Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szegeden szülő/szült kismamik...

Szegeden szülő/szült kismamik ti miket vittetek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Van egy listám, a netről töltöttem le, ma elkezdtem összepakolni a cuccokat, de máris tele van egy közepes és egy kisméretű bőrönd teljesen, pedig még van amit el sem raktam. Ti miket vittetek magatokkal és mibe pakoltatok?

Esetleg megnéznétek a listát, hogy mi az, ami felesleges rajta?


- 2 db papucs (zuhanyozáshoz és egy sima)

- köntös

- zokni

- 2 db törölköző + 1db kicsi a szülőszobára

- 3 db elöl gombos hálóing

- póló, kényelmes nadrág

- 20 db tenna maxi betét és always éjszakai

- 2 db szoptatós melltartó

- melltartóbetét (Dm-es)

- mellszívó és tejgyűjtő zacskók

- bimbóvédő

- mellápoló krém

- ülést segítő párna

- kispárna, szoptatós párna

- hasleszorító bugyi

- aranyér elleni kenőcs és kúp

- papírvatta

- eldobható és sima bugyik

- műanyag tányér, evőeszközök, pohár, konyharuha, mosogatószer, konzervnyitó

- gátsebre Aloe First

- tisztálkodószerek (szappan, dezodor, fogkefe, fogkrém, fésű, sampon, hajszárító, wc papír, zsebkendő, konyhai papírtörlő, fertőtlenítős kézmosó, fültisztító pálcika, olló, frissítő kendő, tusfürdő, hajgumi, arctonik, arckrém, ha koszos a Wc akkor domestos törlőkendő és WC ülőkepapír)

- mobil, mobiltöltő

- nylonzacskók

- algopirin

- orbáncfűolaj

- glicerinkúp

- aszaltszilva

- instant szoptatós tea

- garmastan

- körömvirágkrém

- ivólé (málnalevél tea vagy szénsavmentes ásványvíz)

- szendvics (szülés utánra)

- szőlőcukor, citrom, csoki (a vajúdás közben)

- tejserkentő tea

- fényképezőgép

- orbáncfű és búzacsíraolaj (a gátmasszázshoz, ha gátvédelemmel szeretnénk szülni)


És a babának mit kell bevinnem? Pelenka, ruha, pléd, popsikrém, popsitörlő... ?


2011. aug. 2. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

szia,


húha megértem, hogy tele lett a bőröndöd!! :) leírom mit csomagoltam be én anno:

-hálóruha (3db-kellett is)

-köntös

-papucs (tusoláshoz és a szobába is)

-pamut bugyik (mert a 2.nap már vehettem fel)

-zokni

-hosszú ujjú felső

-kispárna

-törölköző

-sampon, tusfürdő, testápoló, fogkrém, fogkefe, fésü

-zenelejátszó, könyv, telefon, fényképezőgép

-melltartó betét

-Tena Lady (nekem ez vált be)+Tena hálós bugyi

-ásványvíz, szőlőcukor, keksz

-fejőgép


a kicsinek:

-pelus

-popsitörlő

-popsikrém

-Apa hozta a ruhát, amiben haza vittük (de otthon már kikészítettem Neki :)


azt hiszem, ennyi, ha esetleg eszembe jut még valami, megírom!!


Ági

2011. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 éve szültem Szegeden. Azt hiszem, hasonló listánk lehetett:) Kb. ugyanezeket a dolgokat pakoltam el, de nem volt szükség mindenre. Szülés közben engem nem engedtek enni. Gyógyszert csak olyat vehetsz be, amit ott adnak, és adnak is, ha kérsz pl. fájdalomcsillapítót. Nem használtam a saját műanyag tányért, evőeszközöket sem, mondjuk nekem bőven elég volt az az étel, amit adtak (és finom is volt:). Mellszívó, pláne tejgyűjtő zacskók nem kellenek az első napokban, ha valamiért tovább kellene maradni 3 napnál, akkor behozhatja neked valaki. Nem kell póló és kényelmes nadrág, mivel hálóruhában és köntösben kell lenni. Teát főzni nem igazán tudsz majd, a tejserkentőt is jobb, ha lefőzetve hozza neked valaki naponta. A papírvatta szuper, és ha azt viszel, már nem is kell wc papír (én sokáig otthon is a papírvattát használtam).

A babának nem kell bevinni semmit, mindent adnak, ill. van popsitörlő a Felicitas csomagban. Maximum kis kesztyűt érdemes vinni, ha karmolná magát.

2011. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hú, ennyi minden nem kell. A babának pl semmis, van ott minden, pelenka, törlőkendő , popsikrém, textilpelus. Csak a hazahozós ruha kell.

Vajúdáshoz :papucs+törülköző, enni nem engednek.

Utána én mindkét gyereknél kaptam enni. Ha más megvolt a vacsi, akkor is meghagytak nekem kenyeret meg ami mellé volt és behozták a megfigyelőbe. Az elsőnél meg ebédre kerültem ki a megfigyelőből, azt is meghagyták. Oda a fényképezőt ne felejtsétek el bevinni.

Benntfekvéshez alvós ruha, fehérnemű, tena,tisztálkodási szerek. A gátsebápoló se lehet rossz. Gyógyszert adnak, hashajtót is ha kell, fájdalomcsillapítót is ha kell.

2011. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!