyon izgulok,vannak kisebb fájásaim,de szerintem az időjárás is közrejátszik,éjjel meg sokat nyöszörgök,néha magam sem tudom mért.

Ja,még egy kérdésem lenne.A dokinál a "panasz" elmaradt vagyis nem mondtam az enyhe görcsöket,de a papíromon észrevettem hogy ráírta "jóslófájások"-at a befejezett 37.hét előtt.

Ő gépen láthatta ezeket?

köszi,boldog örömteli babás perceket neked és Kisfiadnak

2009. márc. 27. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia.Igen,láthatta az NST-n, legalábbis nekem amikor bementem szülni,2óránként volt NST és azon nézték a baba szívhangját,meg a fájásokat is,hogy hol látták azt csak ők tudják,mert én hiába néztem nem láttam a papiron semmit.A jóslók, már a szülés előtt több héttel jelentkezhetnek az nem gond,csak ha sűrűn jönnek és nem múlnak el akkor van itt az idő.Örülök,hogy neked is kisfiad lesz,én nagyon lányt vártam,de ezer lányra sem cserélném le:D.Pihizz sokat,hát sajna az éjszakák már jobbak nem,de rosszabak lehetnek.A végén már sehogy sem jó,de már nincs sok vissza,addig használjátok ki ezt a kis időt,mert ilyen,hogy ketten lesztek,már sosem lesz(ez nem baj:D).Ha túl leszel rajta megírod?Szorítok,hogy minden jól menjen és ügyes legyél.
2009. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Mi is nagyon kislányt vártunk,főleg a Férjem,és bár tudom hogy hiába a hiedelmek a pocakról,vagy hogy minél mit kívánunk erre nem lehet adni,mégis minden a kislányra utalt.

Talán legbelül nem éreztem,hogy tényleg csajszi.De BOLDOG vagyok hogy kisfiam lesz,és bízom benne nem lesz semmi baj,és egészséges lesz.Sajna a hátralévő időt nehezen tudjuk kihasználni,mivel párom nagyon sokat dolgozik,de igyekszünk.

Természetesen megírom élményeim,amik bízom benne csak jók lesznek.

Köszönöm hogy visszaírtál.

Sok pusy nektek

2009. márc. 28. 14:55
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Nem tudom nézed e majd,de kérted hogy majd írjam meg az élményem.

Vasárnap (ápr 26)kezdődtek este a fájások,hétfőn reggel mentünk be a kórházba,de addigra elmúltak a fájások.Befektettek,nem voltam kinyílva,teljesen zárt voltam.

Majd délutánra ismét jelentkeztek egyre erősebben,de visszaküldtek a szobába,mivel alig történt változás.Majd 6 óra körül amikor már igazán nem bírtam visszasétáltam a szülőszobába és már maradtam is.

Túl kedvesek nem voltak velem,sem reggel,sem délután,de a szülésznők aranyosak voltak,és a doki is akinél szültem.A nővérek közül voltak szó szerint bunkók.

Hálóinget nem kaptam,azt mondták öltözzek át a ruhámba.

Még jó hogy vittem.

Apás szülés volt,sikerült bejönnie,mert egyedül Én szültem azon az éjjel,így apás szobába se voltam.

Aztán Dani Manó 23:28 kor megszületett.

3450gr és 52 cm.

Szóval,sajnos vannak igen rossz és kellemetlen élményeim,de mellette akad néhány jó is.

További jó babázást és remélem olvasod majd.

pusy

2009. máj. 12. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia.Gratula a babóhoz,már nagyon vártam,hogy mikor írsz.Nagyon sajnálom,hogy voltak rossz élményeid,de velem sem volt mindenki kedves főleg a nővérek.Mondjuk én a vajúdóban kezdtem,nem mentem az osztályra csak szülés után.Kinél szültél,milyen a baba,jó kisfiú?Ha van kedved írhatsz privit is.Nagyon sok boldogságot és sok örömöt kívánok nektek a picihez és ha tudok szivesen segítek.
2009. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Szívesen írnék privát üzit,de már fogalmam sincs hogy kell.

Sajnos nem tudom kinél szültem,a záró jelentésen se találtam,de a múltkor még eszembe volt,azóta kihagy az agyam. :) De Ő nagyon normális volt,abszolut rá nem panaszkodhatom.

Danika a kórházba nagyon jó baba volt,szopizott,elnézelődött,aztán aludt.

Néha volt poci fájás,de nem panaszkodhattam.

Itthon most kezd lecsitulni a helyzet,kezdi megszokni az új környezetet,de a pocakfájással és az esti elalvással küzdünk.

Képzeld tegnap is fél 7től,majdnem fél 11ig fenn volt,nyüglődött de viszont majdnem 5ig aludt.

Már 3650gr szépen növögetünk,és már nagyon várom hogy meg erősödjön az emésztőrendszere,mert a szívem szakad meg,hogy szenved.Masszírozom neki a pocit,ez valamit azért segít.

Remélem nálatok minden rendbe,a picur is jól van.

Ja,az volt szép,amikor már nagyon jöttek a fájások,és szolt a szobatársam a nővérnek,hogy kísérjen át vagy valami,ő odajött,odaadta a korlapot,és közölte velem már várnak menjek át.

Jólesett volna,ha megkérdi,hogy át kísérjen e,mert tényleg nem voltam már jól.

Úgyis azt mondtam volna neki,hogy nem kell,csak emberségből elvártam volna.

Az egyik bunkó csecsemős meg tiszta bunkón megkérdezte tőlem:Mit bömböl ez a gyerek.(Kinn voltunk a folyosón,mert a szobát takarították)

Szóval még sorolhatnám,de végre túl vagyok rajta,és a Manóm egészséges,és csak ez számít már.

VIGYÁZZATOK MAGATOKRA,örültem hogy válaszoltál,azt hittem nem fogsz.

Szép napot Nektek.

Gaby

2009. máj. 13. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.Nekünk a pocakfájásra igazán semmi sem jött be,mi is kinlódtunk 3.5hónapig vele.Próbálj meg odafigyelni arra,hogy miket eszel,vigyázz a "k"betűs kajákkal,bab,lencse,borsó...stb amik puffasztanak azok a babát is bántják.Ha betölti az 1hónapot,vegyél neki a Dm-be Gripe Watert(Angol víz),kb.1500ft egy üveg,de sokáig elég,nekünk ez nagyon bejött és napi 6-szor lehet adni neki egy kis kanállal.Én minden kaja után adtam neki amíg ilyen pici volt és nagyon szerette és rá 5percre már aludt mint a bunda.Próbáld meg tényleg jó.Köszi mi jól vagyunk a nagyfiam már 8hónapos,még nem mászik de már ülve eljátszik a földön,amúgy minden érdekli csak győzze valaki cipelni(9kg és 72cm:D,mindent megszerel a szájába vesz,a favorit a távirányító a mobil és a hűtőmágnes.Attól is fájhat a poci,ha nagyon sűrűn eszik,legalább 15óra teljen el a két evés között és utána mindig böfizzen.Leírom az E-mail címem ide írhatsz ha van kedved/időd:roni.varga@freemail.hu

Üdv.Vera

2009. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!