Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Június elején fogok szülni. A...

Június elején fogok szülni. A szülőszobába milyen babaruhát vigyek?

Figyelt kérdés
Mivel első baba lesz, fogalmam sincs, hogy ilyenkor mennyire kell "beöltöztetni" egy újszülöttet. :(
2009. ápr. 20. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Többnyire semmilyet. A babákat kórházi cuccba öltöztetik, míg bent vannak, és csak hazahozatalkor adhatod rá a sajátot. Gondolj csak bele, mekkora kavar lenne, ha mindenki a sajátjába öltöztetné, és mondjuk nem rooming szobában vagy! Tudtommal ez minden kórházban így van
2009. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bp.-en a Szent Istvánban fogok szülni, ahova vinni kell a babaruhát, tudtommmal nem adnak semmilyen kórházi cuccot...
2009. ápr. 20. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ha rooming in-ben lesztek akkor kell vinni mivel te fogod fürdetni öltöztetni és álltalában kérik hogy hagy ne a kórházi cuccot add rá mert azt nekik kell mosni stb...szóval a szülőszobán még kórháziba öltöztetik aztán álltalában ha már kiviszik hozzád és megvolt az első esti fürdetés utánna szokás sajátba öltöztetni.Érdemes vinni rugikat bodykat 1-2 vékony sapkát,zoknikat esetleg harisnyát hiszen nyáron is lehetnek hűvösebb napok és az újszülöttek tudnak fázni rendesen.Textil pelust nadrágpelenkát,popsitörlőt,fürdőlepedőt.

Remélem tudtam segiteni.

2009. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a segítséget!
2009. ápr. 20. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Én is az Istvánban szültem 6 hete. Nekünk egyből szülés után oda kellett adni azt a rucit, amibe öltöztethetik. Egyáltalán nem volt a babánkon kórházi ruha. Én külön össze is készítettem, hogy a szülés után mit vegyen fel. Mi pólyát is vittünk, mert abba magabiztosabban fogta a férjem a picit. (Nekünk is első.)
2009. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rövid badyt vinnék és hosszu rugit. Meg plédet, vagy pólyát, amibe be lehet bugyolálni

Én júni 15-én szültem:-)

2009. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Szt.Isvánban szültem tavaly májusban,és a vajúdás alatt kikészítettem a ruhát,és amikor megszületett a férjem ment a szülésznővel(Hajdu Barbi volt,szuper csajszi)és vitték a ruhát.Nagyon meleg van bent.Az én babámat ebbe öltöztették:hosszú ujjú body,ujjatlan rugi,végony sapka.A másik verzió rövid ujjú body hosszú ujjú rugi.Mivel én nem nagyon szeretem a rugikat,én talpas nadrágokat is és hosszú ujjú felsőt is vittem.Ami nagyon fontos,a vékony sapka.Mivel a csecsemőosztályon fürdetik,ki kell vinni a folyosóra,ahol huzat van.Akkor kell rá a sapi,illetve akkor is,amikor a fürdésből hozod vissza.Könnyű és gyors szülést!!!
2009. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is június-ban fogok szülni a Szent Istvánban és Hadú Barbi a szülésznőm! :) szerinem is szuper bár tapasztalatot utána tudok írni ;) Én júni 17.-re vagyok kiírva!


Már én is érdeklődni akartam hogy milyen ruhát kell ráadni júniusba :)


További szép pocakosodást!

2009. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!