Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ajánlanátok nekem szülésre...

Ajánlanátok nekem szülésre való felkészüléshez hasznos könyvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék testileg és lelkileg is felkészülni a szülésre amennyire csak lehet, mert ismerem magam annyira, hogy tudom nagyon stresszes típus vagyok és ez sokat segítene nekem...

Testileg gátmasszázzsal, málnalevél teával szeretném segíteni a felkészülést (tudom megoszlanak róla a vélemények de én hiszek benne és szerintem ez a legfontosabb)... De valami jó könyvnek is örülnék amiben hasznos tanácsok vannak akár a szülés gyakorlati oldalához akár a lelkihez... ha valaki olvasott ebben a témában jó könyvet kérem írja meg nekem!

Köszönöm!


Adri

32 hetes km


2011. szept. 26. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem könyvet ajánlanék, de hátha segítek.

A választott kórházban, ahol szülni szerettem volna ingyen és bérmentesen szülészorvosok, szülésznők, orvosok tartottak hetente egyszer 1 órás délutáni előadást, hogy miként fog történni a szülés, hogyan készüljek fel, mikor mit kell tennem. Nekem borzasztóan hasznos volt, egy könyv sem tudott volna ennyit segíteni.

2011. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyöngéd születés:)

Nekünk ezt javasolták szülésfelkészítőn, tényleg fantasztikus:)

2011. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13:42 vagyok


[link]


Ezt a könyvet is mutatta, csak nem jutott eszembe a címe, de megtaláltam:)


[link]

2011. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem ez nagyon sokat segített a felkészülésben:


[link]


ez a szoptatásban:

[link]

2011. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ina May Gaskin könyvei mellett Noll Andrea Vajúdástámogatás mindenkinek c. könyvét ajánlanám.

A kórházi felkészítőkkel az a baj (kevés a kivétel), hogy túltárgyalják a komplikációkat és be akarnak tanítani, hogy viselkedj, elmondják, m fog veled történni, mintha a szülés nem egy ösztönös dolog lenne.

2011. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! A könyvek tartalmát átnézem... a szülésfelkészítő lesz a kórházba ahol szülni fogok, csak az a baj vele, hogy nagyon a kiírt időpontomhoz közel, így nem biztos hogy arra el fogok tudni menni...
2011. szept. 27. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!