Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az ÁEK-ban (volt MÁV) az...

Az ÁEK-ban (volt MÁV) az anyukák miért nem lehetnek ott a fürdetésnél?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sem voltam ott, Vácon szültem.Hajnali 3-6 között fürdettek...elég béna időpont.Arról nem is beszélve, hogy az alatt a 3 nap alatt míg bent voltunk szépen hozzá i szokott, hogy 3tól fent van.
2011. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, se lehetett bemenni, de hogy őszinte legyek, nem is biztos, hogy látni szerettem volna hogy fürdetnek...

Ugyanis egyszerre legalább 20 gyerek volt, és 1 maximum 1,5 óra volt a fürdetés, öltöztetés, minden. Még ha a maximális 90 perccel is számolok, és 20 babával, akkor kicsit több, mint 4 perc jut egy gyerekre...

A kórházban futószalag szerűen fürdetik a gyerekeket, folyó víz alatt! Az egyik csecsemős fürdet, a második törölköztet, a harmadik pelenkáz köldököt ápol, a negyedik meg öltöztet. Legalábbis én így tudom elképzelni.

2011. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaza van a 2. válaszolónak. Én is a MÁVban szültem, volt legalább 20 gyerkőc egyszerre az osztályon, de inkább több. 3 csecsemős nővér van egyszerre egy műszakban. Örülnek, ha mindennel végeznek időben, ha még az újdonsült anyukák is ott nyüzsögnének, az még jobban megnehezítené a dolgukat. Tanulni viszont nem lehet belőle, mert tényleg futószalag szerűen megy a dolog!

Egyébként miért szeretnéd látni a fürdetést? Tanulás miatt vagy másra vagy kiváncsi?

2011. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első gyermekemet ott szültem, és nekem akkor eszembe sem jutott menni a fürdetésre,gondoltam én is ezeket,amiket írtok.

Aztán olvastam pár szülés történetet és kórházi tartózkodás történetet,és többeknél olvastam,hogy elmentek fürdetni.


Ezért ötlött fel a kérdés.

Nem akarok belőle tanulni sem,és kontárkodni sem,csak jól esne gondolom legalább ott lenni.


Most várom a második babánkat,és ugyanott fogok szülni.

2011. jún. 27. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Én bent lehettem a fürdetésnél az ÁEK-ban. Sőt, ők hívtak be, hogyha akarok, mehetek. Igaz, az én babám a koraszülött intenzíven volt, és talán ott több idő volt. Bár bementem, és mondták, hogy akkor hajrá, lehet csinálni, és kimentek. :-) Aztán azért visszajöttek segíteni. De akiknek nem volt ott az anyukájuk, azokat tényleg a csap alatt fürdették, elég gyorsan... Sajna nincs idejük még minket is tanítgatni.
2011. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem a Mávban szültem,de bár ne láttam volna,hogy hogyan fürdetik őket...
2011. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem sehol nem mehetnek be, vagy lehet hogy bemehetnének az anyák de inkább nem szólnak erről nekik, hogy ne álljanak ott tömegestül.


és valóban futószalag, mintha csak egy hentes üzletben rakodnák a húst ide-oda, láttam véletlenül, bár ne láttam volna, és mérges is voltam, mert az én babámnak valahogy véletlenül soha nem kenték be a popsiját, jól ki is marta a magzatszurkós kaki, még hetekig sudocremmel kentem otthon mire elmúlott a felmaródás

2011. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemet a Szt.Istvánban szültem,és ott voltam a fürdetésnél.SŐT!Ott is kellett lenni(holott,mint fentebb írtam nem első baba volt,de itt a többediknél is ez az eljárás,ami szerintem rendben is van).Odatolod/viszed a babát,a nővérke pedig-elmagyarázva,megmutatva a fogásokat-megfürdeti a picit.
2011. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én minden este ott voltam a fürdetésnél, de hidd el, nem olyan nagy baj, ha nem látod...Szerencsétlen gyereket megfogták a hóna alatt, bedugták a folyó víz alá, üvöltött, remegett én is sírtam vele együtt minden fürdetésnél, már tiszta hülyének néztek a csecsemősök. Hazajöttünk, itthon már a legelső fürdetést is élvezte és azóta is mindig boldogan lubickol.
2011. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én aztán mindent maximálisan megértek,de azért azt sosem fogom megérteni,hogy miért kell a babákat olyasmivel sokkolni,hogy kapkodás,meg futószalag fürdetés,hiszen még csak 1-2-3 napja vannak idekint a nagyvilágban...ezek elég fontos napok lennének.

Mindegy.


Köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 28. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!