Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a császáros szülés? Mi...

Milyen a császáros szülés? Mi a különbség a rooming szoba és a másik között? Minden baba inkubátorba van? Hogyan kell elképzelni? Sok baba felkelti egymást? Miket érdemes bevinni? Miket kell a babával Neked császárral csinálnod?

Figyelt kérdés

Holnap fogok a tatabányai Szent Borbála kórházban császárral szülni, simán szerettem volna, de sajnos nem lehet. Milyen a császáros szülés? Mire számíthatok?

Érdeklődnék, hogy mi a különbség a rooming szoba és a másik között? Először az egyikbe vagytok, majd átköltöztetnek?

Ha nem rooming-in-be vagyok milyen sűrűn láthatom a babámat?

Születés után minden babát inkubátorba tesznek?


Egy szobában hányan vannak?

Hogyan kell ezt elképzelni? Sok baba-anya egy szobában és felkeltik egymást a sírásukkal vagy ugrani kell, hogy ne keltse fel egyik a másik babát?

Miket kell bevinni, ami extra és a babának? Miket érdemes vinni?


Miket kell a babával Neked császárral csinálnod?

Külön helyiségben kell fürdetni?


2011. júl. 28. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenre nem is tudok válaszolni, de azért megpróbálom..

A császárról nem tudok nyilatkozni.. Ha nem rooming-in-ben vagy, akkor 3 óránként hozzák a babákat szoptatni, és azt hiszem, hogy ha fel tudsz kelni akkor elmehetsz megnézni.. Nem tesznek minden babát inkubátorba, 36. hét fölött egyiket sem, csak egy üveges, gurulós "ágyba". A szobák lehetnek 2-6 ágyasak, attól függ, hogy hol szülsz és ott hány ágyas szobák vannak. "Sok baba-anya egy szobában és felkeltik egymást a sírásukkal vagy ugrani kell, hogy ne keltse fel egyik a másik babát?" Valahogy így.. Sajnos... Attól függ, hogy mit akarsz megcsinálni vele, de szerintem fürdetni, pelenkázni csak a rooming-in-ben kell, vagy ha te akarod csinálni..

2011. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A császáros szülés úgy működik,hogy bevisznek a műtőbe,megkapod az érzéstelenítést a gerincedbe,nem fogsz érezni semmit odalenn,kapsz infúziót,lefertőtlenítenek,felvágnak,kiveszik a babát,egy pillanatra megmutatják,majd elviszik,megvizsgálják,mosdatják,megmérik,felöltöztetik,és nekem utána visszahozták egy percre,engem még varrtak,és megkapta apa,és együtt vártak a kórteremben,de van olyan kórház,ahol örzőbe visznek egy napra.12 órát nem kelhettem fel,utána kivették a katétert,és mehettem a babámért.Az első ágyból felkelés nagyon kemény lesz,de mindig egy kicsivel könnyebb,én kb két hétig szenvedtem nagyon,utána egész jól mozogtam már.A varratot kiszedésig nem érheti víz(10 nap).

Én elvileg roaming-inben voltam,de csak elvileg,mert nem volt hely a szülészeten,így egy mezei kórteremben helyeztek el a nőgyógyászaton,mivel itt nem volt fürdőkád,ezért fürdetni bevittem,meg elvileg bármikor beadhattam volna,persze nem nézték jó szemmel a csecsemősök,hogy dolgozniuk kell:(

Három ágyasba voltam,ebből egy kismama volt,így ketten voltunk gyermekágyasak,és mivel egyikünknek sem volt teje,így beadtuk éjszakára,nem volt sírás,illetve a szobatársamnak utolsó éjszaka nem engedték beadni,így ott volt,de nem ébredtem fel a sírására.A babának pelust,textilpelust,popsitörlőt,meg hazahozós ruhát vittem,meg egy cumisüveget,mert tápszert kellett kapjon,de ezt is mind kórháza válogatja,a szülésznő biztosan el fogja mondani előtte(én kaptam listát).Neked a szokásos dolgokon kívül az eldobható bugyit tudom javasolni a betéthez,nekem nagyon praktikus volt.

Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha van kérdésed még,írj.

2011. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csáazár után jó esetben megmutatják a babát, aztán ellátnak Titeket. Téged hagynak feküdni, tovább, mint a simán szült nőket.

