Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogy azok a nok akik...

Igaz hogy azok a nok akik sokat mozognak terhesseg ideje alatt, azok konnyebben szulnek?

Figyelt kérdés

Akik gyalogolnak,meg sokat hajolnak,meg nem kimelik magukat,hanem szinte ugyan ugy csinalnak mindent ,mintha nem is lennenek terhesek,igaz h konnyebben szulnek?

Aki mindig faradt,es pihenne,meg szinte nem gyalogol semmit,hanem minden hova autoval jar ,meg egesz nap csak ulo munkat vegez,az nehezen fog szulni?

Van ennek a ket dolognak osszefuggese?Valaszokat elore is koszonom szepen


2011. szept. 29. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint van. Lehet, hogy csak az agyműködés az alapja. Arra gondolok, hogy aki nem betegségnek tekinti a terhességet, az talán agyban is könnyedebben veszi fel magát a szülés folyamatát.


Valahol mégis azt gondolom, hogy olyan ez mint a homeós bogyók. Vannak akik esküsznek rá, de ők sem tudják, hogy az adott szülés, hogy zajlott volna ha nem szedik.


Mindezektől függetlenül inkább hiszek a mozgás hatékonyságában.

2011. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem magát a tágulási folyamatot nem befolyásolja, az alkati. Viszont a második szakaszban, a kitolásoknál egy edzettebb nő jobban be tudja osztani az erejét, nem fárad el olyan hamar, így ez a szakasz rövidebb lehet.
2011. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krisztivan ***** válasza:
Nekem 2 ismerősöm is van akik végiglovagolták a terhességüket.Egyik sem tágult rendesen és császár lett a vége.Aztán később azt mondta a dokim is hogy a sportolóknál sűrűbb a császár.Nem tudom hogy mi az összefüggés,de én is úgy gondolnám hogy kell a hasizom és a kitartás is egy szüléshez.
2011. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sumergo ***** válasza:

Én kérdeztem ezt egy orvostól, az volt a válasz, hogy független ettől. Látott már sportolót hosszú órákon át nagyon nagyon szenvedni, és látott már elhízott lusta nőt, akiből szinte kipottyant az első gyerek. Valamint még hozzátette a kemény sportot űzők inkább megszenvednek, mert sokkal kötöttebbek, mint aki nem sportol. Ez inkább alkati dolog. Édesanyám nem sportolt, nem is feküdt végig, az ő példája is ezt mutatja, h független ilyenektől. Az orvosa tanácsára az utolsó 2 hétben mindennap négykézláb, ill. hajolva felmosta a házat, (hozzáteszem addig sem feküdt, mert bányaszőnyegeztek édesapámmal,) mert így seperc ki kell tágulni, hát semennyire sem tágult, 36 óra szenvedés után végre megcsászározták.

Mindenesetre én szeretnék szép természetes szülést, majd meglátjuk. (Nem is fekszem, nem is sportolok/tam keményen.)


34+3 hkm

2011. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat,minden kismamanak konnyu szulest kivanok,es jo egeszseget!!!!
2011. szept. 29. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam sem jött be. Végig tornáztam, rengeteget sétáltam, nagyon aktív voltam, de hosszú vajúdás után mégis császár lett a vége.
2011. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Meg sem mozdultam, csak amit muszáj volt, lusta dög voltam, sokat is híztam, amíg melóztam ülő munka volt, utána itthon is csak neteztem, mégis könnyen szültem hatalmas babát.

Ez inkább adottság. Vagy egyszerűen szerencse.

2011. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!