Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt állónak mit kell...

Szülés előtt állónak mit kell segíteni és hogyan bánjak vele? Azzal bántalmazom, ha ingerülten vagy csúnyán szólok? Miért hivatkozik arra, hogy elveszem az összes energiáját azzal, hogy a kapcsolatunkat fent tartja?

Figyelt kérdés

Feleségem szülés előtt áll és panaszkodik rám, hogy semmiben sem segítek és hogy az idegen emberek, akár bevásárlóközpontban segítőbbek. Fél, hogy nem leszek ott a szülésen sem.

Munkaidőben nem tudok beszélni, ezért kinyomom, lehalkítom. Munkaidő után nem érek rá visszahívni, meg nem is akarom.

Minden nap kb. 22 óráig dolgozok, hogy havi 50 ezret rezsire és mindenre le tudjak adni.

Mire haza érek nincs energiám sokszor lefürödni sem.

Szerintetek azzal én bántalmazom, ha ingerülten vagy csúnyán szólok?

Hétvégén feleségem ott hagytam jó messze mindenféle közlekedési lehetőségtől, mert ő a kicsinek vásárolt, nekem meg a barátomnak kellett segítenem, ígyis éjjelre végeztünk.

Pakolni kellene a lakásban, meg kifesteni, de nincs rá lehetőségem.

Szerintetek nem jól bánok vele?

Nem is tudnék máshogy viselkedni, ezért nem is kell bocsánatot kérjek. Ugye?

Ugye, hogy a feleségemnek el kellene látnia normálisan a háztartást és mindig főzni? Ő meg arra hivatkozik, hogy elveszem az összes energiát. Azzal, hogy a kapcsolatunkat fent tartja!?


2011. júl. 13. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tudok telefonon beszélni a férjemmel munkaidőben, így nem is hívom.

A háztartást pedig ellátom, főzök is naponta, nem nyomorék vagyok, csak terhes. Hosszabb idő alatt és nehezebben, de mindent megcsinálok.


De ha engem otthagyna a férjem valahol, mert havernak kell segíteni, hát lehet nem köszönné meg amit tőlem kapna.

És velem csúnyán se beszéljen életem szerelme, én se beszélek vele rondán. Egy határon túl ez már lehet bántalmazás.

2011. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Hú, kicsit össze-vissza írtad a dolgokat, nem igazán értem mi is a kérdés pontosan. Magamból kiindulva azt tudom írni, hogy az utolsó idő lelkileg nagyon megviseli a nőket. Mi épp építkeztünk, még 8 hónapos terhesen is a járólapot ragasztottam le a férjemmel. Én úgy éreztem, mindent meg tudok csinálni (meg is tettem), de egyúttal ugyanazt éreztem amit a feleséged panaszkodik. Viszont rájöttem, hogy nekem a figyelmesség hiányzott a legjobban, azzal kompenzáltak mindennel. Így ezt elmondtam a férjemnek, és ő is nagyon megpróbált a figyelmességével megtisztelni. Így én is megkaptam ami kellett ahhoz, hogy meg tudjam adni neki ami viszont neki kellett. Mondjuk nem értem, hogy miért egyedül vásárolt a kicsinek (hogy jött haza, azért remélem visszamentél érte). Azért a barát ne legyen fontosabb a kicsinél (tiéd is). Viszont azt is megértem, hogy neked még nem megy átérezni ezt. Nehéz is nektek, hisz nem érzitek a kicsi mozgását, súlyát, csuklását..... De ha hallgatod, fogod a pocit. Jobban át tudod érezni. Azt sem értem, hogy miért nem tudod felhívni munka után, mondjuk hazafelé utazva. Hidd el, megtérül a figyelmességed. Tudom, hogy most neked a családfenntartás a fontos (ti férfiak köztudott, hogy így élitek meg a várandósságot és a kisbabát) még ha nem is tudatos neked. Próbáld meg egy kicsit átérezni a feleséged kifogásait, belegondolni. Ő is meg van ilyedve, felborult az egész élete, hormonjai, teste. Fogalma sincs hogy lesz szülés után. A te általad nyújtott biztonság tud a legtöbbet segíteni neki. Ez nehéz időszak, de nagyon megéri. Majd mikor a karodba veszed, vagy ha nem az a típus vagy, akkor mikor először eléd szalad a buszhoz, hogy: apa!!! Meg mikor a pénztáraknál, gratulálnak, neked, hogy milyen édes csemetéd van. Hidd el kihúzod magad, és vigyorogni fogsz.
2011. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az elsővel.

OK, mosok, főzök, takarítok, de ha a párom a havernak segítést fontosabbnak tartja, mint a mi házunkban festést, és a gyereknek való vásárlás közös élményét, hát azt nekem sem tenné zsebre, amit akkor mondanék. A munka egy dolog, de a munka utáni időtöltés megint más.

2011. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, megerősítést vársz. Én nem veled értek egyet. Az a gyerek ugyebár kettőtöké, és egy terhes nővel szemben igenis segítőkésznek kell lenni. A barátod is inkább jönne kifesteni a lakást, mint téged elhívni, hogy segíts neki. A feleséged egyedül érzi magát, okkal, mert egyedül is van.

Érthető, hogy a pénzért dolgozni kell, de azért a másik embert nem lehet ennyire semmibe venni. Ha csak ennyi a bajod vele, akkor szerencsés vagy.

2011. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A barátaim mindig fontosabbak, mert Ők is segítenek. Feleségem nem fizet, ha jó vagyok se. Akkor minek tőrjem magam otthon?

Nincs időm figyelni rá!

2011. júl. 13. 13:37
 6/24 anonim ***** válasza:
Elhiszem h elfáradsz!de a feleséged is!nem könnyü neki főleg ha szülés elött áll!én a helyedben biztos több figyelmet szentelnék neki!nem pedig a barátaimnak segítenék!ha megszületik a pici akkor még annyi ideje sem lesz a dolgokra mint eddig minden a baba körül forog majd!itt már nem ti számítotok hanem a pici!Eggyütt csináltátok hát eggyüt is oldjátok meg!sztem lekéáne ülnötök és átbeszélni a dolgokat!
2011. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek a gyerek, meg a feleség? Ezt korábban kellett volna meggondolni, gyerekes gondolkodásmód. Hány éves vagy egyébként?
2011. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem egyáltalán nem bánsz jól vele, de rosszul sem. MIvel mindig ilyen voltál, jelenleg nem réted, hogy mi a baja, ez ennyire egyszerű.

Próbáld végiggondolni, hogy min megy keresztül, őt a hormonjai eléggé kikészítik, ideges, fél, aggódik, a nőkön így üt ki a felelősségtudat.

Ahogy rajtad úgy, hogy dolgozol, mint a gép, hogy előteremtsd a megélhetéseteket.


Ha nem akarod, hogy gallyra menjen a kapcsolatotok, akkor érdemes lenne kicsit figyelmesebbnek lenned. Nehéz megmagyarázni, milyen egy érzelmi hullámvasút, mindenesetre nem a kedvenc játék a vidámparkban, hidd el.


Ő a felelősség mellett attól is fél, hogy már nem szereted, hiszen nem törődsz vele annyit, amennyit igényelne, úgy érzi, már nem érdekel téged, mint nő, csúnya és szerencsétlen.


Tedd be ezt is a napi munkádba, hogy kicsit mindennap építsd a lelkét, a te életed is ezerszer könnyebb lesz.

2011. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
De úgy látom arra volt ídőd h gyereket csinálj!szánalmas!
2011. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kamukérdés...
2011. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!