Akár 5-en is lehettek egy szobában, de lehet 2-3-4, majd kiderül. Eleinte nem lesz Veled a baba, amíg feküdnöd kell, de odaviszik :). Nálunk jó ha volt textilpelenka, nadrágpelenka, törlőkendő a babának, és kis pléd a kocsiba.

A csecsemősök maguktól nem mondanak el mindent, de bátran KÉRDEZZ!!! Tisztába tétel, köldökcsonk ápolása, szoptatás -mindenben segítenek, hidd el, még a mogorvábbak is, csak kérdezz bátran :)

A fürdetést nem Te fogod csinálni, nálunk úgy van, hogy reggel elviszik a babákat rendbeteszik őket, vizit, gyerekorvos, aztán vagy 2 óra múlva visszahozzák.

2011. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahol szülsz ott nem voltam, és nem is császáros vagyok.

Két "baba-mama" kórházhoz volt szerencsém.

Az első kórházról rossz véleménnyel vagyok, 0:45kor született babám "hozzám vágták" hajnali 5kor, mert megunta a csecsemős. Oké én vagyok az anyja, de... Onnantól öröm volt ha 5percre bevették a csecsemőre, és nyugisan pisilhettél, 24órában veled lehetett a baba, ha jól emlékszem 6-8ágyas a szoba, mindig sír valamelyik baba, ritka a csend. Fürdeni le kell adni, de minden mást te kell csinálj.

Másik kórház: ki van írva a szoptatási beosztás, ha leadnád a babád, pl császár után élni se,nemhogy a kicsit pesztrálni, és abban az időpontban kell kikérni a kicsit/bemenni hozzá.

Amúgy ott is room in van. a gyerekorvosi vizitet és az esti fürdetést leszámítva veled van a kicsi végig(ezek azért jók, mert amíg a bébi a csecsemőn van te nyugisan tudsz fürdeni...) Csecsemős első napon jön gondozási tanácsokkal ellát(pelenkázás, köldök ápolás), másodjára rutinosan babaolajjal, fültivel vattakoronggal mentem.

A szobatársak és a saját nyugalmad érdekében nem árt azonnal ugrani a babához.


Az inkubátor nem csak azért van, mert baj van a babával, a lányom pl fázott, sírdogált a hidegben, betették inkubátorba azonnal elaludt, édesen.

Csecsemős mondta, hogy a legkitartóbban síró baba is azonnal megnyugszik 37fokon monoton zümmögésben:D

2011. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is császáros voltam, utánna az intenzívre vittek fel mindkettőnket. De ez nem így szokott menni. 12 óráig nem kellhetsz fel. tesznek a hasadra szülés után súlyt marha szar, de biztos van miértje. Én sok gépen voltam, nem mozoghattam, nem is tudtam volna. Reggel (korán) kaptam egy fél zsemlét megkenve vajjaj. A fogamra sem volt elég. Fel állítottak. az maga a pokol! DE FEL KELL ÁLNOD! Nekem mondták, hogy menjek el a mozsdóig az kb 5 méter lehetett, tartott vagy 10 percig, miközben oda értem volna kikaprák belőllem a katétert, nem volt kellemes, de jobb volt, hogy megleptek vele. Ha fel kelsz és látják hogy sétálsz hamarabb megkapod a gyereket. Ne hagyd el magad, az sokkal rosszabb, és lassabb a felépülés. 6-7 nap után van varrat szedés. nem kellemes, de mi az? Nekem sem volt tejem, nem is szoptathattam, rendessek voltak a nővérek, adtak tejet, de akinek meg fog indulni, azokat elzavarják, hiába sír a gyerek. A gyereknek mindent vigyél, de ha nincs ott adnak.

- pelenka

- ruha

- sapka

- cumisüveg

minden, amire szüksége lehet a gyereknek

magadnak:

- betét

- kis törülköző (a sebre tudod tenni, és nem ázik a kötés fürdésnél)

- domestos törlő kendő (a wc-t le tudod törölni használat elött, te meg úgy sem fogsz tudni felette gugolni)

HA adsz egy kis ajándék csomagot (közösset) a nővéreknek, akkor kedvessebbek lesznek!

Be lehet adni a gyereket, de jobban teszed, ha nem teszed. Van olyan hely, ahol hiába sír a gyerek, nem foglalkoznak vele.

sok sikert! Ne félj! Hamar túl leszel rajta!

2011. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de nem kérdezel egy kicsit későn? Bepakoltál már? Holnap szülni mész!
2011. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!