Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Biológiailag mi lehet az oka...

Biológiailag mi lehet az oka annak, hogy általában a második és/vagy a fiú babákat tovább hordjuk?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom,többek közt itt is,hogy a második baba tovább bent szokott időzni. De amikr beindul a szülés akkor annak a lefolyása viszont már ÁLTALÁBAN gyorsabb, persze vannak kivételek.


Illetve azt is olvastam,hogy a kisfiúk tovább szeretnek bent lenni...



Az én kislányom első babaként 40+2 született, de csak azért mert a 33. héten kaptam injekció kúrát 2 hétig hogy ne induljon meg a zsülés - mert kinyílt a méhszájam. Nem tudom,hoyg ha ez a kis komplikáció és az injekciók nincsenek akkor valójában mikor érkezett volna.



Most a másodikat várom, aki ráadásul kisfiú...

Ezért érdekelnek a vélemények és a tapasztalatok!


2011. okt. 17. 14:39
1 2
 1/11 krisztivan ***** válasza:
100%
Csak tapasztalat.Első baba,fiú és 40+10napra inditották.
2011. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy a lányok szeretnek tovább bentmaradni a pocakban és a második előbb jön egy picivel. :D Persze én ennek nem jártam utána... Az én lányom 41+3 hetesen született, és indítani kellett, mert még mindig nem akart kibújni! Hát én nem szeretném, ha még később születne meg a második!!!! :)
2011. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is fordítva hallottam, és nálunk a családban a tapasztalat is azt mutatja, hogy a lányok maradnak tovább odabent.

Kislányom a 41. héten érkezett, indított szüléssel. Anno én is tovább voltam odabent.

A fiúk nálunk soha nem várták ki a 40 hetet, mindig előbb jöttek.


A második szülés viszont mindig gyorsabb volt a családunkban. Remélem majd nálam is így lesz.

2011. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is pont úgy hallottam hogy a fiúk ráérnek és a lányok jönnek előbb. Illetve saját környezetemben és magamon is azt tapasztaltam hogy a második előbb is jött.

A fiam (első gyerek) 41+3ra született, a lányom (második) 40+1re.

2011. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a fiúk maradnak benn tovább, úgy mondd lustibbak. Tesómnak mind a két fia 42. héten született, nekem a lányaim a 39-en. De egyébként szerintem ennek kb annyi alapja van, mint a többi hasonló babonának... Hogy a "hegyes" has fiút rejt, meg mit kíván az anyuka...stb. Szóval kb semmi :)
2011. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én azt sem bánnám,,ha a 38. héten kibújna a fiam.

Egyrészt mert nagy baba lesz, másrészt mert én terhesség alatt folyton lebetegszem,és már nagyon el vagyok fáradva.

2011. okt. 17. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:

4 szülésem volt.


1.lány 1 héttel később

2.lány 2 héttel előbb

3.fiú napra pontosan

4.fiú 4 nappal túl elindították

2011. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is-mint 2 gyerekes anyuka-úgy tudom a lányok maradnak tovább.Nekem 2 fiam van.a 2. 37+3 hétre született(vajúdással együtt 3 óra alatt)...
2011. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Cáfolom: 1. babám lány volt, és 5 napot túlhordtam. Második fiú volt és időre jött.

Én második gyerek voltam, 1 héttel előbb jöttem. (Lány vagyok.)

2011. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van.

Az első a 38. héten született 12 óra alatt, 3000 gr-al

A második a 37. héten érkezett 86 perc alatt, 2400 gr-al.

2011. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!