Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok segítségét kérem, akik...

Azok segítségét kérem, akik mostanában szültek az ÁEK-MÁV kórházban?

Figyelt kérdés

A babának mit kell bevinni?Tényleg csak pelus és popsitörlő kell?Se ruha se más ápolási szerek?

Ha van fogadott orvosom elég csak neki pénzt adni?


2011. szept. 5. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azért vinnék saját ruhát, bár sok nem kell, mert meleg szokott lenni. Vigyél kis kesztyűt, vagy zoknit a kezére, hogy ne tudja összekarmolni magát.


Más. Ha szeretnél szoptatni, ne engedd, hogy a nővérek itassák a kicsit. Pénzt adni senkinek sem kötelező.


Magadnak vigyél ennivalót, ásványvizet, mert ha csak azt eszed, amit a kórháztól kapsz, felfordulsz.

2011. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden szobában van pelenkázó, ezen találsz popsikrémet és a köldökcsonk ápolásához szükséges szereket. Valóban kell a babának pelus és popsitörlő. Ruhát adnak, de ha szeretnél vihetsz be. A kesztyű tényleg hasznos lehet.

Mivel 24 órában veled van a baba, a nővérek valszeg nem fogják itatni. Csak reggeli vizitre viszik el a kicsit és az esti fürdetésre. A csecsemősöktől túl sok segítségre ne számíts :-(

2011. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A csecsemős nővérekről még sok jót nem hallottam,sajnos.

A válaszokat köszönöm szépen!

2011. szept. 5. 10:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig rendesek a nővérek.
2011. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azok a nővérek (egyébként szülésznők), akik az anyukákkal foglalkoznak tényleg rendesek nagyon. Azért is furcsa, hogy akik a babákkal vannak azok olyan morcosak.
2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem is értem miért ezt választják hivatásuknak?!
2011. szept. 5. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia


Bár én 2 évvel ezelőtt szültem ott,és legközelebb csak januárban fogok, azért írnék.


Valóban, adnak a babára ruhát, és szerintem azzal semmi gond ninncsen.

Ha viszel be neki sajátot, akkro folyton mehetsz utána,hogy meglegyen, különben elkavarodik. De én őszintén elégedett voltam azzal amit ráadtak. Tiszta volt mindig,és bár néha hosszabb vol az ujja egy-egy darabnak,azért nem, volt gond.


Amit vinnék:

txtilpelus - (büfizéshez,és amúgy is arra teszed le a babát vagy ha apa jön megfogni akkor akezébe teríted


pelenka - valamennynit adnak,és ha szerencséd van elég lesz, de sokkal egyszerűbb előkapni a táskából a sajátot ha mégis kellene mint rohangálni kérni még


kesztyű - leírták előttem hogy miért


popsitörlő


Arra reagálva, hoyg ne hagyd hoyg itassák:


Nekem nem volt választásom. Délután szütem,azt mondták a baba-mama óra után,hoyg felviszik a csecsemős osztályra,mert vizsgálatok vannak,és megfigyelik, majd reggel 6 körül hjozzák vissza mert ez a protokol, elős éjszaka megfigyelik,és pedig poihenjek.

Tapasztalatlan voltam és félszeg, nem tudtam, hogy lehetett volna ellenkezni.

Semmit nem aludtam az éjjel csak vártam hoyg hozzák már.


Reggel a nővér kezembe nyomta egy kis cumisüveggel együtt - miszerint ne aggódjak "csak" cukros vizet kapott,semmi tápszert NEM.

Ez épp elég volt ahoz,hoyg ne tanuljon meg rendesen szopizni, egyszerűbb volt neki a cumiból azt a vackot inni - amit adtam is neki kétségbeesve, nehogy kiszradjon vagy éhezzen szegénykém. Sajnos akkor még nem tudtam,hoyg ezzel a lehető legroszabb mintát követem...


Na, szóval nem volt választásom.

Semmit nem ér a nagy igyekezet,hoyg szülés után jön a csecsemős nővér és azonnal segít mellre tenni a babát, ha ez az össz lehetőséged egészen másnapig...


Most ezúttal nem hagyom hoyg elvigyék a babámat, magamnél akarom tartani és szoptatni amennyit csak tudom,hoyg hamar beinduljon a tej és ő is belejöjjön a szopizásba mihamarabb.

2011. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem mostanában szültem, 2,5 éve és januárban fogok újra. Én a szülésznőnek adtam 15000Ft-ot mert reggeltől estig velem volt és nagyon kedves volt, tényleg mindent megtett értem le a kalappal bár végül császár lett de erről igazán nem Ő tehet. Különben nem volt tervezve de annyira kitett magáért, hogy úgy éreztem tartozom neki valamivel. A "rendes" nővérekkel szóval nem a csecsemősökkel nem igazán fogsz találkozni én is csak az őrzőben szorultam rájuk, Ők is nagyon kedvesek, rendesek voltak bár muszáj is volt, hogy segítsenek hisz szinte magatehetetlenül fekszik ott az ember. Megitattak, megetettek, eljöttek velem zuhanyozni, cipelték a táskámat, kivették belőle amit kértem stb...utána tulajdonképpen nem volt velük kapcsolat. A csecsemősök sajnos tényleg nem kedvesek tisztelet 1-2 kivételnek. Ha az az 1-2 nem volt bent inkább vissza is fordultam, nem kértem inkább semmit. :(

Magadnak vinned kell mindent, a babának csak néhány pelust meg popsitörlőt. Én 1-et vagy 2-t használtam el mert olyankor még nem nagyon termelnek pont elég az amikor Ők lecserélik a pelust reggel meg este. Cukros víz a babával együtt érkezik majd de ha nem akarod nem adod. Én adtam neki néha de szopizott is szépen már a 3.napon. Nekem nem zavarta be a cumisüveg és úgy láttam kell neki az a folyadék, én adni fogom megint ha úgy látom, nem okozott gondot.

Csak a dokinak kell pénzt adnod a többieknek nem kell, én is csak azért adtam a szülésznőnek mert tényleg nagyon megérdemelte. Különben látszott, hogy nem szoktak mert úgy örült mint kutya a farkának. :) Én is örültem, hogy örült neki, igazán megérdemelte. :) Jobban mint a doki. :O

2011. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

itt írta valaki,hogy textilpelust mert,ha megy apa és meg szeretné fogni....na csak erre annyit,hogy a közelébe sem engedik még apát sem a babának...a szoba ajtón keresztül nézegetheti,vagy "lopva" beosonhat a szobába.

A kérdésedre a válasz pelus+popsitörlő más tényleg nem kell.

2011. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a textilpelust.

Ezek szerint nincsen mér apás félóra?

Mert amikor én szültem minden nap volt egy fél óra amikor bejöhettek az apukák babázni.

2011. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!