Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés során gátmetszést...

Ha a szülés során gátmetszést végeznek, utána fájdalmas a pisilés még a seb be nem gyógyúl?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a pisilés nem fáj (arrébb vágnak), de azért egy jó darabig fáj még a seb.
2011. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de úgy értettem, ha véletlen odafolyik, akkor csípja-e, meg pl. nagyvécézéskor kell vigyázni?
2011. szept. 13. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

pisikor nem csíp(ha jól előrehajolsz oda se folyik), viszont a nagy wc az nem kellemes... Főleg az első pár alkalommal...

Én kívül belül varrva voltam, 2 hónapig csak úszógumin ültem :D

2011. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! még csak 24 hetes vagyok, de szeretném tudni mi vár rám.:-)
2011. szept. 13. 22:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Nekem, ha odafolyt, akkor sem csípett. Viszont ha rendes a szülésznő (magától is), de ha szólsz neki, sokat tud segíteni, hogy ne kelljen nagyot vágni. Sőt ha jó adottságaid vannak és ő is kellően ügyes, még a vágást is meg tudod úszni. Elsőnél nem tudok semmit, hogy tényleg szükség volt rá, nem is éreztem, csak rákérdeztem, mikor kibújt a baba. De a másodiknál előre szóltam, hogy ha lehet anélkül szeretnék szülni. Profi volt a szülésznőm mert majdnem megúsztam (pedig 1kg-mal és 7cm-rel volt nagyobb a baba, mint az első). De sajnos az utolsó pillanatban az előző gátsebem repedt szét. Hát ugye a hegesedett bőr, már nem olyan rugalmas. Pedig vagy fél liter olajat borított rám a szülésznő és szépen simította. Ebből gondolom, hogy az első is talán sikerült volna. Kívánom, hogy neked sikerüljön. Viszont, ha nem kérd, hogy inkább vágjanak, mint repedj. A vágásom nem is látszott olyan szépen összevarrták, de a repedés. Hát brutálul torzult minden és szerintem hosszabban is gyógyult.
2011. szept. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első nap csípett, de aztán nem. A másikra viszont érdemes székletlazítót kérni az első pár napban, mert elég kellemetlen.
2011. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csípett pisiléskor egyáltalán,kakáláskor viszont amennyire lehet óvatosan kell nyomni,mert az egy kicsit kellemetlen.Mi vicces volt,ültünk a kórteremben,és mindenki be volt parázva,hogy mennyire fájhat a kakálás,pedig muszály volt :D
2011. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pisilés első pillanattól kezdve nem fájt, a székletnél is inkább kellemetlen volt, pedig nemcsak a gát lett varrva, hanem méhszájig repedtem, úgyhogy inkább a hüvelyi sebem fájt. Addig nem engedtek ki, míg nem volt széklet.
2011. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csÍpett pisiléskor, és mivel szülés után antibiotikumot kaptam 7 napig, ezért a nagy wc-vel sem volt baj, a gyógyszer megtette hatását, és nem lettem szorulásos! :D
2011. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt gátmetszésem,de belül egy kicsit szakadtam,2 öltéssel össze lettem varrva,és kb 2 hétig csípett ha pisiltem...
2011. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!