Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetesen kezdett már inni...

37 hetesen kezdett már inni vki bábakoktélt? Sokan írtatok már róla de szinte mindenki túlhordásos volt.

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy akik nagyobb babát várnak az átlagtól azoknál sokkal kisebb a koktél hatása...Sztetek? Én programozott császárra készülök,de a dokim azt javasolta hogy várjuk meg a fájásokat mert a picinek az tesz jót. 37-38.-ik hét közt lesz a császár és sokan javasolták hogy toljak be egy kis bábakoktélt. (szivem miatt lesz császár) 34 hetes pocis
2009. ápr. 7. 18:49
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy akikkel beszéltem azt mondták hogy inkább a koktél mint az oxitocin...

Várom a válaszokat:D

2009. ápr. 7. 18:51
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Szia nekem 42. heten inditottak...megfordult a fejemben hogy megiszom a babakoktelt, de aztan utananeztem es rajottem hogy nem kockaztatok. Ugyanis bekerul a pici szervezetebe is rajtam keresztul, beinditja a belmukodeset, es belekakil/hata vizbe...na most ha belekakil de a szulest nem inditja el...akkor sulyos fertozest kaphat a baba...(igy jart az egyik baratnom...ketszer megitta es nem indult be a szules, a baba meg belekakilt a vizbe, 3 nap mulva inditottak neki is, nem dicsertek meg)

amugy nem tudom mi a baj az inditassal...sokkal jobban fel tole minden kismama mint amilyen rosz valojaban.

szoval szerintem vard meg amig a baba ugy dont ki akar jonni.tudja h mikor van kesz erre a vilagra.

boldog babavarast, es gyors konnyu szulest

5 hetes kisfiu anyukaja

2009. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképp ne igyál!

Én túlhordtam, mikor akartam venni a gyógyszertába, de egyszerűen nem adta ki a gyógyszerész!

Ha a szived miatt műtenek, jobb lenne, ha nem játaszanál. Várd meg szépen a fájásokat, és minden rendben lesz.

2009. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megindítják a 37 és 38 .-ik hét közt,mert kb akkor lesz már 4500gr. Tehát az is kizárt hogy tovább hordhatom,de mivel már szültem tudom milyen az ha oxitocinoznak...ja és akkor is minden nélkül belekakilt a töki a magzatvízbe...pedig ő spontán indult be a 38.-ik héten. Szóval sztetek várjak...

én ugy terveztem hogy hétfőn mikor befekszem letolom a koktélt és mindenképen kórházban leszek,ha megindul meguszom az indítást,ha nem hatásos akkor még max 1-2 nap és megindítják.

2009. ápr. 7. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat a te tested a te babad...de en semmilyen korulmenyek kozott nem innam meg...elhiheted en majd belehaltam az utolso ket hetbe...enm kaptam levegot, fajt mindenem, nem tudtam menni aludni ulni allni..semmit sem tudtam csinalnoi a lurko megsem akart kijonni, mar az orvos csinalt mehszaj tagitast, hogy hatha elindul magatol...de nem jott igy meg inditottak, es nem banom. 23 orat vajudtam, de ebbol 7-8 ora volt olyan hogy azt hittem lebontom az epuletet, olyan fajdalmaim voltak...de megerte varni...itt alszik melettem ez a kis lurko, es siman ujra csinalnam meg ugy is hogy tulhordom...kitartas tudom hogy nehez :)

ja elso voltam

2009. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

orvosi véleményt kértem arról hogy a bábakoktél hatással van e a pici szervezetére...pontosan hogy nála beindíthatja e a bélműködést,vagy is okozhat e "hasmenést" így belekakilhat e a magzatvízbe.

Ritka jót nevettek ezen elméleten,és azt mondták hogy viccnek is rossz. Csak gondoljunk bele...34 hetesen összejön egy kis hasmenéses virus a kismamánál...az is érinti a babát...de vhogy nem kakil bele a magzatvízbe...

pontosan a túlhordás és a baba "oxigénhiányos"állapota ez nem az az oxigénhiányos állapot ami károsodást okoz hanem az hogy már a tüdeje maximálisan kész a lélegzetvételre és nem a magzatvíznyelésre. Szóval ezen folyamatok átfedése indítja be a babánál azt hogy belekakiljon a magzatvízba :D Semmi köze a bábakoktélnak ahhoz hogy a baba kakil vagy nem.

de megköszönte e dokim a sztorit mert rég nevetett ilyen jót.

2009. ápr. 9. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!