Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvetemült ötlet ha igy...

Elvetemült ötlet ha igy szeretnék majd szülni? Császár és napi 24 órában látogatás.

Figyelt kérdés

Csak pár év múlva szeretnénk babát,még csak tervezgetek.

Vékony vagyok nagyon,lenn meg szűk.

Ott baba nem fog kijönni,az tuti.

Voltam már hasamon vágva,kibirom,tudom.

Ha oda kerül a sor,császárt szeretnék.

És mindezt olyan korházban,ahol az apa ott lehet szülés után amig haza nem engednek (vagy felváltva nagymamával,akárkivel).


Akinek ezt még elmondtam,lehurrogott,hogy hülyeség,nő szüljön természetes úton,és szülés után elég 1 óra látogatás/nap,mit akarok én.

Párom szerencsére támogat.


Vélemény?

És Magyarországon ez megoldható?Hol?


2011. szept. 30. 08:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kórházak, ahol fizetős szobában megoldható az ilyen jellegű látogatás, de hidd el, ha pl szoptatni is szeretnél, az első napokban nem az apukával fogsz foglalkozni egész nap:)

A másik kérdésed meg: majd ha terhes leszel, a doki eldönti, alkalmas vagy-e a természetes szülésre, vagy sem. Az, hogy vékony vagy meg szűk, hát sok nő ilyen. (amúgy hogy gondoltad, hogy a többi nő olyan tág, hogy alapban potyogtatja a gyerekeket?) A szülésnél a baba mérete és a csípőcsontok távolsága a mérvadó, nem az, hogy szűk vagy. Én ismertem egy csajt, olyan vékony volt, hogy két kézzel átérhette bárki a derekát, simán szült.

Úgyhogy ha mindenképpen császárt akarsz, ne ezt hozd fel érvnek, mert tényleg átlátszó.

Ha van elég pénzed, és a doki is hajlik rá, kérhetsz császárt, van, aki megcsinálja.

2011. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A császár nem úgy megy, hogy te mit szeretnél. És akár hiszed, akár nem, ott ki fog férni egy baba, még ha 4kg-os is, akkor is. Elhiszem, hogy kicsit félsz, nagyjából mindenki. Hány éves is vagy?


Szerintem minden kórházban van olyan szoba, mint nálunk (Tatabánya), oda beköltözhet apuka is amíg bent vagytok. De csak egy ember, olyan nincs, hogy egyik nap apuka másik nap nagymama alszik ott. És akkor az a szoba csak a tiétek, neki is kell váltóruha, kap kaját stb. De ez nem két fillérbe kerül, majdnemhogy egy szállodai szoba árával vetekszik.

2011. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy szűk vagy a baba még kijöhet. Én is az voltam és majd 4 kilós gyereket szültem.

Megcsászároznak simán csak nyisd ki a pénztárcád.

Te döntésed, de sosem értettem miért választják nők a lassabb gyógyulást és egy nagy hasi műtétet, de nem ítélkezhetek (:

2011. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

A szűket mindenre értettem,medence vagyminek nevezik.


Nem is én akarok apukával foglalkozni,foglalkozzon ő velem.


Nagy korkülönbséggel született öcsém,látogatni alig lehetett,nem akarom ugyanezt.Normál korházi létnél is igényelném a 24 órás jelenlétet,szülésnél sem lesz másképp.


24 vagyok,4-5 év múlva akarunk babát.

2011. szept. 30. 09:12
 5/35 A kérdező kommentje:

Azért inkább a császár,mert hasi műtétem már volt,rossz,de kibirom,tudom.

Lenn nem akarok szétszakadni,ha gátvédelem,akármi.Ott nem és kész.

Addig neki se kezdek a gyerekprojektnek mig nincs meg hogy hol és hogy szülök.


az meg hogy szállodai szoba árával vetekszik...nem érdekel,van pár éven összespórolni rá,max nem megyünk tényleges szállodába

2011. szept. 30. 09:17
 6/35 anonim ***** válasza:
74%
És a párod mindehhez az elképzelésedhez mit szól?
2011. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Irtam hogy támogat.


Neki az a lényeg hogy majd ha oda kerül a sor,a baba egészséges legyen,én jól érezzem magam.

Ha ez párszázezerbe kerül,akkor abba,és ha napi 24 órában krülöttünk ugráljon,akkor abba. (ápoltam már én is őt sokszor,nekem természetes és neki is hogy visszafele is működjön)

2011. szept. 30. 09:27
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az amire gondolsz, az a medence. A terhesség során a porcok/ízületek felpuhulnak, és tágul a medence, ezért szélesebb a már szült nők csípője. Ha a terhesség során az ultrahangon azt látja az orvosod, hogy a baba nem férne át, akkor eleve programozott császárt javasol. Mert ilyen is van, téraránytalanságnak nevezik. A hüvely extra rugalmas, akkorára tágul, amekkorára kell, és vissza is igazodik. Ha gátmetszés ellenére repedsz, akkor csinálnak egy ügyes plasztikát, mint nekem, és még mindig hamarabb gyógyul, mint a császár sebe. Arról nem is beszélve, hogy nyomtalanul gyógyultam, tökéletes lett. Ha a szülés fájdalmától félsz, akkor elárulom, a császár rosszabb. Természetes szülés után a felépülés sokkal gyorsabb, és kevésbé fáj, a császár viszont komoly hasi műtét, sok varrással, mély sebbel, sok fájdalommal. A babát is sokkal nehezebb ellátni, nehezebben indul be a tej, stb. Tapasztalat... Az, hogy a párodat magad mellett szeretnéd tudni, az természetes, és jó ha támogat. Ha anyagilag megengedhető, akkor tegyétek így. A szülést azonban jobb, ha orvossal beszéled meg, akár már most, mert sokan esnek ebbe a császáros csapdába, indokolatlanul.
2011. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Nem félek a fájdalomtól,tudom hogy a császár gyógyulása jobban fáj,de inkább a hasam csúnyuljon mint lenn ne legyen minden olyan mint most.Ott ne nyulkáljon senki feleslegesen.

És nem akarok sokáig vajúdni sem,szedjék ki és kész.


Előtte körbe kell majd kérdezni,melyik orvos vehető rá és megbizható is.


Találtam VIP szobás szülészetet,20-30ezertől kezdődnek/éj é bennlehet a kispapa végig.Többre gondoltam.

Havi fizum rámegy,de ennél többet is megér.

A kényelmemért dolgozok.


Plussz kérdés: Császárnál altatnak vagy gerincérzéstelenités? Ha utóbbi,akkor párom állhat a fejemnél? (látni ne lássa persze hogy mit csinálnak)

2011. szept. 30. 10:28
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt is korháza válogatja hogy bent lehet e a párod. Nekem is császárom volt,privát szobával.Amikor még csak terveztük a babát én is igy gondoltam mint te,hogy én aztán nem akarok szülni,szedjék ki és kész. Aztán amikor terhes lettem már akartam szülni,de mégis császár lett a rossz szivhang miatt. Vannak pozitiv oldalai és vannak negativak is.A privát szoba császár után főleg első babánál egy megfizethetetlen nagy segitség. Elképzelni nem tudom mi lezz volna velem és a babámmal ha nincs ott a párom velünk végig a kórházban. Nem tudom mitől de brutális fájdalmaim voltak egy hétig császár után,ehez képest az azt megelőző 10 óra vajudás meg a 2.ik császárom is kutyafüle volt. Nekünk olyan 60000 ft ba jott ki az én privi szobám meg apuka ott léte.
2011. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!