Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császármetszésem volt,...

Ha császármetszésem volt, használhatom azt a kifejezést, hogy szültem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.Így is szokták mondani,hogy valaki császármetszéssel szül és van aki természetes úton.
2009. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze!!! A szülés szerintem az élet adása:) És te is azt tetted:)

Egyébként mit lehetne helyette mondani? a Műtétedkor vagy a műtéted után? az úgy hangzik mintha beteg lettél volna!

2009. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
szerintem is jogunk van hozzá, ugyanúgy életet adtunk, csak ugyan nem onerobol, de legalább olyan szenvedéssel.
2009. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan hüvelyi úton adtam életet a babámnak, de eszembe se jutott eddig, hogy a császárt ne tekintsem "szülésnek"!

Szerintem igenis szülés, mert világra jön, tehát megszületik a baba a császár esetében is.

Legfeljebb nem a szüléskor, hanem utána szenved többet a kismama, mert a hasi műtétből való felépülés igen kellemetlen lehet...

2009. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
hát orvosi értelemben nem, mert a szülés egy folyamat, aminek a vége a kitolási szakasz, ami ugye császárnál nincs
2009. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
az utolsonak. akkor mond meg nekem hogy aki császárral szült az mi a fenét csinált ha nem tekintendő szülésnek? szerintem is igen is szülésnek tekintendő
2009. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Naná hogy használhatod!

Nekem a zárómon is úgy van a diagnózis,hogy szülés császármetszéssel!

Ennyi!

2009. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze. És orvosi értelemben is szülésnek számít (hát mi másnak számítana? ) Én elég sokat feküdtem (fekszem) kórházban a terhességem alatt. És egyszer az egyik szobatársamtól megkérdezte a doki, hogy volt e már szülése. És azt válaszolta, hogy nem, császározták. Az orvos úgy leszidta, hogy csak na, hogy az is szülés!!!
2009. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A császármetszés műtét, nem szülés. A gyerek születik császármetszéssel, és az orvos végzi a császármetszést. Az anyuka igencsak passzív (még akkor is ha "vajúdott"). Szerintem semmi nincs abban, ha valaki úgy érzi, hogy nem szült, ha császározták. Lehet kiakadtok, de volt mindkét dologban részem.
2009. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!