Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy alakult az indított...

Hogy alakult az indított szülésed? Aki túlhordta és indítani kellett milyen módszerrel csinálták?

Figyelt kérdés
hogy indították zselével?az milyen?sikerült elsőre?vagy többszöri próbálkozásra sem?
2011. szept. 2. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

40 hét 3 naposan indították a szülésemetzavaros magzatvíz miatt.

Az orvos burkot repesztett, elfolyt a magzatvizem, majd bekötötték az oxitocint. Ettől rögtön 2 perces fájásaim lettek, viszont nem tágultam egy ujjnyit sem, ezért a doki kézzel is tágított (brrr...) és méhszájlazító injekciókat is kaptam vajúdás közben, de semmi sem hatott, így végül megcsászároztak. :(

Szóval nekem nem jött be az indításos szülés, viszont nem volt más lehetőség, mivel már meconiumos volt a magzatvíz, ami veszélyes lett volna a babára nézve.

2011. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krisztivan ***** válasza:
40+10nap.De.11-kor burokrepesztés,12-kor oxi bekötése,kb.fél 4-től a fiam beforditása jó szögben olyan fél 6-ig.Szépen tágultam közben.Doki 3/4 8-kor beügetett "szüljünk"felkiálltással.Elhelyezkedett a hasamon két kézzel és negyed 9-re kinyomtuk a fiamat közös erővel.Nagy baba lett.
2011. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is túlhordtam de nem kellet indítsanak, az orvosom szerint akinél nem akar jönni és minden rendben van az valószínű az indítással sem fog jönni, mint itt az elsőnek. Nem nyílt. Nekem a túlhordátsól számitott 3-ik napon hajnalba jöttek a fájások és éjjel 11-kor lett meg a kisbaba.
2011. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 40 hetes és 2 naposan indították mert OPT vizsgálaton azt mondták nincs baj a babával de úgy néz ki ki szeretne jönni de méhszájam még nem nyílik.Kaptam egy Prostin nevű tablettát a hüvelyembe de semmi eredménye nem lett.Mint ha nem is kaptam volna.Másnap megint felraktak egyet délelőtt 10:30 fele.Délután fél 5kor elkezdődtek a fájások 18kor kezemben volt a kislányom.Szóval másfél óra volt a szülés fájásokkal együtt.Első baba.

Ez nem régen történt,most 9 hetes a babám!:))

2011. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

40+3 naposan 4-5 centire nyitva voltam, 0 fájással, doki adta érbe a szurikat de nem tett semmit. Aztán elvette a vizem, megint szuri farba, 0 fájás, na aztán oxit infúzióba 5-kor onnantól perces brutál fájások, de 7-kor már megvolt a lányom.

Fiamnál 1 ujjnyira voltam, kaptam méhbe kúpot, ettől kezdtek is jönni a fájások. Elvette a vizem fél 5 körül + oxi megint, brutál fájások megint, 2 óra múlva megvolt a baba.

2011. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 40+6-on burokrepesztés, majd, mivel nem indultak be fájások, oxitocin, attó beindult

(utána kpatm az EDA-t)

2. akiírt napon, ugyanúgy, mint az elsőnél

2011. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41+1 hetesen este ballont helyeztek fel, 3 centire voltam nyitva. Reggelre 5 centire tágultam tőle fájások nélkül, délben burokrepesztés, lightos oxi -> 2-3 perces fájások, 3-kor isteni EDA, 3/4 7-kor 3 tolófájással kibújt a lányom, holott az EDA még hatott, mégis simán tudtam nyomni, viszont a Dianatal segített.
2011. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41+5 naposan reggel 5-kor előkészítettek,7-kor bekötötték az oxitocint,folyamatosan vizsgáltak semmit nem tágultam a 2222 méhszáj maradt végig,11 30-kor amikor megint bejött a doki és azt látta,hogy a szülésznő a műtősfiú a férjem és én cseverészünk azt mondta félegyre jönnek az altatósok és irány a műtő.Így született meg a Bencénk augusztus 26-án))4220grammal és 54centivel)
2011. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!