Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgára...

Angol felsőfokú nyelvvizsgára való önálló felkészüléshez melyik könyvet ajánlanátok? (Középfokon vagy afelett kicsivel vagyok jelenleg)

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 11:06
 1/3 timido ***** válasza:
Szia! Hány éves vagy? Én is középfoknál járok, és nekem is a felső a cél 2 éven belül, ha gondolod segíthetünk egymásnak, ajánlhatunk szövegeket, könyveket, meg beszélhetünk angolul, stb... :) Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2009. nov. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A középfoktól igazából csak a szókincsben tér el, nyelvtant már a középfoknál is tudni kell. Szóval, tanulj szavakat, hallgass zenét, szöveget, tv-t, olvass híreket vagy a wikipédián bármit, esetleg regényt vagy mesét, abban is vannak szókapcsolatok, szólások.

1000 kérdés és válasz felsőfok, szinonimaszótárak, angol-angol értelmező szótár, szleng szótárak nagy segítséggel lehetnek, és egy levelezőpartner. Meg ugye megfelelő felkészítőtanár és normális általános szótár.

Hát talán ennyi. Szerzz be valamennyit, neten is rendelhetsz (libri, bookline, alexandria)

2009. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én jelenleg Cambridge CAE vizsgára készülök, elég jól beszélem a nyelvet, gyk második anyanyelvemnek tekintem. Azt tudom neked tanácsolni hogy olvass rengeteg könyvet, de csak olyat amit magyarul is szeretsz, mert külömben lassan fog menni.Legjobb ha az adott könyv megvan magyarul, így ha valamit nem értesz egyből ki tudod keresni hogy mi is az. Emellett hallgass piszok sok zenét, nézz filmeket, néha-néha járj össze hasonló szinten lévő barátokkal angolul beszélgetni, és ha van rá lehetőséged anyagilag, szerezz be egy egynyelvű szótárat. Sok sikert :)
2009. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!