Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Úgy tudom szülés után az...

Úgy tudom szülés után az apának jár 5 nap munkaidő kedvezmény. Mi ez tulajdonképpen, plusz 5 nap szabadság amit a munkáltató fizet? Vagy más kategória?

Figyelt kérdés
Jövő hétre várjuk a picit és feltétlen élnénk a lehetőséggel amikor hazajövünk.Akinek van ebben tapasztalata legyen szíves írja meg, hol kell kérni, ki fizeti azokat a napokat stb.
2010. febr. 23. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A férjed munkáltatója fizeti!Neki kell mondani,hogy eljön szülési szabadságra!Ez jár neki ha megszületett a pici!Tényleg 5 nap jár!
2010. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor nem egy bonyolult.
2010. febr. 23. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónál kell kérni, általában rá is vezetik a születési anyakönyvi kivonat hátuljára, hogy ettől-eddig igénybevette az apaszabit.


Munka törvénykönyve:

138/A. § (1) Gyermeke születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény illeti meg az apát, melyet legkésőbb a születést követő második hónap végéig kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni. A munkaidő-kedvezmény tartamára távolléti díj jár.

2010. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom nem jöhetett el addig, amíg nem volt a kicsinek Taj-kártyája, mert azt is be kellett vinnie.


A cég távolléti díjat fizet utána, tehát olyan, mintha rendes szabira jönne el. Ez csak egyszeri. A születése után (ha jól emlékszem) 2 hónapig lehet igénybe venni. Utána az éves szabadsága 2 nappal nő, ha nem te veszed igénybe a gyerek után járó plusz szabikat.

Én lemondtam róla, úgyhogy a páromnak 21 nap helyett 23 nap szabija van az éven.

2010. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony jár!!!!!


Férjem úgy kérte, hogy két hétvége között, így 9 napot együtt tudtunk tölteni. Nagyon jó volt, hiányzik is. Sokat segített, élveztük az együttlétet a kislányunkkal. Használjátok ki minden pillanatát :)

(ja, és nem urolsó sorban ekkor intézte el a férjem a családi pótlék, t-gyás, egyszeri anyasági támogatás papírokat)

2010. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem ez egy "áldás", nekem nincs más segítségem csak a párom, ráadásul az idős szüleimet is mi látjuk el. Nem is a szüléstől tartottam hanem hogy mi lesz utána itthon amikor még nem leszek éppen erőm teljében. Mindenképpen igénybe vesszük az 5 nap szabit attól a naptól hogy hazakerülök. Remélem ez a taj kártya dolog nem fogja hátráltatni...
2010. febr. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!