Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas, meddig...

Sz.mse kérdése:

Mennyire fájdalmas, meddig tart, illetve hogyan csinálják a 40. hét utáni magzatvízvizsgálatot, illetve a burokrepesztést?

Figyelt kérdés
S kiváncsi lennék arra, akinek volt burokrepesztése utána mennyi ideig tartott a vajúdás és a kitolás?
2011. okt. 4. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A magzatvízvizsgálat egyáltalán nem fáj, kicsit kellemetlen de olyan mintha vizsgálnának. A burokrepesztés már a szülőszobán történik. Nekem 9. 40-kor repesztett a doki, után jöttek a brutál fájdalmak, kb. fél óra múlva éreztem, hogy nyomnom kell és 10.45-kor kint volt a fiam.
2011. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én csak a burokrepesztéshez tudok hozzászólni. Egy fém kampós eszközzel csinálták, nekem nagyon kellemetlen érzés volt. 12.30-kor repesztettek burkot, 13 óra körül nagyon erős fájásaim lettek (addigra már 2 zacsi oxitocyn lecsúszott) és 13.40-re lett meg a kisfiam.
2011. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem semmiféle kampós dologgal nem csinálták. A doktornő felnyúlt, mintha vizsgálna, fájás alatt nem is éreztem, tehát még rossz sem volt. Utána csak azt éreztem, hogy folyik valami. Ez volt a magzatvíz.
2011. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A magzatvízvizsgálat akkor fájdalmas, ha teljesen zárt a méhszáj, ha egy kicsit nyitva van akkor csak egy kicsit kellemetlen.

Nekem nem volt fájásom, aztán burkot repesztettek 9.50-kor. Egyből 2 perces fájásaim lettek. 11-kor már toló volt, 12.05-re kint volt a baba. Összesen 2 órás volt a szülésem.:-)

2011. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.baba 39+3.hétre indult fájásokkal, burokrepesztés volt fél 10-kor, fél 1-kor született meg a babám.

2.baba: 40+6.hétre indult fájásokkal, burokrep volt este háromnegyed 8-kor, 8-kor pedig már meg is született.


Egyik burokrep sem fájt nekem, nem is éreztem, mert fájás közben csinálták = szóval a fájást éreztem :)

2011. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem a magzatvíz vizsgálat, sem a burokrepesztés nem fájt. Reggel 7 óra 20-kor repesztettek burkot, kisfiam CSAK délután 17 óra 09-re lett meg. Nem tudom mennyi oxitocint kaptam, meg mondom őszintén nem azzal foglalkoztam már a végén :-( örültem, hogy élek és épp egy-két pillanatig nem fáj.
2011. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer nézték a magzatvizet, az első nagyon fájt, a második egyáltalán nem. Ez dokifüggő. A burokrepesztés is fájt, de nem volt vészes, utána pedig 1 órán belül megszültem. Előtte viszont 18órát vajúdtam,úgyhogy nagyon hálás voltam a repesztésért.
2011. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magzatvízvizsgálat egyáltalán nem fájt, én ilyen lámpás eszközre emlékszem! :) Ezután délután barnázgattam,majd hajnalban beindult a szülés. 5-kor szülőágyon voltam, 6-kor burokrepesztés, 7-kor gátmetszés, jöttek a tolók,és 07:48-kor meglett a kislányom. Ami nagyon fájt,az a méhszájvizsgálat volt, fájás közben! Na az brutál volt!
2011. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!