Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában szült Anyukák!...

Mostanában szült Anyukák! Tőletek kérték a házassági anyakönyvi kivonat hiteles másolatát, ha az eredeti 300 napnál régebbi? Légyszi kórházat és időpontot is írjatok!

Figyelt kérdés
Köszönöm! Azért nem egyértelmű számomra, mert olvastam, hogy már eltörölték ezt a törvényt, és nem kell a hiteles másolat, viszont vkitől meg azt hallottam, hogy mégis kérte tőle a kórház mostanában.
2009. dec. 18. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudok eltörlésről A gyerek neve érdekében kérik, annak hiányában teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot.

Ha valakinek az sincs, gondolom, az anya nevére anyakönyvezik a bébit.

2009. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 hete szültem a Dél-Pestiben,itt kérték vagy a házasságit,vagy az apaságit.
2009. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második! Tudom, hogy kell a házassági, de kérik a hiteles másolatot, vagy elfogadják a 300napnál régebbi eredetit?
2009. dec. 18. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptemberben szültem az István kórházban és ott mondták is hogy már eltörölték ezt hogy csak 300 napnál nem régebbit fogadnának el és így is volt elfogadták az eredetinket ami 2003-as.
2009. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Idén szeptember, Bp III. kerület Margit Kh. kérték.

Itt a kerületben egyébként van olyan könnyítés, hogy aki itt szül a Margitban, és házasságot is itt kötött a kerületben, akkor nem kell vinni kivonatot, mert utánanéznek a saját rendszerükben. Mi máshol házasodtunk, így kellett vinni.

De az a legbiztosabb, hogyha megkérdezed a kórházban, ahol szülni fogsz!

2009. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a biztos, ha a kórházat kérdezed meg, ahol szülni fogsz. Nálunk hiába nem kellett, ha nálad kell...

Nekem a védőnő azt mondta, hogy nem kell, csak az eredeti fénymásolata, de azért megkérdezem a kórházat is, a dokit is, végső esetben kérek egy hiteles másolatot a polghivban-nem olyan nagy dolog az...inkább legyen, mint ne legyen...

2009. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!