Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tgyás igényléséhez valóba...

Tgyás igényléséhez valóba szükséges szülést igazoló papír?

Figyelt kérdés
Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy csak egy igazolás kell a munkáltatótól, hogy megvolt a 180 nap biztosított munkaviszonyod! Az anyaságihoz adtak nekem egy igazolást, de azt el is vették, mármint az eredetit, az államkincstárnál! Valaki felvilágosítana?
2011. jún. 24. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A kórházi zárójelentésed kell hozzá.

Szerepelnie kell rajta az adatoknak, és a 10-es kódnak.


Ha nem kaptál a kórházban (én nem kaptam:S), akkor vissza kell menni, és kikérni.

2011. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia, én a múltkor írogattam ki magamnak, mi kell hizzá, és azt látom, h a szülést igazoló kórházi igazolás kell hozzá (meg foglalkoztató által kitöültött foglalkoztatói igazolás ).
2011. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarok az előttem szólókkal vitatkozni, de:

36 hetes kismama vagyok. Éppen ma igényeltem meg a TGyás-t. Ehhez (mivel még nincs kórházi zárójelentésem), nem kellett zárójelentés, hanem (ha eddig táppénzen voltál) a háziorvosodnak ki kell venni táppénzről és keresőképessé kell nyílvánítani, majd ugyanazzal a nappal dátumozva (szintén a háziorvosnak) ki kell tölteni egy nagy papírt, amin fel kell tüntetni a szülés várható időpontját. Ezt beviszed a munkahelyedre a kiskönyveddel együtt, amiből fénymásolnak pár dolgot. Mást nem kell csinálnod. Legalábbis nekem így kellett. Sokan nem tudják, de szülés előtt 28 nappal elmehetsz TGYásra, de ha neten utánanézel akkor rájössz, hogy így van. Van, akinek szülés után, van akinek előtt érdemesebb elmenni. Én az utóbbiak táborát erősítem :) !

Jó egészséget és boldog babavárást!

2011. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a te eseted teljesen más, hiszen még meg sem szültél.

A kérdező azt is leírta, hogy az anyaságihoz kapott igazolást, ergo ő már nagy valószínűséggel megszült:)


A szülésről nem kell külön igazolás, ahogy írtam, a kórházi zárójelentésed kell, az azon szereplő kódszám alapján azonosítják, hogy szültél.

2011. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, emberek, ez úgy van, hogy szülés előtt 28 nappal igényelheted a tgyást. Én is igényeltem, viszont ma jött a TB-től egy végzés, hogy még egyszer be kell adni a tgyás igénylő lapot, a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, illetve a 2011 évről szóló adókedvezményről szóló igazolást.


Csak azt nem értem, hogy akkor miért lehet már 28 nappal a szülés előtt igényelni, ha ígyis úgyis be kell adni újra az igénylést.


Mellesleg én április óta táppénzen vagyok és még táppénzt sem kaptam egy fillért sem. Állítólag majd a jövőhéten, ami azért vicces, mert mára voltam kiírva szülésre, úgyhogy nagy valószínűséggel meg is szülök jövőhéten. :)

Mindenkinek boldog babavárást!!

2011. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem kértek ilyet, 3 hete igényeltem szülés után egy héttel.

Azért a zárójelentés legyen nálad a biztonság kedvéért.

2011. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia 15:50!

Hát nem irigyellek, akkor neked a munkahelyeden valamit nem csinálhattak meg, mert én is áprilistól vagyok táppénzen, de kapom "rendesen", már ha azt a pénzt lehet annak nevezni. Már én is beadtam TGyásra az igénylést, remélem azzal is minden rendben lesz. Biztos nem hagytam volna, hogy ennyi ideig ne kapjak egy fillért sem! Akkor addig miből éljen az ember? Mennyi nem normális irodista van...Nektek pedig jó egészséget és boldogságot!

2011. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!