Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 hónapos kisbabánál...

Egy 1 hónapos kisbabánál mennyi a normális súlygyarapodás? Attól félek az enyém nem fejlődik rendesen. Nem is eszik valami sokat, pedig kap rendesen.

Figyelt kérdés
3800-al született, 3650-el hoztuk haza, most 1 hónapos és 4500 gramm. Sajna csak 2 hétig szopott, 3. héttől kapott mellé tápszert, mert minden szopizás után sírt, nem lakott jól. Már egy hete csak tápszert kap. Napi 6-7 alkalommal eszik, egyszerre max 80-100 ml-ert eszik meg, de van hogy csak 70-et. Ez aggaszt, mert így naponta csak 450 mili kb amennyit összességében megeszik. neki már nem többet kellene?
2011. okt. 13. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Még csak 1 hónapos. Nagyon jó, amennyit eszik. Mellesleg nem minden babának egyforma az étvágya. Ha ő ennyivel jóllakik és nem marad éhes, akkor minden rendben. 1 hónap alatt 850gr-ot hízott. Hova kellene ennél több? :)
2011. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viccelsz? majdnem egy kilót hízott, nagyon ügyesek vagytok. neki elég ennyi. sose nézd, hogy mennyit eszik, ha szépn fejlődik, és elégedett. lazíts, ne aggódj, az én babám még ennél is kevesebbet evett.
2011. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat, végre kicsit megnyugodtam. Az idióta védőnőnk szerint picike, meg ráadásul cseszeget hogy már nem szoptatom. Szerintem azért nincs már tejem sem mert mikor még volt, csak kevés és kellett már tápszer is, már akkor leoltotta a fejem, hogy a babának CSAK az anyataj jó még ilyen picikorban és csak végsősoron tápszer, tök ideg voltam fejtem egy hétig a végén már semmi nem jött, folyton mértem a babát, ááá katasztrófa volt az egész, furdalt a lelkiismeret hogy éhes. A napokban megyünk a gyerekorvoshoz remélem ő normálisabb lesz. Amúgy utálom hogy tápszert kell adnom, mindig frissen csinálni, éjszaka, hajnalban is. De ez van. A lényeg hogy gyarapodjon rendesen, de ezek szerint akkor jól fejlődik?
2011. okt. 13. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyönyörűen gyarapodik a pici babád,ne aggódj.Én kislányom 3850 grammal született,kórházból 3680 grammal hoztuk ki.Egy hónaposan 4050 g volt,másodikban 5460,most pedig 6270.

Sajnos most már tápszert eszik és napjában csak egyszer szopizik.Alkalmanként 150 milit eszik meg.

A tápszer miatt ne aggódj/bár először én is ezt tettem/de több anyuka akinek több gyereke is van mondta,hogy ők is tápszerezték a babát és egészséges a gyermekük.Már annyira odafigyelnek miből készülnek és tele vannak vitaminnal ezek is.Persze az anyatej a legegészségesebb de ha nincs azért van annyi féle fajta tápszer,hogy pótoljuk ezzel az anyatejet.

2011. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Havi 400 gr a minimum hízás, ami ajánlott. Szóval ti bőven hozzátok. A fiammal én is kínlódtam, mert szoptattam ugyan, de nagyon béna volt. Volt, hogy csak 20-30 gr-ot szopott. De kb. 600 gr-ot hízott egy hónapban, ami a védőnő szerint jó volt.

Ha 80-100 ml-t iszik az jó, a fiam max. 60 gr-ot evett egy alkalommal ennyi idősen. De nem egyformák a babák, mert a lányom meg már 200-at. Igaz úgy is nézett ki, mint egy szumó bírkozó.

2011. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!