Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházi kórházról írnátok...

Nyíregyházi kórházról írnátok tapasztalatokat? Milyen az ellátás a szülőszobán és az osztályon? Miket kell bevinni a szülésre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia.ezekre a dolgokra én is kiváncsi vagyok.te mikorra vagy kiírva?én jövő hét péntekre.ha te később szülnél mint én akkor ha gondolod szülés után írok neked hogy mi hogy van nyíregyen a kórházban.én szalkára jártam dokihoz végig úgy volt hogy ott is szülök.de most elbizonytalanodtam mert 5 hete nem csináltak nekem szalkán ultrahangot még nst után sem.így most a szülésig nyírbátorba megyek az sztkba ultrahangra meg nstre és ha beindul a szülés akkor nyíregyre megyünk.de az egyik ismerősöm tavaly ott szült és nagyon dicsérte őket pedig nem adott a dokiknak egy ftot sem.
2011. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés nagyon jó élmény volt,mindenki nagyon kedvesen bánt velem (nem volt fogadott szülésznő,csak orvos,aki már csak a végére jött be) abszolút korrektek voltak.Apuka velem volt.Kaptam vajúdó labdát,ihattam-vigyetek ásványvizet,de nagyon sokat,mert szülés után muszáj inni,méghozzá litereket,illetve jó a szőlőcukor is.Mobilt lehet bevinni,de amúgy én egy komplett táskát vittem,amit gondoltam azt bele is raktam még.


Az osztályon én baba-mama szobába voltam,ott túl sokat nem járkálnak be a nővérek,a baba velünk van,de első éjszaka érdemes leadni,mégha nehezére is esik az embernek,mert pihenni kell.Egyébként én nem választanám újra ezt a szobát ha lehetne,maradnék a hagyományosnál.A szoba tiszta volt,arra nem volt panasz,a kaja szerintem jó,bár a többieknek nem ízlett,nekem nem volt vele bajom.

Ha van még kérdés,szívesen válaszolok!

2011. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia.én az első válaszoló vagyok.és te miket vittél be a szülőszobára?miért nem választanád megint azt a szobát?azért a szobáért kell fizetni?jó ha veled van a baba vagy inkább nem?
2011. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
jah és azt elfelejtettem megkérdezni hogy hány napot kell bent lenni a kórházban?
2011. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm.A csecsemős nővérek nagyon aranyosak. Mivel éjszaka vitt be a mentő az ügyeletes orvosnem volt túl kedves, de amikor már felvittek a szülőszobába ott nem volt semmi gáz. A szülőszobába én nem vittem be ásványvizet, rosszul tettem! MOBIL ÉS ÁSVÁNYVÍZ! Ha nem pisilsz a szülés után megkatétereznek és az már odalent olyankor nagyon nem hiányzik. Én azt hittem lehet majd fájdalomcsillapítót kérni, de max gázt kaphatsz. én nem bírtam ki nélküle, mert megrepedt a méhszájam..A lényeg, hogy a nővérkék így is adtak nekem inni, pedig tele volt a szülőszoba, de ha nem akarod magad kiszolgáltatottnak érezni magad akkor gondoskodj róla. Ha van még kérdésed írj nyugodtan.
2011. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah, 3 napot voltunk bent és 3 óránként hozták be a babát kajálni, mindent megmutatnak, köldökkezelés stb. ha kéred s ha nem eszik rendesen a baba akkor kihozzák neked ott lehet végig veled, de inkább pihend ki magad, tudom nehéz, de majd otthon babázol.
2011. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

én zsepit vittem,mobilt,ásványvizet,szőlőcukrot,egy legyezőt :) egy kisebb törölközőt...azthiszem ennyi volt.


A baba-mama szobát azért nem Választanám újra,mert szülés után elég gyenge mindenki,ott volt a baba,ami persze jó volt,de pihenni nem tudott senki.6 nő+6 baba,és valamelyik mindig sírt,nem aludtam szinte semmit míg ott voltam.Ráadásul ott a baba mindig kézben vagy cicin volt,erről itthon sem nagyon sikerül leszoktatni,pedig ugye kellene,mikor az ember a wc-re is alig tud kimenni tőle :) abban a szobában ahol 3 óránként hozzák,ott megszoptatod,dajkálod egy picit,majd alvás van mikor elviszik.Sokak szerint ez rendszert visz az életükbe már akkor,és,ez ismétlődik 3 óránként,tudsz aludni,nyugodtan zuhanyozni,wc-re menni.fizetni csak az elternatív szobárt kell,ezért nem kellett.Én kedden szültem természetes úton,vasárnap jöttünk haza,de csak azért mert besárgult a drágám,és két napig kék fény alatt volt,amúgy jöhettünk volna haza szombaton,de így maradni kellett.


És amit írt az utolsó:van GÁZ!Használd,nagyon jó :D

2011. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó imádtam azt a cuccot:D mintha orgazmusom lett volna tőle haza is kéne belőle pár slukk:)
2011. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a gázzal nem érzed úgy a fájdalmat?ez elkábít nem?más fájdalomcsillapítót nem is lehet kérni?
2011. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok:a gáz elkábít,elnyom,mintha nagyon be lennél rúgva,ezáltal tompítja a fájdalmat.Az elején megijedtem,hogy elájulok,de mondták,hogy nyugodjak meg,nem fogok.Utánna már nagyon bejött.Nélküle éln nem is tudom mi lett volna.Epi-t nem tudom lehetett-e volna kérni,én nem kértem,de gondolom előzetes egyeztetés alapján lehet.Ott "helyben" már nem biztos.
2011. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!