Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Alkat kérdése, hogy a szülésné...

Alkat kérdése, hogy a szülésnél tágul a méhszáj, vagy nem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az elsőnél nem tágultam, most is erre számíthatok?
2011. jún. 29. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagy része pszichés (a többi lehet alkati).

Minél többedik baba, annál könnyebben megy a tágulás.


Ha fél a kismama, akkor az lassítja és le is állíthatja a szülést, vagyis a tágulást.


És talán a baba méretétől/erőnlététől is függ. Kisebb baba nehezebben "megy előre".


És, többedik szülésnél már minden lazább "odalent".


Én így tapasztaltam. 2x szültem eddig.

2011. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, de remélem nem.

Az elsőnél én is 23 órát vajúdtam, a doki egyszer manuálisan tágított, azt mondta, hogy egy jó másfél órát nyertünk vele. hát remélem most gyorsabban fog menni.

Neked is a legjobbakat!

2011. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Alkati, genetikai, pszichés...hát nem is tudom.

Én sem tágultam, de pontos okát nem tudom. Dokim szerint ez alkati kérdés is, én pedig abban biztos vagyok, hogy a félelem a vajúdás alatt rossz hatással van a tágulásra.

2011. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
az orvosom szerint alkati dolog, de amúgy nem szentírás hogy a 2. nál is gond lesz. mivel már egyszer kitágult teljesen a méhszáj, tehát valamennyire emlékszik a szervezet. amúgy nekem az egész testemben nagyon kötöttek az izmaim, azon nem lepődtem meg, hogy lassan tágultam, csak rossz volt. remélem, most könnyebb lesz. az orvos azt mondta, előre ezen ne izguljak. másrészt az első terhességemnél végig ültem meg feküdtem (először a munka miat, irodai majd pedig otthon táppénzen sokat aludtam már a vége felé), most meg a 2,5 éves kislányom mellett nem nagyon tudok pihenni :S (30. hétben vagyok). tehát lehet hogy ez is számít, hogy mennyit mozog az ember terhesség alatt, mindenesetre ma megyek a dokihoz, és ma néz méhszájat is, mi újság.
2011. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én négyszer szültem és mindnél nagyon gyorsan tágultam. Szerencsés vagyok csak? Nem tudom.
2011. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én bár még nem is vagyok terhes, de már előre rettegek (ha igaz, amit írtatok, akkor ezen rettegésnek köszönhetően másodjára sem fogok tágulni...)

A fiammal egész napos oxitocin injekció, meg valami tabletta ellenére sem tágultam egy cseppet sem. Császár lett a vége... :(

És mint írtam, még nem vagyok terhes, de eleve "úgy fogok készülni", hogy a második is császár lesz - ha lesz!

2011. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4 napja már túlhordtam, teljesen zárt voltam, szülés közbe is nagyon nehezen nyíltam. Pedig alkatilag azt mondták, könnyű és gyors lesz.
2011. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem segít, hogy a másodiknál talán lazább, mert 16 óra vajúdás és többszöri tágítás után végül császár lett. Na mindegy, akkor legfeljebb megint császár :)
2011. jún. 29. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem féltem, vártam a kitolást, de nem tágultam semmit burokrepesztésig. Utána másfél óra alatt teljesen. :)

Ez egy jó hozzáállás, valahogy csak "kijön" majd. :)

könnyű szülést

2011. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jún. 29. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!