Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlott nalatok a szules...

Hogy zajlott nalatok a szules utani latogatas a korhazban, ill. otthon?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem,mert engem tokre felhaborit,hogy 04.04.-re vagyok kiirva,es a csalad hetvegen a husvetot pedzegette hogy hogy lesz.En kozoltem hogy szerintem ezt a husvetot mi kihagyjuk,a baba miatt,erre megsertodtek,hogy jo,akkor nem is jonnek...Majus elejen pedig ballagasra vagyunk hivatalosak 200 km-re,de kozeli rokonhoz.Forgott a szeme a csaladtagnak amikor mondtuk hogy nem biztos hogy ott leszunk.

En vagyok problemas,es most ragorcsolok erre a gyerekagyas idoszakra,vagy vegyem lazabban?

Bezzeg most hogy mar barmely oras vagyok,kutya felenk nem nez a csaladbol hogy vigyazna ovis lanyomra ha ejjel indulna meg,vagy hazahozna valaki az ovibol ha ferjemnek mennie kellene velem.Pedig lenne hol aludni a tavoli csaladtagoknak.Ilyeneken kell meg paraznom,es lelkiznem.Kivagyok.

KIvancsi vagyok hogy masnal is problema e a nagyobbik elhelyezese szules megindulasa eseten,es hogy en vagyok e hatarozatlan lelkis ami a baba latogatasokat illetne...


2009. márc. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindig a környezetnek kell alkalmazkodni a babás családhoz.

És ilyen szitukban szokott előfordulni, hogy az a rokon, aki legjobban felháborodott azon, hogy nem akarsz menni a ballagásra, pont ő mondaná leghangosabban, hogy "miért nem maradtak otthon??" ha a babácska esetleg végigüvölti az egészet.

Mivel már van egy gyereked, tudod, hogy milyen a gyermekágyas időszak. Ha úgy érzed, ne menj ballagni, ne húsvétozz.

Akik ezt nem értik meg, és megsértődnek, nem is igazi család szerintem.

2009. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az anyós látogatásától tartottam, megmondtam nekik jöjjenek a kórházba, ott legalább nem kell őket körülugrálni, meg nem akarja mindenki a babát fogdosni, jöttek, megnézték, maradtak 2 órát, s elmentek. Le tudtam őket. Nekem messze lakik anyukám, de egy hétre feljött miután haza mentem a kórházból, s mosott főzött takarított, éjjel én megetettem a picit, ő meg 3 órán át ringatta hogy elaludjon, s én is aludhassak. :)

Most Hugom csaltam el magamhoz hétvégére, hogy vigyázzon rá 1 hónapos a babára míg én takarítok majd. Én húsvétra szívesen elutaztam volna 300km-re, de annyira pici még a babám, s nem is hízott úgy ahogy kellett volna, mostandág indult be hízás terén, szóval nem megyünk, mert a hordozóban még elvész, s szerintem kényelmetlen lenne neki a hosszú út. Nem csodálom ha nem akarsz vele hosszabb útra elindulni, pici még hozzá.

Egy két barát volt már nálunk babalátogatóban, vettem boltan üdítőket, kekszet, száraz süteményt, azt kipakoltam nekik, abból is alig ettek, megnézték a babát, megfogták ,addig sem nekem kellet ringatnom mert csak ölben van el, megnézték a fürdetést s mentek.

Hát első 2 hétben nem esett jól a látogató, de utánna már jó volt kicsit beszélgetni emberekkel, mert az itthon létbe is bele lehet únni. Mondjuk megértelek téged, mert ott lesz a pici, aki minden perced leköti, de a nagyobbal is foglalkozni kell hogy ne legyen féltékeny. Ha van testvéred, vagy Anyukád ha tudod kérdd meg, jöjjön segítsen,ne szégyelj segítséget kérni, s ha úgy érzed nem akarsz senkit se látni 6 hétig, mondd meg nekik nyugodtan hogy most nem jó, jönnenek később, megértik, s majd ha úgy érzed beállt a rend, szólsz nekik hogy most már szívesen látod őket!

