Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Burokrepesztést csak akkor...

Burokrepesztést csak akkor csinálnak, ha nyitva van a méhszáj, és fájás is van? Vagy ezek nélkül is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Elvileg csak akkor csinálnak, ha már kitolásnál vagy, de még nem repedt meg.


Bár itt hallottam már mindenféle furcsa "jól megvizsgált a doki" sztoriról, szóval lehet, hogy előbb is, bár az tuti, hogy ez mesterséges közbeavatkozás, veszélyeztetheti a babát és/vagy az anyát...

2011. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Burokrepesztés akkor csinálnak ha már ki vagy tágulva (elvileg már 3 ujjnyira).

Akkor gyorsíthatja a szülés folyamatát.

A jól megvizsgált, az nálam méhszájtágítást jelent szóval hogy amikor az orvos megnézi hogy is állunk akkor megvizsgálva a méhszájat kicsit erősebben tágítja meg.

2011. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. okt. 4. 15:39
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha teljesen zárt még a méhszáj és nem is akar nyílni?Akkor mi következik?
2011. okt. 4. 15:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1 ujjnyira voltam nyitva, megnézték a magzatvizet, zavaros volt, így burkot repesztettek, hogy beinduljon a szülés.


Ha zárva vagy...hát nem tudom, akkor mit csinálnak.


Ezt találtam róla:


Burokrepesztés:

"A magzatburok művi megrepesztése. Az orvos a nyitott méhszájon keresztül különböző eszközökkel (pl. érlefogó, tű) megrepeszti a burkot. Mivel a burokban nincsenek idegek, nem fájdalmas, nem okoz kellemetlen érzést. Feltételei: steril körülmények között történjen, az elölfekvő rész (koponya vagy far) fedje a medencebemenetet. A burokrepesztést magzati szívhang-hallgatás (CTG – kardiotokográfia) követi.


A magzatvíz elfolyása miatt a méhben a nyomás csökken, ez általában (a szülés számított ideje körül) beindítja a fájásokat a burokrepesztés után 1-2 órával, és a szülés spontán lezajlik."

2011. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a második vagyok. ha teljesen zárt a méhszáj de vannak fájások akkor szoktak oxitocint adni meg van ahol ilyen méhszájtágító zselét is (ezzel még nem találkoztam 3 szülésem során).ha úgy sem tágul egyáltalán akkor x óra múlva császároznak (persze közben ctg-n követik hogy a baba szívhangja nem romlik e). Ez az x óra változó van akinél 5-6 óra, de van akit 10-12 órát is hagytak "szenvedni".
2011. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm :)

Kíváncsi vagyok mi lesz, mára vagyok kiírva, vasárnap még zárt voltam,szerintem most is, holnap kell mennem vizsgálatra, majd kiderül mi lesz :)

Remélem már szülés :)

2011. okt. 4. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már nyílsz, azt nem lehet érezni.

Nekem egyik nap még zárt volt, másnap bekukkantott a lábam közé a doki, és mondta, hogy akkor ma szülünk. :)

Könnyű szülést!

2011. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Remélem az lesz :)
2011. okt. 4. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
engem meg kellett indítani,és 1újnyinál csináltak burok repesztést
2011. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!