Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájásnál tulajdonképpen mi fáj?

A fájásnál tulajdonképpen mi fáj?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát mindenkinek más.Lehet deréktáji fájdalomtól kezdve sokféle.Nekem konkrétan menzi -szerű görcseim lettek és azok erősödtek fel.
2011. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem is erre gondoltál-lehet az érdekelt, hogy a méh izomzata húzódik össze.???bocs, ha nem értettem a kérdést.
2011. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 linduci11 válasza:
100%
Olyan mint,egy nagyon erős menstruációs fájdalom.Végülis tágúlni kezdesz,hogy ugye kiférjen a baba.Nekem 2 gyerekem van.Sokaknak ilyenkor a derekuk is fáj sőtt szinte mindenük!:)De ne aggódj mikor megszületik a baba,akkor már arra sem fogsz emlékezni h,valamid fájt:)
2011. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a fájásnál az fáj, hogy egy ôserô elkezdi tágítani a méhszájadat emellett a méhed görcsös ritmusos rángásba, összehúzódásba kezd.. ez mind áthat a körülötte lévô izmokra, amitôl úgy kb mindene fáj az embernek annyira, hogy még levegôt is el felejt venni (amitôl a fájdalmak még élesebbnek hatnak, úgyhogy majd lélegezz, kérd meg férjed, hogy emlékeztessen!)

nekem az elsô szülésnél a fájások a hasi tájékon voltak a legerôsebbek, meg olyan érzésem volt, mintha valami túl nagy dolog próbálna kitörni belôlem a hüvelyemen keresztül..

sokan mondják, hogy mire a kezedben van a baba, el is felejted.. az igaz.. viszont én az utána következô hetekben bármikor elszundítottam, rémálmok üldöztek..

amikor babánk 7 hónapos volt, akkor jutottam el odáig, hogy azt mondjam: jó legyen még több gyerekünk..

szerintem szülni nagyon brutális..

2011. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem deréktól lefelé térdig mindenem fájt és nem kicsit, nagyon. Tényleg valami olyasmit kell elképzelni, hogy egy túl nagy dolog akar keresztülmenni egy túl kicsi lyukon. Na ez így fura, de lényegében tényleg így van. Nekem annyira fájt a medencém, combcsontom és a hüvelyem, hogy azt hittem ott halok meg. Ettől függetlenül csodás élmény és alig várom, hogy újra részem lehessen benne. Hidd el ott és akkor nem a fájdalommal fogsz foglalkozni.
2011. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

változó.

nekem olyan érzés volt, hogy mindjárt kettétörök, vagy szétrepedek. a hátam fájt, nem az alfelem.


a férjem masszírozta a derekam, az nagyon sokat segített. olyan erővel esett jól a masszírozás, hogy neki az ujjai fájtak utána, nekem meg kék-zöld lett a hátam :-) pedig ott helyben úgy éreztem, hogy alig ér hozzá.

2011. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

MINDEN ott alul.

kezdődik a hasadban, mint amikor megvan, kisugráződik combodba, alul, mintha szét akarnál szakdni, majd felkúszik a hátadon és ott az egész derekad le akar szakadni.

Szerintem brutális.


Én csak 2 adag EDA között fél óráig éreztem ezt az fájdalmat, szinte egybefüggően, de iszonyú volt

2011. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a derekam, hasam, csípőm. De nagyon. Mintha ketté akartak volna szakítani. Nekem pl nem menzis görcs féle volt. Csontig hatoló fájdalom.
2011. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3szor szültem.

Mindegyiknél ugyanazt a fájdalmat éreztem. Olyan volt, mintha a méhszájamat, a beleimet akarták volna alulról kitépni. Csűrés-csavarás, borzalmas.

Mensisgörcs, derék és egyéb fájdalmak, haskeményedés, méhösszehúzódás nem volt, le is kapcsoltál a ctg fájásmérőjét:)

2011. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mensis görcs, de iszonyú erős. És míg mensikor tudod enyhíteni, h pl összegömbölyödsz, na ezt nem tudod sehogy. Görcsbe rándulsz, és úgy maradsz, míg el nem múlik a fájás. Nekem csak ilyen mensis érzés volt. Sehol máshol nem fájt. Sokan a kitolást mondják nagyon fájdalmasnak, na én azt meg sem éreztem, pedig attól féltem a legjobban, h vmi "mindjárt szétszakadok" típusú érzés a szülés. Hát nekem ilyen nem volt.
2011. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!