Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléshez az eredeti házassági...

Szüléshez az eredeti házassági anyakönyvi papírt kell vinni, vagy elég ha itthol lemásolom és csak a másolatot viszem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 19:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Miért kell házasság a gyerekszüléshez...? Nem tudom, én még messze vagyok tőle, de kinek mi köze van hozzá, hogy férjnél vagyok-e/csak együtt élek a pasimmal/megerőszakoltak/spermabankban jártam/akármi egyéb? Miért, ha nincs hivatalos, államilag elismert férjem, akkor már nem is szülhetek? Vagy nem szülhetek kórházban? Vagy nem támogatja az állam? Vagy mi...?!
2011. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka van.

Vagy házasságban (hivatalos élettársi kapcsolatba) születik egy baba vagy apasági nyilatkozat kell. Miért? Hogy tudják, hogy az édesapa neve rovatba mit írjanak. (Persze, ettől még lehet a postás az apa, de egy házasságban a férj a vélelmezett apa.)

A házassággal megváltozhat mindkét fél neve, a férj felveheti a feleség nevét, mindkettőjük nevét viselhetik mindketten, stb. Van erről egy hivatalos lista, hogy ha X. módon veszik fel egymás nevét, akkor mi lehet a születendő gyerek vezetékneve. Erről a házasságkötés előtt nyilatkozni kell és ezt a házassági anyakönyvi kivonat tartalmazza (abban az esetben, ha többesélyes).


Miért ne szülhetnél kórházban? Miért nem az állam fizeti (bocs, de tulajdonképpen te fizeted azzal, hogy fizetsz rendesen tb-t)?


Nem, nem kötelező a kórház orrára kötni, de akkor ne tessék csodálkozni, ha a gyerek születése után először a helyi jegyzőtől kapsz levelet, majd pár héttel jönnek a gyámhivataltól, hogy tessék a gyerek családi jogállását tisztázni.

2011. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Dr. Kovács Apuka válasza:

Bocsánat, úgy tudtam fizetős az házassági anyakönyvi kivonat, de ezek szerint van kivétel.


13:16, nem értem, miért háborodsz fel. Úgy csinálsz, mintha Isten tudja milyen nagy dolgot kérnének tőled. De igazad van, senkinek semmi köze semmihez, ezt feltétlenül fontos volt megosztanod mégis mindenkivel.


Nekem most fog születni a fiam a napokban, pár perc volt lefénymásolni a kivonatot, és hitelesíteni a jegyzővel.

2011. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!