Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor megy le a...

Szülés után mikor megy le a hasam? Nem vagyok vékony testalkatú inkább sportos a hasam lapos volt!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz, akkor sokkal hamarabb összehuzodik a méh, mert az elején, amikor szoptatsz, akkor jönnek azok a bizonyos utofäjäsok, amik a méhet összehuzzäk. Meg vannak speciälis tornäk, amiket az elsö naptol kell csinälni, hogy visszamenjen a has (én kaptam a korhäzbol), 6 hét utän meg jöhet az igazi kemény hasizomgyakorlat, hogy az elernyedt izmok visszaépüljenek...
2009. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet a hasizomra is tornázni?Nem lesz abból baj?
2009. ápr. 4. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lehet a tornából, én szoptatás alatt az elejétől tornáztam, (több mint egy évig szoptattam, háromszor).

A lényeg, hogy soha ne legyen izomlázad, mert akkor tejsav halmozódik fel az izmokban, ami a vérkeringésen át eljut a tejbe is és nem érzik a babának.

Tehát te tudod, hogy mennyit és hogy tornásztál előtte, most nagyon lassan, óvatosan kezd el.

A hasizom fontos, hiszen összetartja a hasüregedet, kívülről megtámasztja.

Óvatosan, fokozatosan!

2009. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 3 hétig nem tornáztam a szülés után, eléggé gyengének éreztem magam, de amikor már kevesebb volt a vérzés és több energiám volt, ezt csinálgattam:

[link]


Kb. az 5. héttől kezdtem rendes hasizomgyakorlatokat csinálni, megbeszéltem előtte a védőnőmmel, de egy darabig a bőröm még túl bő volt, azt hittem, sosem leszek a régi. Most 11 hetes a kisfiam, majdnem minden nap tornázok, 2 órákat sétálunk, szoptatok, és lassan már laposabb a hasam, mint a terhesség előtt. Ja, és persze rendesen kenegetem mindenféle hidratáló krémekkel. Én elég vékony testalkatú vagyok, de sportos is (161/49), csak 12kg-t híztam a terhesség alatt, az már mind lement. Úgyhogy légy egy picit türelmes, a hasizomgyakorlatokat pedig fokozatosan kezdd el! Majd írd meg, hogy hogyan alakul a hasad :)

2009. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ok köszi.Nem tudom mennyit csináljak először hogy ne legyen izomlázam mert ugye azt másnap érzed.Ti mennyivel kezdtétek?
2009. ápr. 5. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne tornzzál szoptatás alatt, mert a megerőltetéstől elmehet a tejed. Ráérsz utána, most fontosabb a baba. Egyébként én is ilyen testalkatú voltam mint te és 3-4 hónap után már nem volt hasam. Ne izgulj lemegy az, észre sem veszed olyan hamar. Az elején még én is kivoltam, egy ruhám nem volt jó rám. Most pedig már mindet fel tudom venni. 5 hós a babám. Türelem!
2009. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18,39 es vagyok még hozzátenném, hogy 50 kg val kezdtem 72-vel szültem és most 53 kg vagyok.
2009. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jó neked,de ha én nem csinálok semmit ilyen is maradok a védőnőm is azt mondta nyugodtan tornázzak de figyeljem a tejet és a babát!Ha változás áll be akkor ugyis abba hagyom!Köszi!
2009. ápr. 5. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:

SZülés előtt 48 kg voltam, 63 al szültem, most 47 vagyok (de voltam 44 is). Semmit nem sportoltam, márha a stressz nem sport.Ja, kb 9 hónappal a szülés után lettem ilyen.

A hasam olyan mint egy 15 évesnek.Ha sportolnék még kockás is lenne, de nincs időm, se kedvem. Hasazni sosem hasaztam, inkább fenékre figyeltem.

De, szerintem ne csináld szoptatás alatt.

2009. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 8:22-es vagyok. Hülyeség, hogy nem szabad sportolni! Ezt a lusta emberek találták ki! Ha igényled a mozgást, nyugodtan csináld. Persze ésszel, fokozatosan, és igaza van a védőnődnek, figyelj oda magadra. Ja, és a folyadékpótlás nagyon fontos természetesen. Sok tejet, boldog babázást kívánok :)
2009. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!