Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt illik illetve...

Mennyi pénzt illik illetve szoktak adni az orvosnak szülés után? Ti mennyit adtatok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
terhesgondozás X 10, ha elégedett vagy
2009. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

igen ez az általános, "sztenderd tarifa".

De érdemes körbekérdezni a környékbeli friss anyukákat inkább, mert lehet, hogy megúszod olcsóbban, ha a többség pl 100 e helyett csak 70 et adott.


Nekem amúgy nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm, mert sajnos nem engedhettük meg magunknak többtízezer forintot erre. A tb-t viszont ezért fizetem...

Tökéletesen meg voltam elégedve az ügyeletes orvossal és szülésznővel akiknél végül szültem, nem hiszem, hogy emberileg vagy szakmailag bármivel is kevesebbet kaptam tőlük, mintha külön fizettem volna nekik.

2009. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hónapja szültem Fehérváron, akkor egy átlag vizsgálat díja 5000Ft volt. Én ennek a tízszeresét fizettem a fogadott orvosomnak. Utólag belátva, többet is megérdemelt volna, mert elég nehéz szülés volt...DE majd talán a következőt. a szülésznőnek meg csináltattam egy kb 6000 Ft értékű kis csomagot, és beleraktam a kisfiam első fényképét.

De jó ötlet (szerintem) - már így utólag gondolkodtam rajt - egy üveg jobb bort/pezsgőt venni és belegravíroztatni a baba nevét, születési idejét, és a nevünket egy köszönömmel. Szerintem ez sem olyan rossz...De ha elcsépelten hangzik, akkor bocs...

2009. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi ötvenet adtunk. Szerintem a terhesgondozás tízszerese kicsit túlzás...
2009. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja szültem és körbekérdeztem magánrendelés 10× szokták adni.
2009. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: én csak a általános tarifát írtam, és ha elégedett voltál, akkor szerintem megéri. elvi kérdés, egyáltalán nem is kötelező adni, de nekem nem volna pofám végigcsináltatni valakivel a terhes gondozát és sülést és semmivel vagy kevesebbel kisúrni a szemét, HA elégedett vagyok.

ha nem telik rá és nem is fogad valaki, az tiszta ügy, de ha már felkér valaki egy orvost, akkor általában ezzel a módszerrel számolt összeget várják, ha sok, akkor váltani kell, ez is olyan szolgaltatás igénybe vétel, mint a fodrász, ott sem alkudozunk, itt annyi a különbség, hogy a "jó" vezetőinknek köszönhetően alapjában méltatlan illegális és megalázó az ügy.

én a szülésznőt is megfizettem, neki is sokat köszönhetek, ajándékot nem nagyon szeretnek, pláne a mai világban, amikor mindenkinek a kékhasúra van szüksége!

2009. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

40ezer-Szeged

de ezt itt néhányan túl soknak tartották

akiket megkérdeztem, mind max. 30ezret javasoltak

2009. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nem gondolkodtunk olyanon hogy pénzt adjunk a dokinak ezért nem is fogadtunk az épp ügyeletes dokinál szültem egy hete nagyon kedves és aranyos volt és állandóan poénkodott hogy kicsit jobban érezzem magam nagyon sokat foglalkozott velem így arra gondoltunk hogy varratszedésnél 70000 ft adunk neki de nem fogadta el a borítékot annyit mondott nekünk most nagyobb szükségünk van rá mint neki :) azért ritka az ilyen orvos

2009. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hogy fogadott-e az orvps, vagy az ügyeletesnél fogsz szülni. Mert nem mindegy. Fogadott orvosnak "illik" pénzt adni.

Én ügyeletesnél szültem volna, de komplikációk miatt SOS császárom volt, amitt az ov prof végezett el. Az ügyeletes asszisztált. Elégedettebb kismama nem is lehetett nálam az osztályon. Nagyon jó kezekben voltam. Naponta többször is bejött megnézni, és a kisfiamat is meglátogatta a csecsemős osztályon. Varratszedéskor adtam neki 20000 Ft-ot. Többet sajnos nem tudtunk adni.

2009. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogadott orvosom volt, és én még terhesgondozáson megkérdeztem, mennyi a "tarifa". 1 éve szültem nála Szolnokon, és 60.000 Ft-ot adtam. Nem bántam meg, mert örök, pozitív élmény volt a szülés!
2009. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!