Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenképpen szükséges az...

Mindenképpen szükséges az újszülött lakcímkártyája a TAJ kártya igényléséhez?

Figyelt kérdés
3 éve még nem kellett hozzá,a lányom 14-én született és 20-án már megvolt a TAJ kártyája.de most azt ovastam hogy kérik hozzá,pedig a lakcimkártya később jön postán ha jól emlékszem.és tudom hogy kipostázzák a TAJ kártyát is csak nekünk előbb fog kelleni különben az első hónapra nem fogok kapni ellátást.
2009. jún. 26. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban intézték mindkettő igénylését, és postán kaptam meg őket.
2009. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen,tudom hogy postázzák,én két gyerkőcömnél is magam intéztem,most is szeretnénk minél előbb hogy a munkahelyemre be tudjam adni a papirokat.viszont ha a kórház el tudja intézni lakcimkártya nélkül akkor én is el fogom tudni,nem?
2009. jún. 26. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
TAJ kártyáht a kórház intézi,ha megvan az anyakönyvi.
2009. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a kérdésem nem az volt hogy ki intézi hanem az hogy mindenképpen szükséges e a lakcimkártya hozzá,de a választ megtaláltam.íme:

A gyermek TAJ-kártyájának intézése:

Ezután személyesen át lehet venni a gyermek TAJ-kártyáját Budapesten és Pest megyében lakók esetében a Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnál- Bp. XIII. ker. Teve u. 1/b alatt az alábbi napokon: Hétfő: 8-14.30, Szerda: 8-17.30, Péntek: 8-12.00 (Telefon: 06-1 288-5100). A többi megyében az ügyintézést az Egészségbiztosítási Pénztár megyei kirendeltségei végzik.

Szükséges iratok:

szülők személyi igazolványa,

szülők TAJ-száma,

gyermek születési anyakönyvi kivonata


Ha a TAJ-kártyát nem személyesen intézik, hivatalból postázza az OEP a szülők által megadott címre, kb.3-4 héten belül, a születési anyakönyvi kivonat átvételét követően.

2009. jún. 26. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Bemész a helyi okmányirodába és ott is csinálnak lakcímkártyát.
2009. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy szükséges-e.De,a szomszédom hétfőn szült,ma jöhettek haza a pindúrral és még a kórházban megkapta a születési anyakönyvit és a lakcímkártyát is.Én tavaly szültem és akkor még nem a kórház intézte.
2009. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kórház indította nálam, és semmilyen papír nem kellett hozzá. Hazamenetelkor töltöttem ki a papírt és 4 nap múlva meg is jött a postával.
2009. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A lakcímkártyáért és az anyakönyvi kivonatért az okmányirodába kellett bemennünk (vagyis a férjemnek) pár nappal később, mert kellett egy kis idő míg a kórház értesíti a hivatalt, azok pedig kiállítják a papírokat.
2009. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!