Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez már előjel lehet? 38. hét,...

Ez már előjel lehet? 38. hét, erős derékfájás és szurkálások a méhszájban. Fájdogál a szeméremcsontom is. Nagyjából másfél hete már 1-1 ujjnyira nyitva. Babám beékelődött, szülőcsatorna megrövidült. Poci két hete nagyon lent.

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ezzel még három hétig is húzhatod. (Tapasztalat)

De ne így legyen!! :o)

Szép szülést!

2011. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
persze, hogy előjel, de nem a közvetlen előjel ez ilyenkor normális. Nekem is nagyon fájt (folyamatosan) a szeméremcsontom az utolsó 2 hétben. Közvetlen előjel (az egyértelműek) hasmenés vagy gyakori széklet, hányás, meleged van indokolatlanul, esetleg izzadsz, telítettség érzés....
2011. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem húzom azért még olyan sokáig... Telítettség érzés is van és azt hittem normális, de még most a 25 fokban is lever a víz időnként... Hát reménykedem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. szept. 7. 12:44
 4/15 anonim ***** válasza:
írj azért, hogy mikor lett meg. Könnyű szülést!
2011. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendben! :) Köszi szépen!
2011. szept. 7. 13:40
 6/15 A kérdező kommentje:

Ma voltam vizsgálaton. Méhszáj egy ujjnyi, de a dokim kézzel elkezdte tágítani. "Körbejárta a belső méhszájat", szerinte ettől 1-2 nap és beindulnak a fájások. Nem tudom ilyen lesz e a szülési fájdalom, de ha igen, akkor nem fogom bírni!!! Azt hittem leszedem a csempét!

Most barnázok és figyelek, mert akadnak összehúzódások...

2011. szept. 8. 12:29
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem értem ezeket a dokikat... :o(


Minden esetre Neked szép szülést!

És bírni fogod! Ne is jusson eszedbe, hogy nem.

Minden fájásnál arra gondolj, hogy "most megy előre a babóca"

Amíg meg még nem rendszeresek, addig ne netezzél, hanem inkább pihenj, és egyél, ha kívánod, kell az energia!

2011. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Ebédeltem és most megyek pihenni, mert igazad van, most nem netezni kell. :)
2011. szept. 8. 13:33
 9/15 anonim ***** válasza:
ezt én sem értem miért kellett belepiszkálni, még nem is hordod túl. Nem, nem ilyen lesz a szülés, hisz ott érezni fogod, hogy jön a fájás és (1másodperc alatt) de mégis fokozatos lesz, bár ugyanúgy azt fogod érezni, hogy belepusztulsz, de mégsem ilyen lesz. Nekem a szülés közben tágítottak így (2X), azt hittem megőrülők és a harmadiknál rászóltam, hogy most azonnal vegye ki onnan a kezét (el tudod képzelni milyen hangnemben). (mondjuk nekem azért volt rá szükség, hogy elkerüljük a száraz szülést, de a 3.-nál már éreztem, hogy nincs rá szükség és már nem is bírtam)
2011. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Azóta megszületett a kisfiam, pótlom a beszámolót!

Szóval a méhszájtágítás délelőtt 10-kor történt, délben már 10 percesek voltak az összehúzódások és barnázgattam. Este fél 8-kor már a szülőszobán voltunk 5 percesekkel. Egész éjszaka 3-4 perces fájásaim voltak, de semmit sem tágultam. Szülésznővel bohóckodtunk (labda, bordásfal, fürdő, masszázs, illóolajok, homeós bogyók, stb...) reggel már sírva könyörögtem a dokinak, hogy elfáradtam, aggódom. Ekkor burokrepesztés, oxitocin és óránként méhszájtágítás kézzel mert még ekkor sem tágultam. 10 körül már könyörögtem a császárért... Bekötötték az EDA-t, de csak fél oldalon hatott. Melegem volt, fáztam, szomjas voltam, izzadtam, hánytam, volt minden amit el lehet képzelni... Egy óra magasságában végre eljött a kitolás rész (szerintem ez már "jó volt" vagyis már látszott a vége, és nem is olyan borzasztó érzés) Délután 13:20-kor megszületett a kisfiam. Órási boldog pillanat volt. Sosem fogom elfelejteni. Mindent megért az a 25 és fél óra fájdalom!

(A varrás ismét fájt...)


Akkor azt mondtam, hogy soha többet még egy gyerek, de így 5 hónappal a szülés után máris másképp látom. Szeretnék még egy kisbabát majd :)

2012. febr. 9. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!