Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy méhszájtágítás...

Hogy zajlik egy méhszájtágítás kézzel? Milyen érzést, és mit csinálnak olyankor pontosan?

Figyelt kérdés
És miért van az, hogy ha ez nem segít utána ,,beindítják". Miért nem próbálkoznak akkor beindítani, miért van szükség a kezes megoldásra?
2011. szept. 8. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szó szerint az orvos a kezével tágítja a méhszájat. Baromi fájdalmas. Tudtommal ez is egy beindítási mód. Orvos válogatja mivel próbálkozik beindítani. Mivel nekem midnkétszer magától indult be a szülés többet sajnos nem tudok.
2011. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés közbe tágítottak....hát ott már fájt minden,úgyhogy nem tudom ráfogni h az a fájdalom épp az volt-e.
2011. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 krisztivan ***** válasza:
80%
Fölfekszel a székre és a doki benyúl a méhszájadhoz és a kezével kicsit kifeszegeti.Sokaknak beindul így a szülés.Jobb szeretik ha magától indul be.Lehet utána vérezgetés ,ne ijedj meg tőle.Viszont arra készüljél föl hogy baromira fáj és nagyon.De ha segit akkor érdemes.
2011. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Valamilyen fájdalomcsillapításra van mód? Kérhetünk valamilyen érzéstelenítést?
2011. szept. 8. 14:34
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem épp ma csinálta a dokim. Egyszerű méhszáj vizsgálatnak indult. benyúlt, másik kéz a hasamon és csak nyúlkált és nyúlkált... Egy görcsbe rándult az egész testem, ömlött rólam a víz, azt hittem lekapom a csempét is a falról... Azt mondta, hogy ujjal körbejárta a belső méhszájat! Fájdalomcsillapítás nincs. Kb másfél percig tartott. Szerinte ettől 1-2 nap és beindul a szülés. Azóta barnázgatok és kb. 10 perceseim vannak, de úgy érzem enyhülnek... Remélem azért mégis megindul a Picikém, nehogy már hiába való legyen ez a reggeli "közjáték".
2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez kegyetlenül hangzik :S
2011. szept. 8. 15:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Létezik burokleválasztási kísérlet (fáj, nem túl vészes, nem okoz sérülést), meg létezik kézzel tágítás (nagyon fáj, nagyon nem ajánlott beavatkozás, mert méhszájrepedést okozhat -igen, nem a baba repeszti, hanem az orvos).

Nekem az elsőt csinálták, kétszer is, nem indult be a szülés, a kézzel tágítást szerencsére nagyon ellenzi az orvosom, fájdalommentesen tágítottak ballonnal 5cm-ig.

2011. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csinálta a dokim,még az utolsó vizsgálatnál,mert már teljesen nyitva voltam 1 ujjnyira és pár nap volt a kiírtig. Így akarják,hogy beinduljon magától és ne kelljen indítani. Nagyon rossz volt. Aztán vajúdás alatt is tágított kézzel,ő úgy mondta,hogy elmasszírozza a méhszájat. Nekem be volt kötve az oxitocin,brutál fájásaim voltak,de azok semmik nem voltak ahhoz képest,amit akkor éreztem,amikor a dokim kézzel tágított. Na,ott nem bírtam hang nélkül...
2011. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kiírt nap után 2 nappal mentem vizsgálatra a dokimhoz. Úgy volt, hogy köv. nap beindítják a szülést. Tök zárt méhszájjal mentem, majd a kicsit sem szokványos manuális vizsgálat után közölte a dokim, hogy egy ujjnyira nyitva a méhszáj, ezek után hazagyalogoltam... Véreztem, majd este beindultak a fájások rögtön 5 percesekkel. Vajúdás közben is tágítottak rajtam kb. 3-szor. Az első fájásoktól számítva 5 óra alatt meglett a kisfiam (első baba).

Én a fájdalmat nem ecsetelném már megtették előttem. Fájdalomcsillapítási lehetőség itt nincs.

2011. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jujjjj, csak ennyit tudok mondani...

És ezt mindenkinél megcsinálják, vagy csak annál, akinél nem indul meg?

2011. szept. 9. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!