Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Babám combcsontja 58 mm 36,5...

Babám combcsontja 58 mm 36,5 hetesen. Mi lesz, hogy nem fejlődik jól? Mit jelent ez pontosan? Beteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon kétségbe vagyok esve.

Ma voltam UH-on és az FL-em semmit nem nőtt.

32 hetesen 06.08.-án is FL: 58 mm és mai adataim:

Kpf, koponya deflexióban, BPD: 88mm, THX: 90mm, FL: 58mm, placenta a mellső falon, norm magzatvíz, aort, umb. normális áramlási viszonyok.

Először fel volt háborodva a doki, hogy miért kaptam beutalót 36, 5 hetesen. Majd közölte, hogy jövőhéten is kell menjek UH-ra.

32 hetesen a 06.08.-ai leleten az van írva, hogy az FL: 58mm-30hétnek felel meg.

Most nem is írtak hetet.

Nagyon kétségbe vagyok esve.

Nem fejlődik jól a Babám?

Most mennyi hetesnek felel meg ezek alapján?

Egyáltalán mit jelent ez pontosan?

Valami betegsége lehet?

Köszönöm szépen a válaszokat!!!


2011. júl. 8. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
orvos mit mondott?
2011. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Megnyugtatni, okosat írni nem tudok...nekem 37 hetesen volt 76,2 mm. Nem lehet, hogy valamit elmértek? A dokinak szólni kellett volna, vagy valamit mondani, hogy miért nem növekszik...

2011. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami...menjetek el 4d Uh-ra.
2011. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy szerinte nem lesz itt gond. Magzat mozgásokat figyelni kell. Ha bajt érzek, azonnal menjek be.

Ja, meg először azt, hogy minek kellett most UH? A végén a terhesgondozóba is ugyanaz a doki volt és Ő azt mondta erre, hogy akkor jövőhétre mégegy UH.

Nincsen saját orvosom és mindig más van UH-on és terhesgondozóba is.

A Te Babád mennyivel született?

A probléma az, hogy ezt mérték négy hete is. A mai UH-os pedig az osztályvezető főorvos volt.

2011. júl. 8. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:

2,3-ik vagyok. A lányom 55 centivel született.

Nekem a babám méretei mindig 1-2 héttel kisebbek voltak, mint az átlag. Ez állítólag azért volt, mert nem 28 naposak a ciklusaim, hanem 30-31.

29 hét: FL 5,90 ( 30 hét 2 nap +- 14 nap!)

31 hét: FL 6,04 ( 31 hét 6 nap +-14 nap!)

33 hét: FL 6,40 ( 32 hét 4 nap +-16 nap!)

35 hét: FL 7,38 ( 38 hét 6 nap +- 22 nap!)

37 hét: FL 7,62


Nekem is menni kellett kontrollra, mert végig mínuszba voltunk a méretek miatt. Nem lett semmi baj:)

Engem inkább az aggaszt, hogy miért nem nőtt?

Nem mértek valamit félre szerinted?

2011. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lányod mérete elég szép.

Vajon miért nem nőtt?

Szerinted az osztályvezető főorvos félremérhet?

Köszönöm

2011. júl. 8. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom:( Én azt is furcsállom, hogy mindkétszer ugyanannyit mértek mm-re pontosan.

Megnyugtatni nem tudlak sajnos:(


Esetleg kérdezz tőle:

[link]


Vagy esetleg neki, ahogy néztem gyorsan válaszol.


[link]


Drukkolok, hogy ne legyen semmi. Majd légyszi írd meg, hogy mi volt.

2011. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiamnak a 36 hetes UH-n FL 64 mm-t mértek, én is nagyon aggódtam, mert ez jóval kisebb ugye az átlagosnál, aztán a 38. héten született 3150 grammal és 52 cm-rel tökéletesen egészségesen! Azóta 22 hónapos örökmozgó! Minden jót Nektek!
2011. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


ne aggódj a combcsont mérete miatt, nem lesz hosszú combú kisbabád, azzal minden rendben. A deflexiós tartás miatt hivnak sűrűbben UH-ra, ami azt jelenti, hogy a fejtető, homlok vagy arc van előre a szülőcsatornában a falcsont hátsó része helyett. Problémát ez okozhat, de maximum császár és ettől ne ijedj meg a kisbabád teljesen egészséges.

2011. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is menjetek el egy 4d uh-ra, ott jobban látnak mindent. Remélem minden rendben lesz. Majd írd meg nekünk jó mert aggódunk érted és szorítok én is.
2011. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!