2009. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyet értek veled abban, hogy ki szeretnéd hagyni ezeket. Mármint a húsvétot és a ballagást is! Senki sem lehet ennyire önző, hogy ne vegye figyelembe, hogy nálatok egy nagyon pici kis baba lesz akkor! Igenis had sértődjenek meg, ha ilyen buták!!! Te vagy az anyukája és ha úgy érzed, hogy egy pár hetes kisbabával nem akarsz banzájokra járni, akkor ne tedd!

Nyugodtan mond meg a rokonoknak, hogy neked a babád fontosabb. Ha pedig nem értik meg, akkor vessenek magukra! Te ettől ne érezd magad rosszul!!! Minden jót!

2009. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.Hatarozottabbnak kene lennem ,de vilag eletemben mindig mi alkalmazkodtunk a csaladhoz ami az unnepeket illeti,jottek mentek unnepekkor,sutottem foztem unnepekkor,terhesen,amikor kislanyom pici volt akkor is.Leven hogy elso unoka,egyetlen gyerek a csaladban mindenki korulugralta.De most mar jon a pici,es ott az 5 eves,es most epitkeztunk-most is acsok kopacsolnak-van mit csinalni most is joslo fajasok kozepette.Rossz hogy nincs segitseg,de legalabb azzal konnyitenenek hogy a latogatasoktol kimelnek az elejen.Persze ebbol ugyis ugy jovok ki a szemukben hogy bena vagyok,rugalmatlan...Van akinek tobb gyereke van,es nem ilyen nyugos.Ezt a visszajelzest is kaptam.Persze ezzel hatottak is a lelkemre....
2009. márc. 25. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!De érdekes,hogy ezen vannak kiakadva!!!Mindenki söprögessen a maga portáján,azt hiszem náluk igen nagy a mocsok!!Ott vagy terhesen egyedül,takarítasz az építkezés miatt,lefogadom azt mondják a tied csináld magad!Persze!De az életed is!Ne engedd hogy megmondják mit csinálj!Ne menj és kész.Én megmondtam a páromnak ha jövünk haza a kórházból senkit nem akarok itt látni!Csak a kislányom,a párom a pici baba és én leszünk!Kell pár nap amíg összeszedjük magunkat.A kórházban úgysem érzik igazán magukénak a kicsit sem a párom sem alányom.Nem érinthetik nem szeretgethetik.Itthon az övéké lesz és nem engedem,hogy bárki is megzavarja őket ebben!Te is tegyél így!Sok boldogságot nektek!
2009. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen!!! Hát miattuk ne legyen lelkifurdalásod!!! Igy van nekik kell alkalmazkodni hozzád. Ne vidd sehova a pár hetes vagy napos babát, és ha megsértődnek ugy kell nekik és látogatni is otthon napi egyszer 1 vki megnézheti mondjuk, 1-2 hét után, messziről, nem összefogdosva. A kórházba menjenek csak , ott általában ugysem fogdoshatják, de azért kiméljenek téged is mert neked pihenni kell!!!
2009. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. még jó, hogy otthon maradsz. hiányzik az, hogy a babádat mindenki fogdossa és puszilgassa? ilyen pici korban még bármit elkaphat, főleg ha lesz ott egy-két bacis ember. a rokonok könnyen játszák a "haragszom rád"-ot. kiváncsi lennék,h a ők lenneének ilyen helyzetben cipelnének-e egy ilyen picit ilyen messzire. Ne hagyd magad. ha megsértődnek majd meg is békélnek. ne ezen streszelj.sok boldogságot kívánok nektek
2009. márc. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!Az hiszem itt az ideje hogy tenyleg az asztalra csapjak...:-)Megszuletik kisfiam,az epitkezes meg javaban tart,kislanyomnak tavaszi szunet jon az oviban...azt hiszem ez boveb eleg nekem,ill.nekunk...Orulok ha nem kell majd rendelni a kajat,tudok majd fozni,..ja,meg pihenni!

Boldog babazast mindenkinek!!!

2009. márc. 26. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!