Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A betöltött 37. és a betöltött...

A betöltött 37. és a betöltött 38. hét között nagy a külömbség a szülés szempontjából?

Figyelt kérdés

pénteken töltöm a 37.-hetet,a 38.-on van a programozott császárom.Tudom már nem sok de nekem mégis :( Nagyon rosszúl érzem magam..állandóan szédülök csak feküdni tudok és semmi mást.Teljesen el vagyok gyengűlve már...pedig eddig nagyon is fitt voltam,mindent csináltam.Van már 2 gyerekem ezért is lenne fontos összeszednem magam DE MEGY!A férjem bíztat,hogy nincs semmi baj..és én csak pihengessek amennyit kell ha egész nap is az se baj.Ő hozza nekem az ebédet minden nap most pár napja meg magának,hogy ne kelljen főzni sem.A gyerekek suliba,oviba esznek vacsit férjem csinál.De nekem ez így tényleg nem jó.Pénteken megyek a dokimhoz a kórházba CTG-re és szívem szerint ha a méretei jók a babának(eddig minden tökéletes volt)megkérném,hogy vágjunk bele akkor.Nem fura ez kicsit?

Kérek mindenkit ne hurrogjon le!!!!Tudom ki kell várni az időt stb...de ha ő már érett és eleve császáros lesz 1 hét múlva akkor már nem mind1? :( Lehet csak a hormonok játszanak a hisztimmel meg a nem bírommal és h nekem márpedig dolgom van itthon (általános háztartás,gyerekek,férj)?!


2011. szept. 14. 12:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja,és se éjjel se nappal nem tudok aludni se..már nagyon fáradt vagyok.Egész terhességem a kialvatlabnságról szólt...de legalább napközben elvoltam..most meg...Hiába iszok kávét vagy iszok egy pohár kólát(alacsony a vérnyomásom amúgy és a dokim ajánlotta a napi 2 tejeskávét vagy 1 pohár kólát és kv-t)semmit nem használ.
2011. szept. 14. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:

A 37 héten már teljesen életképes a baba a méhen kívül. (Több 36-37 hétre született gyereket ismerek - köztük a fiam- kutya bajuk).


De biztos van oka annak, hogy azt a 38 hetet emlegetik "választóvízként". Szerintem nyugodtan kérdezz rá az orvosodnál, maximum nem megy bele.

2011. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan valószínű nem lesz császárom de ugyanúgy vagyok mint te. Én már betöltöttem a 38. hetet 10 nap van a kiírt időpontig de mikor ma mondta a doki, hogy max 10 napot enged ráhúzni akkor elbőgtem magam hogy az még rengeteg. A babám még sajnos nem adta jelét hogy kibújna. Én is szédülök a savam kicsinál teljesen alig bírok elvégezni bármit is,állandóan folyik rólam a víz, a nagyfiam is hiányol,mert nem tudok szegényemmel foglalkozni. Utálom már a tehetetlenségem, mondtam is tegnap a férjemnek, ne haragudjon rám amiért ilyen semmitérők a napjaink, majd behozom a mulasztásaim amint tudom. Tudom vannak trükkök amivel ösztönözni lehetne a babót de valahogy nem merek elébe menni...
2011. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Kedves utolsó:Én is pont így vagyok már,hogy útálom a terhességemet már nagyon is. :(

Szerencsémre a férjem megértő....de már ő is mondja h hamarosan vége stb....mindenkinek jobb lenne csak nem tudom,hogy babának is...

2011. szept. 14. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam, hogyy bementem a 37. héen ctg-re, de ott rosszullettem, szédültem, hányingerem volt, fájt a fejem.A doki ott akart tartani, de végl este mentem vissza,és megcsászározott,én nem akartam, mert a következőhéten lett volna programozott császár, de ő erősködött,hogy jobb lesz így.2860 g lett, elég vékonyka.
2011. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nekem a nagylánym volt pici.2650gr és 45 cm. pont a betöltött 38. héten született.A kicsi a 39. héten 3450 gr és 51 cm volt.most 9 és 6 évesek a nagy kis husi a kicsi meg vékony.mind a kettő makk egészséges!:-)
2011. szept. 14. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!