Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kövér vagyok. Nehéz szülésre...

Kövér vagyok. Nehéz szülésre számítsak?

Figyelt kérdés
125 kg vagyok,első babámat várom,30 éves vagyok.kb. 10 éve vagyok 100kg-on felül.mindig is kövér voltam.igyekszem sok gyümölcsött,zöldséget fogyasztani,amennyire tudok,egészségesen táplálkozok.lehetnek-e gondok a szülésemkor a súlyom miatt?
2011. jún. 30. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sima szülés lesz?A császárt nem javasolta az orvos?
2011. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem annó azt mondta a doki,hogy amiatt lehet nehezebb a sima szülés,hogy bent is el van "hájasodva" a dolog.

Sürgősségi császárom lett a túlhordásom után,mert leesett a babám szívhangja,úgyhogy nem tudom,hogy alakulhatott volna a dolog.

Amúgy amikor nálam is felmerült a végén a szülés,akkor a dokim azt is mondta,hogy nem szívesen császározna,mert a zsírszövet nehezen regenerálódik.Igaz volt két csövem a műtét után,de a sebem nagyon szépen gyógyult(most 17 hós a kisfiam és alig látszik)

Ha esetleg van kérdésed írj nyugodtan privit:)

2011. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy bnőm, ő is 125 el ment szülni. A kitolás könnyű volt neki pedig 4650 grammos volt a babája! Ő a vajudással szenvedett nagyon sokat! Én is 100 kilóval mentem szülni, és sajnos én császáros lettem, mert nem tágultam rendesen.


Szerintem ezt nem lehet általánositani! Nem attól függ (én szerintem) hogy milyen a testalkatod!!

2011. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem végig mondta a dokim, hogy nem kéne hízni, mert nagyon nehéz lesz a szülés, végül sajnos csak sikerült nekem is 127 kilóval kb szülnöm :S indított szülésem volt, aránylag hamar tágultam 3 és fél óra alatt teljesen (ami az oxitocinnak köszönhető leginkább) viszont a kitolás nehezen ment, mert nem jött le a baba fejecskéje a szülőcsatornába, így vákuumos szülés lett sajnos :S Megszenvedtünk mind a 2-en rendesen, de a felépülés gyors volt, pár órára rá már a folyosón sétálgattam vele :)

De megfogadtam, hogy a következő baba előtt mindenképpen lefogyok, már "csak" 90 kiló vagyok :)

2011. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettek.körülöttem mindenki soványan vagy átlagosan szült és én csak most látom hogy nem vagyok egyedül..köszönöm!
2011. jún. 30. 11:24
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
és ki fogja felnevelni a gyerekedet,ha te 125 kiló vagy 30 évesen? ha 32 évesen infarktust kapsz? ha egészségesen táplálkoznál nem lennél ilyen súlyú
2011. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó:sokszor lefogytam már 10-20 kilót.lelkileg,testileg nehéz dolog ez,gondolom neked fogalmad nincs erről.tanácsot nem tudsz adni,úgy látom,ha kérdésed van,akkor meg kérdezz ott ahol kell.az ilyen hozzáállású emberek,mint te,csak ártanak,többek között az ilyen beszólásokkal.ne írj ide nekem kérlek többet.
2011. júl. 1. 16:16
 8/11 anonim válasza:
kedves kérdező! ne foglalkozz az ilyen rosszindulatú patkányokkal mint a 12:42-es mert ezeknek az embereknek fogalmuk sincs róla sőt még véletlenül sem jut az eszükbe hogy esetleg nem feltétlenül tehetsz(tehetünk) róla hogy ekkorára "nőttünk"! De mi legalább biztosak lehetünk abban hogy nem azért szeretnek bennünket párjaink mert "mit szólnak a haverok ha nem egy gebével vagyok" hanem mert tiszta érzelmek vezérlik őket.Egyébként én is 100kg-os kismama vagyok(37 hetes) és a párom imád,nem érdekelnek a rosszindulatú emberek. Ne hagyd hogy megkeserítsék ezeket a boldog napokat! Könnyű szülést kívánok neked!
2011. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is kövér vagyok, de normális hüvelyi szülésem volt. Fitt vagyok és voltam a szülés előtt két héttel még melóztam:) Tök könnyű volt. :)
2011. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia


En 100 kiloval mentem szulni.Olyan vizes voltam mindehol, hogy a szemem alid latszott, annyira bevizesedtem.Huvelyi szulesem volt.Baromi hosszu es fajdalmas, de nem emiatt.


Vekony nok is szulnek nehezen es tulsulyosak is konnyen.

Neked konnyu es gyors szulesed le, allj igy hozza.

Minden jot kivanok es ne foglalkozz a rosszindulatu beszologatokkal.

Nekem a pajzsmirigyemmel van gond es hiaba dietazok nem tudok lefogyni.

A testmozgas es a dieta nalam annyira eleg, hogy ne legyek 200 kilos.

2011. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!