Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházán mennyit fizettete...

Nyíregyházán mennyit fizettetek szülés után fogadott orvosnak újdonsült anyukák?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék rá, hogy melyik orvos mondott előre fix ,,tarifát" és ez mennyi volt illetve a vizsgálati díj ára. Az enyém akinél szülni szeretnék nem mondott árat én pedig nem kérdeztem még rá. 10e ft nála a vizsgálat. Nála szeretnék szülni és szeretném előre tudni hogyan készüljek. Az a hálapénz amit az fizetett aki végül nem fogadottnál szült, az most nem érdekel, csak aki fogadottnál. Kíváncsi vagyok, hogy kb mennyit számoljak rá (ha jól tudom az én orvosom nem fog fix árat mondani). Esetleg a császáros tarifa is érdekelne (ha valami közbejönne)...Válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 31. 05:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt szoktak mondani, hogy kb. 10%-a a vizsgalat a szules aranak. Engem azert meglep, hogy 10-et ker, mert tolem egy elit pesti korhazban 8-at kert vizsgalatonkent az orvos es az is sok volt, mert a tobbiektol 5-ot kert, csak engem ugy vett at utolag kulfoldrol meg gondolom tudta, hogy van penzem. 10 ezer/vizsgalat nekem nagyon soknak tunik. Igaz, en majdnem 3 eve szultem, de ennyire nem mehetett fel az ar.


Nekem csaszarom volt, 100 ezret kert erte a fogadott doki, de amugy is, sima szulesre keszultunk es arra is annyit mondott. Amugy minden orvos mas, nekem elore megmondta, hogy mennyit "var". Szerintem erdemes rakerdezni, hogy tudd elore. 80-100 kozott szoktak adni, akik megtehetik.


Egyebkent tanulsagnak: volt egy asszony, akinek nem volt fogadott orvosa, mert masik korhazbol hoztak be es o meg akkor is ott volt, mikor en kijottem a korhazbol, pedig elottem szult 2 hettel. Vele senki sem foglalkozott, a gatsebe is elfertozodott...ember szamba sem vesznek, ha nem adsz penzt. Biztos, hogy van kivetel, de keves.

2011. júl. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Ezzel tisztában vagyok, Semmilyen körülmények között nem szülnék saját orvos nélkül. Nyíregyházán viszont kicsit másabb a rendszer. Itt az az általános, hogy kb 10e ft a vizsgálati díj. Ezek szerint pesten van ez a 10x-ese dolog. Én nemrég kérdeztem fórumon egy orvosomhoz járó anyukát aki 40ezer ftot adott volna a doktorúrnak, csak úgy hozta a sors, hogy végül másnál szült. Egy ismerősöm aki másik orvoshoz jár ő 60-at szánt(ugyan úgy 10 a vizsgálat). Szerintem van különbség a Nyíregyházi szülési ,,tarifák" között. Ezért mindenképpen Nyíregyházi tapasztalatra lenne szükségem, főleg az segítene sokat, ha olyan választ is kapnék ahol az orvos 10e ftos vizsgálati díj mellett árat szabott lehetőleg ebben az évben. Így megtudnám pontosan, hogy mennyit várnának el.

Nem vagyunk se milliomosok, se szegények. Nem mondom, hogy nem lenne jobb helyen az a plusz xezer a babának, de ettől függetlenül ha 100 lesz akkor annyit fizetünk. Végül is a babának is megvettük a méregdrága babakocsit, légzésfigyelős bébiőrt, elektromos sterilizáló meg cumisüvegmelegítő meg egyéb dolgokat. Akkor miért azon spórolnánk aki az élethez segíti?

De könyebb lenne ha tudnám, hogy pontosan mi itt az átlag ár.

2011. júl. 31. 08:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem ugy tunik, hogy te mar tajekozodtal ott helyben, szoval tudod is, hogy kb. mire szamits. Csak azert irtam, mert nem 100%, hogy pont ottani fog irni. Csak a sztorimat osztottam meg.
2011. júl. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Atroposz ***** válasza:
Ez durva!!!!!!!!!!!!!!!!!Én nem fogok fogadni orvost , mert sajnos sok olyan történetet halottam, hogy amikor szülni ment a páciens akkor pont nyaralt, telelt szabadságon volt az orvos.Én majd annak adok pénz aki tényleg ott lesz a szülésemnél.
2011. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Atroposz: ha nem a fogadottnal szulsz, mert ugy jon ki a dolog, akkor termeszetesen semennyit sem kell adnod, hanem annak adod, akinel szultel...
2011. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hello.én nyíregyházi vagyok, volt fogadott orvosom, dr.Fábián Antal, magánrendelése 9.000ft volt alkalmanként és a szülésért 50.000 ft.-ot adtunk. 2x szültem nála. Ő sem mondott árat, de fel sem hoztuk a témát. Sógornőm is 2x szült nála, ő megkérdezte hogy mennyi lesz a szülés és csak annyit mondott hogy rábízza. ennyi.

Tehát ha nem mond árat akkor adj 50.000 ft.-ot. bőven elég. HA netán ügyeletesnél szülnél mert nem ér be vagy nincs itthon pl. nyaral , akkor az ügyeletesnek adsz majd valamennyit.

Amúgy ki a dokid?

minden jót.


2 kisfiú anyuja

2011. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy szülés terhesgondozással mostanában átlag 150-250e . Változó, hogy hogy jön ki, valakinél a terhesgondozás olcsóbb és a végén kevesebbet kell fizetni. A lényeg az átlag szón van.


Mi az AEK-ban szülve fogadott orvossal összesen 170e fizettünk ki.

100 fix a szülés 7 a terhesgondozás.


Az orvosnál nyugodtan kérdezz rá, nem fog kertelni, fillérre pontosan megmondja, mennyit szeretne.

2011. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én ugyan Pesten szültem 10 volt a vizit és a végén 40et adtunk. Az én orvosom sem mondott fix összeget.
2011. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ezért mindenképpen Nyíregyházi tapasztalatra lenne szükségem"


nyíregyháziakat kérdezett......

2011. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyh-i vagyok, 80000 F-t adtam (megmondta szülés előtt 1 héttel, hogy ez a minimum tarifája), szülésznőnek 20000-t!
2011. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!