Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy és mennyi idő alatt...

Ki hogy és mennyi idő alatt nyerte vissza terhesség előtti súlyát?

Figyelt kérdés
Két hónapja szültem, otthon naponta tornázok, odafigyelek az étkezésre, kevés édességet eszek, szaunázok és mégis 6 kg felesleg van rajtam. Egy deka sem akar lemenni. Ja, és szoptatok.
2009. ápr. 17. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 66 kg-mal szültem, az első 2 hónapban lement észrevétlenül 10 kg, azóta sem megy tovább, bár én nem tornázom, csak nem eszem végtelenségig. Ja, szoptatás alatt állandóan éhes voltam, ezért akkor talán még vissza is híztam valamennyit.

Üdv. 19 hós kislány anyukája

2009. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én egy hét alatt, de ez extrém eset.

a szülés után nem tudtam enni hetekig szinte semmit és nem is aludtam, idegeskedtem

szóval így ne akarja senki :((((

2009. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 65tel kezdtem,77tel mentem szülni. 6hetes kontrollnál 68voltam. Most 17hós a fiam és amióta megvan én csak hízok és hízok. Pont valamelyik nap álltam rá és 72vagyok :(
2009. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás alatt sokan híznak, mert sok energiát emészt fel. Amíg szoptatsz, ne a súlyoddal foglalkozz!
2009. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én szülésig 30 kgt híztam a hathetes kontrollon már lánykori súllyal mentem, nem voltam depis és nem éheztem, mert annyi tejem volt, hogy tejtestvérkéje is van a fiamnak.

nekem a titok a sok szoptatás és az ésszerű evés volt, sok zöld, husi, kevés szénhidrát. én császáros voltam és a doki a sebgyógyulás miatt tanácsolta, hogy 4 hét után tornázzak, két hónappal a szülés után olyan fitt és sovány voltam, mint előtte sosem!

2009. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64-el kezdtem 74-el mentem a szülőszobába 67-el jöttem ki egy hét kórház után 65-el jöttem haza
2009. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 62-vel kezdtem,79el szültem,szülés után 68-al jöttem haza,6hetes kontrolkor már 61kg voltam.Szoptatok,azóta 4 hónapos múlt a kisfiam és tartom a súlyom.Szerencsés vagyok
2009. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én is a pechesebbek közé tartozom, egy éve szültem császárral, szoptatok azóta is. 64 kg voltam mikor terhes lettem, 82 voltam mikor szültem, akkor lement 7 kg, itthon még 2 és azóta sajnos tartom a 75 kg-ot. Igaz eszem is, mert elég sokszor vagyok éhes főleg szoptatás után, ráadásul sokat kelünk éjszaka, most már szerencsére kevesebbet, de napközben sokszor hulla vagyok és biza van mikor elég sok édességet is eszem, de azt hiszem így bírom nappal is alvás nélkül, mert napközben is nagyon aktív a babánk. Mozogni nem sokat mozogtam, egyrészt mert az én orvosom érdekes módon éppen azt mondta, hogy nem ajánlja az sportolást, és anyukám és anyósom is sportoltak terhesség után, de azt mondta akkor annyi a tejnek, szóval míg szoptatok ne zavarjon a súlyom és utána ledolgozhatom. Ti amúgy mit tornáztok császár után, mert azt olvastam, hogy pl. hasizmozni nem ajánlott, nálunk meg nincs lehetőség eljárni szülés utáni regenerációs tornára, itthon kéne valamit mozogjak, de nem tudom mit.

Elnézést, hogy a válaszba kérdés is csúszott.

2009. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64 voltam terhesség előtt, és mikor hazajöttünk a kórházból,aznap is pont annyi. szülés előtt kb 70-71 voltam. szerintem várd ki a szoptatás végét, biztos amiatt nm megy.
2009. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mások szerint meg sem látszik meg rám is fért, csak én nem érzem jól így magam a bőrömben. Szülés előtt 50 kg voltam,most 56!
2009. ápr. 18. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!