Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a menstruációs görcsei...

Akinek a menstruációs görcsei nagyon erősek, annak a szülés is fájdalmasabb? Vagy nincs hozzá köze?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, vagy ilyesmi, még nem is tervezem, csak úgy eszembe jutott. Nekem világ életemben nagyon erősen görcsölt a hasam mikor megjött, olyan érzés mintha belülről erősen ütnék, vagy nem is tudom. Mondjuk most már találtam egy erős gyógyszert, ami hat, úgyhogy ha beveszem már jobb a helyzet, de érdekelne mennyire függ a kettő dolog össze. Köszi előre is! 20L
2011. szept. 9. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés.

Jó hír viszont, hogy aki görcsölős, annak szülés után ez megszűnik, aki nem az, az meg szülés után fog görcsölni.

2011. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
én pedig ezt cáfolnám, bár a kérdező felvetésével sem értek egyet. Kétszer szültem, előtte nagyon görcsöltem minden hónapban, sajnos ez meg is maradt, pedig mindenki azzal nyugtatott, hogy szülés után jobb lesz. Nem lett sajnos. Tudom, hogy az az átlag, hogy utána kevésbé görcsöl az ember, biztos a kivétel vagyok, aki erősíti a szabályt.
2011. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sincs osszefugges de ennek ellenere en sosem gorcsoltem mensikor a kisfiam 4 ora alatt szuletett meg, fajasaim alig voltak. Mikor bementem a korhazba, hogy elfolyt a magzatviz es vizsgaljanak meg teljesen ki voltam tagulva. El sem hittem. Nagyon konnyu szulesem volt. Most a kisfiam 19 honapos ismet mensizek mar tobb mitn 1 eve de meg egyszer sem gorcsoltem.
2011. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem szedtem fogamzásgátlót, addig olyan menstruációs görcseim voltak, hogy sokszor felkelni sem tudtam.

Szülésnél meg hiába szivárgott a víz, nem voltak fájásaim. Szóval nekem csináltak oxitocinnal.

2011. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is szedtem fogamzásgátlót, azt mondták attól jobb lesz, de nekem nem lett jobb semmivel, ugyanúgy görcsöltem. Igen, ezt már én is hallottam, hogy szülés után már kevésbé fog fájni, anyukámnál is így volt. Nagymamám viszont azt mondta, neki 2 gyerek után is ugyanúgy fájt, sokszor dolgozni se tudott bemenni.
2011. szept. 9. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

A fájdalom érzése szubjektív, mindenki máshogy éli meg. Én pl. nagyon görcsölős voltam, de hogy a szülés ezáltal könnyebb lett volna, vagy nehezebb, nem tudom. Biztos lehetett volna nehezebb és könnyebb szülésem is.

Azóta viszont tényleg nem görcsölök.:)

2011. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Szia.Nekem terhességem előtt a havi görcseim pokolian erősek voltak.Volt úgy hogy ki kellett hínom a házi dokimat.mikor mentem szülni 3,5 ujnyira úgy tágultam ki,hogy nem volt semmi görcsöm.utána volt minimális görcsöm,de nem volt vészes.Mióta megszültem nem görcsölök mikor megvan a havim:)
2011. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe mensim volt, de fájdalmas szülésem, szülés utáni mensim viszont nem lett erős és nem lett fájdalmas.

Szerintem nincs összefüggés, valakinek így valakinek úgy alakul, bármi lehetséges.

2011. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én sosem érzem a mensim de vajúdásnál én meg akartam halni annyira fájt. :( Aztán amikor szülés után először megjött azt hittem maradt bennem még egy gyerek és megint szülni fogok. :O Azóta nem érzek semmit ugyanúgy ahogy szülés előtt.
2011. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
nekem előtte nagyon fájt, már jó 1 héttel mielőtt meg kellett volna jönnie a halált kivántam inkább, könnyen szültem és most szinte nem is érzem a görcsöket, csak 1-2 napig, ugy is enyhén
2011. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!