Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy éve szültem (sajnos)...

Egy éve szültem (sajnos) császárral. Ha hasra fekszem és utána meg kell fordulnom, még mindig elég érzékeny a vágásom helye (csak olyankor). Ez normális? Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én egy hónappal utána már semmit nem éreztem, pedig sajna beteg lettem szülés közben és sokat köhögtem utána, ami nem tett jót a sebnek, de hibátlanul gyógyultam!

sok múlik a doki kezén, nekem szerencsém volt, mert bár nem császárra készültem, de a dokim sebész is volt, így kitűnően sikerült a műtét.

2009. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden hasi műtét után mindenkinek lesz több-kevesebb összenövése. Amit egyszer szétvágtak az már soha nem lesz olyan mint előtte volt, a heg nyomásra való érzékenysége szerintem megmarad. Én hason alszom, úgy nem érzem. Ha megnyomom a heget akár szándékosnak akár valamilyen meló közben akkor a mai napig érzem a vágás helyét, és nem egy év telt el a császárom óta.
2009. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy normális-e. Én csak magamból tudok kiindulni. Nekem a császár után már egy hónappal sem fájt a seb. Gondolom, hogy a gyógyulási időszak mindenkinél egyéni, de 1 év túl hosszúnak tűnik. Van olyan, hogy érzem a sebet, de hogy emiatt ilyen érzékeny legyen...nagyon fáj vagy azért javulgatott már? Mert ha javul, akkor max. neked lassabban gyógyul, de meg fog. Ha pedig nem éreztél jelentős javulást, szerintem el kellene menned az orvoshoz.
2009. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is köhögtem szülés után sokat és erősen, de megnyugtattak, hogy nem lesz semmi gond és minden rendben. Úgy tudom az én dokim is ügyes kezű, de az én vágásomat látva és másokét, számomra ez nem valószínű. Viszont azt mondta, hogy minden rendben mikor voltam a 6 hetes vizsgálaton, azóta nem volt panaszom, sokáig nem is feküdtem hasra, talán azért nem zavart eddig ez a jellegű érzékenység.


Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok.

2009. ápr. 17. 23:00
 5/8 A kérdező kommentje:
3ik válaszoló: nem fáj nagyon, de meglepett, hogy még mindig ha hasra fekszem és utána vissza szeretnék fordulni, érzem a vágást. Máskor nem érzek semmit, max. ha sokat dolgozom egész nap (pl. nagyot takarítok). sokáig nem feküdtem hasra mert még szoptatok és a melleimet is nyomom, de pl. olvasni újabban kicsit hasra fekszem és olyankor tapasztalom, hogy még jó érzékeny a vágásom.
2009. ápr. 17. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: nekem külsőleg is alig látszik a heg, most már nem lehet semmit csinálni, max a következőt ne nála szüld meg.
2009. ápr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok: most jutott eszembe, hogy amikor szültem, egy másik császáros anyuka 3-dik császárával feküdt mellettem. Ő mondta nekem, hogy a 10 évvel azelőtti császára jobban "húz", mint a 3 évvel azelőtti. Tényleg múlhat az orvoson. Azt mondta, hogy neki túl sűrű lett az öltése és még mindig meg is látszik neki 10 év után. Ennyi múlik egy orvoson, elég durva!
2009. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menjel el egy masik sebeszhez, ne nogyogyaszhoz, es nezesd meg vele rendesen magadat. O mindent elmond majd neked, es ha rendben vagy akkor te is megnyugszol. Ha esetleg valami gond lenne, akkor pedig jobb ugyis idobe menni. Most jarj utana ki nalatok egy jo sebesz, es keresd fel!

Nekem mell mutetem volt szoptatas utan, es jol sikerult a mutet, az idojaras valtozast megerzem ugyan, de a mellemen fekszem, es nincs vele gond.

Irjal majd, hogy elmentel-e a dokihoz.

2009. ápr. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!