Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nézegetek szülésről videókat,...

Nézegetek szülésről videókat, mert érintett vagyok a témában most, és lenne egy kérdésem, ami felkavaró, engem is felkavart, és csak az válaszoljon, aki biztosan tudja, hogy mit beszél?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy megszületik egy kisbaba, még ki sincs fejlődve, kis vörös, max 30 cm, látszik rajta, hogy halott, a szülők mégis lefényképezik, mindenki ott fogja a kezében, felöltöztetik kis ruhába, és videót is csinálnak a képekből. DE MIÉRT? Ez annyira szörnyű. Miért csinálnak úgy egy halott "kisbabával", mintha élne, és boldog családi képeket csinálnak?
2011. okt. 18. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én nem nézegetnék ilyen videókat, nincs ennek semmi értelme!

2011. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán emléket akarnak róla, és lehet ők így tudják feldolgozni.

Én nem tenném, de mások vagyunk. Más a tűrőképességünk és az érzelmi fájdalomküszöbünk.

Nem láttam, amit te láttál, így megítélni nem tudom pontosan amúgy.


De egyet értek az első válaszolóval. Ne nézegess ilyen videókat!

2011. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamiféle pszichés védekezés lehet a megmásíthatatlannal szemben. Annyira akarták, annyira várták, hogy nehéz beletörődniük.

Szerintem se nézegess ilyeneket. Én nem tennék ilyet, de mindenki máshogy éli meg.

2011. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. Mi értelme van egy 30 cm-es elfeketedett babával boldog mosollyal az arcukon fényképezkedni? Ráadásul némelyik képen ott van a kicsit nagyobb testvér is, aki kb. 2,5-3 éves és épp puszit ad a halott testvérkéjének. Az ok hogy szeretnének 1-2 képet a piciről születése után egyből, mert akkor még ugy néz ki, mintha aludna, de mikor már szegénykém elszineződik :( Jujjj...
2011. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 22.héten szültem az első fiamat, indították, mert beteg volt. De ilyen eszembe sem jutott, hogy öltöztetni, fényképezni. Annyit mondtam akkor a dokinak, hogy nem akarom látni, csak a nemét szerettem volna megtudni.

Ő 26 centi volt.

De komolyan, ilyen eszembe sem jutott, hogy lefotózzuk, megfogjuk. Az egész borzalmas volt lelkileg így is:(

2011. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár valószínűleg én sem fényképezkednék, de megértem valahol őket. ez az egy alkalmuk maradt hogy szülőnek érezzék magukat (ha nincsen más gyerek) illetve szülei legyenek egy babának akit régen vártak már.-

de az tuti hogy ilyet sosem tennék fel a netre. koraszülött lett a lányom, láttam nagyon pici babákat is. a gyászt mindenki másként dolgozza fel.

2011. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekik már csak ez maradt. Néhány kép és a temetés. Szerintem érthető. Van aki megtenné, van aki nem. Várták, szerették. Emlékek kellenek, mert nem lesz több lehetőség rá. Ha csak egy átlagos temetést nézünk: van aki nyitott koporsót szeret, van aki el sem megy, mert túl sok neki. Van, aki így búcsúzik, és van aki úgy. Egyik sem elítélendő. Nekik szükségük van emlékekre. Képekre. Hogy ő is volt, élt, szerették, de sajnos elment. Nekik nem egy rosszul megélt terhesség volt, aminek ez lett a vége, hanem egy születés és egy haláleset egy napon. Szerintem fogadd el ezt te is. Ha megvisel, ne nézz ilyeneket, nem tesz jót! eü-s L27
2011. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is szörnyen és morbidul hangzik, de szerintem egyikünk sem élt át akkora tragédiát, hogy megítéljük hogyan lehet viselkedni egy ilyen szörnyű helyzetben, mit hoz ki az emberből.


Egyszer hallottam olyat, hogy valaki a halott férjét hagyta az ágyban, minden nap öltöztette meg ilyenek. Akkora sokk volt neki, hogy képtelen volt elfogadni a halált és az szerint cselekedni. (Kihívni orvost, hullaszállítókat stb.)

2011. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elképzelni sem tudom. De nem ítélem el őket, minden ember másként él meg szituációkat. Ők valószínű így tudják feldolgozni a tragédiát, más pedig máshogyan tudná, ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

Én biztos nem kérnék róla semmiféle tájékoztatást a nemén kívül, nemhogy még képeket, videókat csináljak róla, mintha élő lenne... De embere válogatja.

2011. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!